Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej płci jest mój szczur?
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 16:39   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ale mam zabiedzone maluchy :(

Rozpoznałam na 100% pięciu samców, a pozostała dziesiątka to wg mnie samice, ale... no nie widzę wejścia do pochwy, jednak też nie widzę żeby jakakolwiek moszna wystawała ;) także chyba się nie pomyliłam.

U moich jajka są najwyżej wielkości takiej jak u tych 9-dniowych ze zdjęć z linka powyżej... właściwie może i takie jak u tych dwugodzinnych...

A na pewno nie takie jak u 14 dniowych!

Jest mikro wypukłość u wszystkich, ale nic nie wystaje jak powiedzmy 2-miesięcznym samcom.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 16:50   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nimka, no to nie ma szans, aby były już płodne.
Nie wiem jak one są ofutrzone, ale możesz szukać również sutków- u bardzo młodych samic są dobrze widoczne, potem niestety ukrywają się pod futrem i jest nieco trudniej.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 16:56   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Futra mają dużo :P

Ze starszego miotu jest tylko jeden chłopak, z młodszego czterech chłopców (w tym ta jedna kruszyna 15 gramowa).
Ten maluszek najmniejszy jest cały obsiusiany, taki brudny, już zaschnięty - zastanawiałam się czy matka/matki nie chcą go odrzucić, bo widzą, że jest słaby i się nim dlatego nie zajmują i go nie myją. Ale karmią, nie odpychają go od cycków, sam też wcina sinlaka stojąc wszystkimi łapami w kaszce :roll: Także jeść je, ale czy nie jest poza tym zbyt słaby - to się okaże...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
ela 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 11:58   
   Zwierzątka: dwie szczurzyce + 5 młodych


To teraz ja poproszę jeszcze o pomoc w rozróżnieniu płci moich maluszków, niespodziewana ciąża jednej samiczki, które urodziła na szczęście tylko 5 klusek. Kluski już podrosły, mam zdjęcia jak mają równo 2 tygodnie, więc nie wiem czy będzie coś widać, ale może zerkniecie. Niedługo wkleję kolejne na dniach jak podrosną.

Po kolei będzie 5 zdjęć 5 szczureczków

edit: nikt mi nie pomoże? Napiszcie jeśli zdjęcia są złe lub cokolwiek, ponieważ ja pierwszy raz mam do czynienia ze szczurami do tego z jedną ciężarną która urodziła, a strona na której jest pokazana różnica płciowa nie pomaga mi, ponieważ tam jakoś widać różnice, ale ja u moich nie potrafię tego dostrzec.
Dodam, że one dzisiaj kończą 3 tygodnie i nadal nie potrafię rozróżnić płci, albo wydawało mi się, że to same samiczki, a teraz, że to same samce :roll:
Powinnam je niedługo tzn za 1,5tyg oddzielić, stresuje mnie wizja ponownego potomstwa :shock:
Dodać aktualne zdjęcia? Niełatwo je zrobić tym urwisom szybkim ale postaram się.

Rozszerzenie 'png' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Gru 26, 2014 00:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kszysiek 


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 00:28   

Witam was ... Mam mały problem , otóż nie wiem czy Sezam jest Sezamem czy "Sezamicą" (jak taka nazwa istnieje) Zdjęcia w linkach (Urodzone dnia 12.12.14 )(43 dzień dziś)
http://www.mojalbum.com.pl/Foto-CEDIY7XS.jpg
http://www.mojalbum.com.pl/Foto-XUTO4G6B.jpg

Dzięki za odpowiedzi
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 00:41   

Kszysiek, to samiczka ;) , ale coś Ci się chyba pomyliło z datą, bo urodzona 12.12.12.2014 na pewno nie ma 43 dni.

Ela, zdjęcia są robione z różnej odległości i pod różnym kątem, ja się nie pokuszę o rozstrzygające rozpoznanie. Nr 4 to dziewczyna, pozostałe wolałabym zobaczyć na fotkach zrobionych z przodu, ewentualnie możesz zmierzyć odległość od cewki moczowej do odbytu. Ponadto wieku 3 tygodni szczurki mają jeszcze krótkie futro i u samic wtedy sutki są bardzo widoczne. Dziewczyny powinny mieć także wejście do pochwy dość wyraźne (koło cewki moczowej).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
kszysiek 


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 00:55   

*12.11.14 :D - Czy aby na pewno samiczka ? Bo to będzie niezbyt dobra wiadomość dla mnie ... .
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 01:03   

kszysiek, na pewno baba
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 01:05   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


kszysiek, samiczka zdecydowanie.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
kszysiek 


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 01:20   

Dzięki , negatywna wiadomość przyjęta :(
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 18:01   

Witajcie :)
Jak niektórzy może mnie kojarzą z ogłoszeń poszukiwałam długo towarzystwa dla mojego chłopa diabła najdroższego miziaka na swiecie :mrgreen: :serducho: Wczoraj dostałam wiadomość od mojego znajomego, że dostał karmówkę dla swoich gadów i wśród niej znalazł bardzo dziwną (i brzydką jak dodał) istotkę i czy mogłabym ją wziąć, ogłosić gdzieś bo najzwyczajniej w świecie szkoda mu takiego gremlina.



(Widać po ręce jak kończą sie zabawy ze szczurem adhd :wink: )


Przepadłam. Zakochałam się. Wzięłam małe niezaleznie od wszystkiego. Nie wiem w jakim może być wieku i nikt nie umie mi odpowiedzieć na pytanie skąd w karmówce wziął się kremowy dumboszek. Wprawdzie dowiedziałam się, że wśród karmówek często trafiają się dumbo, ale raczej dzikuski agouti, na które nie ma popytu więc "hodowcy" je selekcjonują i dają na karmę... I tu pojawia się znacząca kwestia. Facet czy babuszka? Przeleciała cały temat, pare anglojęzycznych stron - dla mnie ewidentnie facet. Brak sutków, brak wejścia do pochwy, siurek jak tralala. Jednak stwierdziłam, że zapytam ludzi, którzy wiedzą lepiej ode mnie.

http://i59.tinypic.com/350a0xu.png
http://i62.tinypic.com/2823io0.png
(W linkach, żeby bylo lepiej widać)
I jak? Dałam się troche ponieść swojej wiedzy i dzisiaj już trzecią godzine dziady siedzą w chomikówce, aktualnie śpią, ale brak jakiejkolwiek agresji ze strony łobuza, zero przepychanek, tylko ostrozne wachanie, starszy pozwala mu nawet dłubać ziarenka, a maluch wpatrzony w niego jak w obrazek łazi za nim krok w krok... Bardzo fajnie to prognozuje, bardzo bym żałowała gdyby to była dziewuszka. Mam również nadzieje, że nie postapiłam głupio i maluch nie jest za mały na łączenie, jak rozwieja sie moje watpliwości to przeniose się do tematu o łączeniu.

Nie jest to ogłoszenie, w razie gdyby okazało się samiczką znajoma ma dwie baby to weźmie knypka.

Z góry dziękuje za odzew i trzymam kciuki :kciuki:
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 10:32   
   Zwierzątka: brak


Według mnie to chłopak ;) Może mieć ok. 4 tygodnie. A w karmówkach zdarzają się różne cuda, nawet red eyed devile ostatnio widziałam, więc szczur dumbo to nie jest jakiś zadziwiający ewenement ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 13:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dałabym nawet mniej, bo jajka nie zeszły.
Dla pewności zrób jeszcze zdjęcie podwozia za tydzień.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 18:06   

Właśnie schodzą już mu powoli, właśnie go oglądam i jestem pewna, że widze mikrojąderka :P Wrzucę jeszcze zdjęcie kontrolne za pare dni :)
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
ela 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 15:21   
   Zwierzątka: dwie szczurzyce + 5 młodych


Moje 5 klusek wyrosło na 5 solidnych chłopów :) Mają już miesiąc i doskonale u wszystkich widać jajeczka i nie mam żadnych wątpliwości, że to sami chłopcy.
Dwa biało szare, jeden biało czarny i dwa dumbo w tym jeden z kręconą sierścią :serducho:
Teraz szukają dobrych domków...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.56 sekundy. Zapytań do SQL: 15