Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:32
[Warszawa] Lista wetów dyżurujących w weekendy/noce
Autor Wiadomość
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:02   

susu, niestety nie pytałam go o nazwisko. Mogę powiedzieć jak wyglądał, ale tylko tyle.

Ogólnie nie licząc kilku przypadków krzykaczy na różnorakich stronach zbiorczych lecznic weterynaryjnych, pogotowie weterynaryjne na Książęcej ma dobre opinie, stąd mój wybór, tym bardziej że tu również zostało wyróżnione jako to z gryzoniowym wetem. Ja mogę tę opinię tylko podtrzymać.

No i 50 złotych za wszystko co zrobili dla mojego Casika, to jak dla mnie niewiele. Nie poszłabym tam z profilaktyką, niepilnym zabiegiem, czy przewlekłym, acz nie zagrażającym życiu zwierzaka stanem, ale w nagłym przypadku się sprawdzili, stąd mój post. Można ewentualnie zadzwonić do lecznicy i spytać kto miał dyżur wczoraj w granicach godziny 22. :)
Jak znajdę chwilę, to tak uczynię.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
nezu, wysoki, szczupły lekarz z dłuższymi, ciemnymi włosami i ew. zarostem? Jeśli tak, to jest to ten sam doktor, który ratował Fionę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:22   

nam pomógł szczupły, niewysoki blondyn
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 19:06   

AD, tak! :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 01:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zaktualizowałam pierwszy post aktualnymi danymi Ogonka :)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 12:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, świetnie, dzięki!
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 17:03   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zaktualizowałam dane.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 21:07   Re: [Warszawa] Lista wetów dyżurujących w weekendy/noce
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
Pogotowie weterynaryjne VETS 24/7, strona www, ul. Książęca 3, tel. 22 622 55 22, 22 622 56 22
- lek. wet. Iwona Szczepaniak
- wybrane dni, noce i weekendy (zmienny grafik)


Mogę się wpisać? ;)

dr Iwona Szczepaniak wyratowała mi Ariankę po zakrztuszeniu jedzeniem z soboty na niedzielę bardzo późnym wieczorem.
Zrobiła wszystko co się dało:
- podała wszystkie potrzebne leki (jeden - teospirex - ja dowiozłam z domu i podała, bo nie mieli - tego w ogóle chyba nie ma nigdzie poza gryzoniowymi lecznicami), w odpowiednich dawkach: steryd + furosemid + tą moją teofilinę
- po zmierzeniu temperatury (35 st) położyła szczura na poduszce elektrycznej
- oczyściła pyszczek z resztek papki, która jej się zrobiła ze śliny+labofeedu którym się zakrztusiła (większość sama usunęłam w domu)
- osłuchała porządnie i wielokrotnie (po podaniu leków też - czy jest lepiej czy nie)
- nastawiła klatkę tlenową i chętnie przyjęła propozycję udoskonalenia natleniania szczura (mają wielką klatkę tlenową psią, tlen podaje się rurką, więc zaproponowałam postawienie w tej klatce transportera ze szczurem i jeszcze ograniczenie mu przestrzeni poprzez przedzielenie transporera kartonem - ona początkowo nawet nie bardzo była sobie w stanie wyobrazić jak taki mały szczur ma być w takiej dużej klatce tlenowej, wszystko podpowiedziałam ;) )
- zajęła się szczurem aż do rana, bardzo ładnie się zajęła: jest delikatna dla szczura, bardzo uważna, dobrze się przygląda czy się szczurowi poprawia czy nie.

Rano przywitał mnie szczur całkiem zdrowy, z którym od razu pojechałam do PulsVetu i tam po osłuchaniu i obejrzeniu nasza wetka stwierdziła, że rzeczywiście szczur zdrowy ;) w płucach nic nie rzęziło już, czyściutko. Szczur w dobrym samopoczuciu.

Dla zainteresowanych: zapłaciłam 120 zł za wszystko na Książęcej (tlen + zostawienie na noc + leki + wizyta).



PS: w ogóle to wątek powinien być podwieszony na górze... jak mi się Arianka zakrztusiła to dzwoniłam w nocy do Starszej Pani bo nawet nie wiedziałam o istnieniu tego wątku, chociaż do tego działu wcześniej zaglądałam... No, przydało by się podwiesić.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 13:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dobre wieści o PulsVecie:
"Od października wydłużamy godziny otwarcia przychodni w weekendy - będziemy przyjmować pacjentów od godziny 10-22" :kwiatek:

Zaktualizowałam 1. post.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 20:55   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


lek. wet. Damian Deluga nie pracuje już w Medicavecie. ma swoją lecznicę Vet-Mediq.
https://www.facebook.com/vetmediq

Chylice-Kolonia, ul. Warszawska 21d
Jaktorów
537 687 157

pon.: 10:00 - 18:00
wt.: 10:00 - 20:00
śr.: 10:00 - 18:00
czw. - piąt.: 10:00 - 20:00
sob.: 08:00 - 14:00
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 01:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Supełku, dzięki za info. Tylko trudno raczej będzie podciągnąć jego lecznicę pod warszawskie dyżurujące w weekendy - to jednak daleka "podwarszawa" :|
1. post zaktualizuję na dniach jak będę pisać z kompa.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 15:39   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


nie piszę tego aby go gdzieś konkretnie umiejscowić. po prostu informacyjnie :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 12:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


OK, dzięki :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 29, 2019 13:11   

Wyedytujcie proszę adres Puls vet, nie są na Pustułeczki od 3 lat. Przenieśli się na Alternatywy 7. Boleśnie się o tym przekonałam wczoraj w nocy, jadąc do nich z duszącym sie szczurem. Taksówka odjechała, ja szukałam wejścia (hest tam nadal inna lecznica, ale zamknięta w nocy).
Historia miała szczęśliwy finał, ale był to dla mnie koszmar na jawie.
_________________

 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 29, 2019 23:15   

gijane, zaktualizowane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 12