Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: smeg
Sob Lis 22, 2014 15:23
Interwencja Trójmiejska
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 00:06   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Sorgen, nie wiem czy niewygodne, ale na pewno nie zmieni nic jeśli chodzi o tę konkretnie interwencję.
Od siebie mogę dodać jeszcze tylko, że również nie raz usypiałam ślepe mioty, ale zdarzały mi się sytuacje, kiedy miałam właśnie za miękki tyłek i nie byłam w stanie tego zrobić (mimo wcześniejszego "doświadczenia"). Dlatego też próbować doradzać będę nadal, ale osądzać i oceniać już nie mam zamiaru.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 08:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Uważam, że choć kastracja aborcyjna/uśpienie miotu to logiczne, dobre wyjścia, to nie odważyłabym się nakazać komuś taką decyzję podjąć. To są trudne tematy, jestem doświadczona, ale bez bicia przyznaję, nie byłabym w stanie uśpić miotu. Szukałabym najlepszych z możliwych domów ale nie dałabym rady uśpić. Nie powinno się przymuszać nikogo do tej decyzji, szczególnie, że większość szczurzyc, nawet młodych, dobrze sobie radzi z odkarmianiem młodych. Jasne, że lepiej, gdyby się nie pojawiły, ale skoro są to trzeba po prostu znaleźć im domy. Nie osądzajcie ludzi w ten sposób. To są sprawy, które nie powinny być obowiązkiem - to powinna być świadoma, trudna przecież decyzja.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 09:18   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chciałabym przypomnieć tylko, że uśpienie miotu nie jest jedyną możliwością i o tym jest duża część wypowiedzi w tym wątku. Uważam, że podsumowanie wypowiedzi jako oceny osób, które nie chcą/nie potrafią/uśpienie uważają za niezgodne z sumieniem za znaczne spłycenie.

I jednocześnie bardzo martwi mnie podejście (choć uważam, że niestety jest zgodne z rzeczywistością), że dyskusja w tym wątku nic już dla tych zwierząt nie zmieni. Po to jesteśmy na forum, aby prezentować różne stanowiska, ścierać się, dyskutować, rozumieć racje innych stron i wyciągać z tego wnioski. Po to tłuczemy nowym na forum ileś "faktów niezaprzeczalnych", aby zmienili swoje stanowiska, a ich upór w zakresie rozmiaru klatki czy kupna ogona w sklepie traktujemy jako działanie na szkodę zwierząt. I w tym kontekście kilkukrotnie prezentowane tu stanowisko, że rozmowa nie ma sensu i nic nie wniesie jest dla mnie zaprzeczeniem idei tego forum jako miejsca wymiany poglądów i stałej, silnej troski o zwierzęta. I tym bardziej bolesne, że prezentowane przez osoby będące nie od dziś na forum i piastujące istotne funkcje.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 09:39   
   Zwierzątka: brak


Nie wiem od kiedy kastracja aborcyjna i usypianie miotów stały się powszechnym obowiązkiem. Do tej pory promowaliśmy je na forum jako jedno z możliwych rozwiązań, które każdy powinien rozważyć we własnym sumieniu. Weterynarze, z którymi rozmawiałam też wcale nie twierdzą, że odchowanie miotu będzie dla mojej samiczki większym obciążeniem, niż kastracja. Szanuję Wasze zdanie w tej kwestii, ale uważam, że nie można nikomu narzucać, co ma zrobić w takiej sytuacji. My też kierujemy się dobrem szczurów (i samic, i młodych).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 09:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


smeg napisał/a:
Do tej pory promowaliśmy je na forum jako jedno z możliwych rozwiązań, które każdy powinien rozważyć we własnym sumieniu.
Amen, od kiedy to uśpienie miotu lub kastracja jest jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem???
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 15:32   
   Zwierzątka: szczurze damy


Amba ma się dobrze, zabieg przebiegł bez problemów, właśnie wraca do domu.
Fatima bardzo ładnie łączy wesołe krzątanie się z nienaganną opieką nad maluchami.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 16:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chwała bogu. Niech się szybko zrasta.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 21:33   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Reasumując pomimo wielokrotnych zapewnień, że :

a) nie było zgody na transport szczurów poza 3m,
b) nie było przez ponad tydzień szczurzych wetów 3m

Dalej dyskusja toczyła się w kiepskim kierunku. Moim zdaniem, to jedyna słuszna dyskusja powinna dotyczyć nie uśpienia przez nas miotów. Ponieważ jest to sprawą dotyczącą sumienia, to nie rozumiem dlaczego wchodzimy tu na temat piastowanych funkcji przez smeg i Karenę . Przyszłe domy są już poinformowane o tym, że miot mógł być wsobny, że matki były młode, ale dały radę wykarmić. Nie naskakujmy na siebie. Ja na przykład nigdy nie miałam szczura rodowodowego. Zawsze niewiadome geny, a i tak się decydowałam na odchowanie. Przyszłe domy też zdają sobie z tego sprawę. Tu chodzi o to żeby je kochać, a nie oceniać czy miały prawo do życia skoro wszystko wzięło w łeb od początku i stało się tak, że mamy 3 razy więcej szczurów niż te interwencyjne.

Pozostawmy ten wątek informacyjnym, bez naskakiwania na siebie.
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 13:48   
   Zwierzątka: szczurze damy


Amba i Fatima są od jakiegoś czasu w nowym domu.
Wszystkie młode Fatimy bez problemu znalazły domy i zostały wyadoptowane.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 14:01   
   Zwierzątka: brak


Wuzetka i Mozzarelka też są w nowym domu - nazywają się Kama i Nati :) Wczoraj ostatnie maluchy Oliwki zostały wyadoptowane. Oliwka zostaje u mnie na stałe, świetnie dogadała się ze stadem.

Pozostali tylko chłopcy u Lowenstein ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 00:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 01:50   
   Zwierzątka: szczurze damy


mmarcioszka, chłopcy jeszcze szukają DS.


Ogłoszenie przenoszę do archiwum.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12