Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkie wyjazdy - zabrać szczurki czy zostawić?
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 12:03   
   Zwierzątka: brak


Ja na podróż w ogóle nie wkładam żwirku, tylko szmatki. Zwłaszcza zimą się przydają, żeby szczury nie zmarzły ;) Daj tyle, żeby mogły się zakopać, ale też żeby nie zapchać całego transportera.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 12:16   

to przejdę się w poniedziałek do szmateksu po jakiś polarek dla dzieci i go lekko przerobię :D
Już za tydzień ogonki będą ze mną :serducho:
 
     
magnescencja 


Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 12:34   

Witam wszystkich, znalazłam ten temat na forum i postanowiłam się zarejestrować i zadać pytanie... Otóż, marzę o szczurach od kilku lat. Niedawno wyprowadziłam się z domu rodzinnego, mieszkam z chłopakiem w miejscowości oddalonej od niego o ok 200 km. Zawsze myślałam, że jak się wyprowadzę to w końcu przygarnę do siebie ogonki (rodzice nie akceptowali gryzoni), no i cały czas wraca temat szczurów... Jednak szybko zdałam sobie sprawę z problemu o którym wcześniej nie myślałam, a jakim są wyjazdy do domu. Nie chodzi tu o weekendy, bo chłopak jeździ rzadko, więc szczurki nie byłyby same, ale o święta, gdzie nie będzie nas jakieś 5 dni. Nie miałabym jak ich zabrać ze sobą (nawet pomijając podroż, której też sobie nie wyobrażam - to mamy 5 dni w transporterze - niemożliwe), znajomi których tu mamy, zarówno ja jak i chłopak to też przyjezdni więc w święta ich nie będzie. Czy szczury mogą zostawać na tak długo same? Wiem już teraz że martwiłabym się okropnie, ale czy w ogóle jest to możliwe? Serce mi pęka na myśl, że przez święta które są dwa razy do roku miałabym zrezygnować z życia ze szczurkami przez wszystkie pozostałe dni ;(
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 12:44   

5 dni to zdecydowanie za długo
2-2,5 dnia... to jeszcze jeszcze - zakładając że szczury sa młode sprawne zdrowe...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 13:00   
   Zwierzątka: brak


W jakim mieście mieszkacie? Możecie spróbować poszukać opieki dla szczurów na miejscu, np. zorientować się, czy na forum jest ktoś z tego samego miasta, kto byłby w stanie pomóc w razie czego - sama często korzystam z pomocy innych alloszczurowiczów i pilnuję szczurów innych podczas ich wyjazdów ;) Możesz też kupić drugą klatkę, która będzie na stałe w domu rodziców i w której szczurki będą mieszkać podczas Waszych wyjazdów. Podróże akurat szczury znoszą bardzo dobrze, o ile nie jest za gorąco, większość drogi przesypiają, sama na początku studiów często jeździłam ze swoimi pociągiem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
magnescencja 


Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 14:20   

smeg napisał/a:
W jakim mieście mieszkacie? Możecie spróbować poszukać opieki dla szczurów na miejscu, np. zorientować się, czy na forum jest ktoś z tego samego miasta, kto byłby w stanie pomóc w razie czego - sama często korzystam z pomocy innych alloszczurowiczów i pilnuję szczurów innych podczas ich wyjazdów ;) Możesz też kupić drugą klatkę, która będzie na stałe w domu rodziców i w której szczurki będą mieszkać podczas Waszych wyjazdów. Podróże akurat szczury znoszą bardzo dobrze, o ile nie jest za gorąco, większość drogi przesypiają, sama na początku studiów często jeździłam ze swoimi pociągiem.


mieszkamy w Warszawie, no ale kto będzie w okresie świątecznym chętny żeby wybrać się do właściwie obcej osoby zajrzeć jak się mają zwierzątka.. no chyba żeby komuś podrzucić ;) co do drugiej opcji to jednak klatki są drogie, a ta klatka miałaby służyć dosłownie kilka dni w roku... chyba że znalazłabym używaną tanio lub do oddania... dziękuję za sugestie :)
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 14:56   

Są domy tymczasowe/hoteliki - i to Wy moglibyście w rejonie warszawy gdzieś szczurzaki podrzucić przed wyjazdem.

A klatke jako drugą można tez kupic odrobinę mniejszą niż ta bytowa (i właśnie np z drugeij ręki)
zakładając że szczury przebywają w niej tymczasowo tylko kilka dni.

Cóż - dla bardzo chcącego - takie rzeczy daje się zorganizować
Wiele osób z forum wyjeżdza, nie siedzi cały czas w domu
i jakoś to funkcjonuje :)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 15:19   
   Zwierzątka: brak


magnescencja, przed przygarnięciem poczytaj też o kosztach leczenia szczurów, bo 100 zł za nową klatkę to przy tym nic ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 18:44   

magnescencja, ja miałam na stałe u rodziców mniejszą klatkę za 50 zł. Tzn. zależy ile chcesz mieć szczurów. Bo jeśli np. tylko dwa, to wystarczy Ci mała składana klatka (np. o podstawie 60x40 i o wys. 40). Wprawdzie za mała na trzymanie szczurów na stałe, ale ok na kilka dni. Składaną przewieziesz, a później, jak ogony zaczną z wiekiem chorować - przyda się jako chorobówka
Drogą nie przejmuj się aż tak bardzo :) Moje ogony często ze mną jeździły. Ważne, żeby pamiętać o zabraniu akcesoriów z domu, np jakiegoś ich kocyku - zauważyłam, że taki kocyk przesiąknięty szczurami i domem w którym żyją pozwala im łatwiej zaakceptować nowe miejsce

No i dziewczyny dobrze radzą :) Hotelik czy prośba o grzecznościowe zajęcie się ogonkami przez kilka dni to też dobre rozwiązanie :)
 
     
magnescencja 


Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 19:04   

myślę, że pomysł z drugą mniejszą klatką jest najlepszy, ale czytałam że podróż zimą to nie jest dobry pomysł, że przeziębienia... a wiadomo jak będę jechać na boże narodzenie to będzie zimno, a sama podróż pociągiem to min. 3 h..


smeg napisał/a:
magnescencja, przed przygarnięciem poczytaj też o kosztach leczenia szczurów, bo 100 zł za nową klatkę to przy tym nic ;)



ale jakiego leczenia??
 
     
yumeha21 



Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 19:25   

magnescencja, szczury też chorują. Sama starość jest chorobą. Poczytaj http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=42
_________________
moje ogonki<3
bazarek różnych różności ;)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 19:54   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


magnescencja napisał/a:
smeg napisał/a:
magnescencja, przed przygarnięciem poczytaj też o kosztach leczenia szczurów, bo 100 zł za nową klatkę to przy tym nic ;)

ale jakiego leczenia??

Off-Topic:
Drogiego. I częstego.

Szczury chorują z taką częstotliwością jak żaden inny gatunek nie potrafi.
Tak jak patrzę na wydatki na weta (acz wolę nie patrzeć...) to na każdego szczura w ciągu jego życia wydaję ok 2 tys. złotych lub więcej. CZASEM trafią się "tańsze" szczury (zdrowsze), ale może nie trzeba się na to nastawiać, bo to rzadkość...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 20:40   
   Zwierzątka: ....


Cytat:
czytałam że podróż zimą to nie jest dobry pomysł, że przeziębienia... a wiadomo jak będę jechać na boże narodzenie to będzie zimno, a sama podróż pociągiem to min. 3 h..


bierzesz duży transporter, wykładasz go kocem w środku, wkładasz do środka butelkę z ciepłą wodą i transporter ze szczurami wkładasz do pokrowca :D
_________________
...
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Paź 05, 2014 09:48   

yumeha21 napisał/a:
magnescencja, szczury też chorują. Sama starość jest chorobą. Poczytaj http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=42


Raczej: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1766 ;)
 
     
magnescencja 


Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 14:19   

nimka napisał/a:
magnescencja napisał/a:
smeg napisał/a:
magnescencja, przed przygarnięciem poczytaj też o kosztach leczenia szczurów, bo 100 zł za nową klatkę to przy tym nic ;)

ale jakiego leczenia??

Off-Topic:
Drogiego. I częstego.

Szczury chorują z taką częstotliwością jak żaden inny gatunek nie potrafi.
Tak jak patrzę na wydatki na weta (acz wolę nie patrzeć...) to na każdego szczura w ciągu jego życia wydaję ok 2 tys. złotych lub więcej. CZASEM trafią się "tańsze" szczury (zdrowsze), ale może nie trzeba się na to nastawiać, bo to rzadkość...


to że chorują to wiedziałam, jak każdy z nas i naszych przyjaciół, ale że aż tak często to nie :( na razie się wstrzymuję, bo jednak zabranie ich do domu będzie niemożliwe z przyczyn technicznych (remont na trasie, nie będzie pociągów, a w autobusie nie można przewozić zwierząt ;/ ), rozejrzę się za tymi hotelikami i może wtedy coś się zakombinuje ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 12