Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Paź 28, 2014 22:59
[Warszawa] Przyjmę 2-4 młodziutkich chłopaków na pocz. 10.14
Autor Wiadomość
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 23:07   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


A to: https://www.youtube.com/watch?v=CLlNfL9uVNk

??? ?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 11:02   
   Zwierzątka: brak


radek_z napisał/a:
A to: https://www.youtube.com/watch?v=CLlNfL9uVNk

??? ?

http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0 - tu jest temat szczurow z tego miotu, malo ktory dzik daje sie w ogole oswoic, niektorzy mieli z nimi duze problemy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 01, 2014 17:17   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


radek_z właśnie z tego miotu były moje panienki. Z jedną z nich można była tak robić, a dla bezpiecznej "obsługi" jej siostry ktoś mi w końcu polecił, żebym kupiła sobie rękawice spawalnicze i w nich wstawiała jedzenie do klatki, wyjmowała wszystkie rzeczy niezbędne do wyjęcia itp.
Nie chcę się tu rozpisywać na temat tego, ile i jakich szkód mi narobiły, ale wierz mi, jeżeli nie musisz, nigdy nie decyduj się na przyjęcie dzikiego szczura.
Ja trafiłam na tak silną i bezwzględną alfę, jak jeszcze nigdzie u nikogo w stadzie nie widziałam. Na wolności z pewnością byłaby szczęśliwsza, choć może żyłaby krócej. Ale kto to wie.
_________________
449955886677
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Paź 01, 2014 18:33   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Chyba wybiliście mi z głowy dzikuski.

Fakt, nie miałem z nimi wcześniej do czynienia, jedynie czytałem że sią nieco bardziej charakterne, ale nie sądziłem że aż tak.

Nadal czekam na propozycje chłopaków z jakiegoś miotu. Szukam już na szczurzej chatce i szczurzych adopcjach na FB, ale na razie bez rezultatów.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Paź 01, 2014 18:47   
   Zwierzątka: królinka i szczury


radek_z, może zapisz sie na jakis miot w hodowli?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Paź 01, 2014 19:11   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Mam możliwość wzięcia samców z tego miotu: http://olx.pl/oferta/szcz...html#c2b11f3766

W sobotę będą miały 33 dni. Czy to dobry wiek na oddzielenie od matki czy poczekać kilka dni więcej?
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Paź 01, 2014 19:44   
   Zwierzątka: królinka i szczury


radek_z, ogłoszeniodawca chce je oddać za darmo?

33dni to już odpowiedni wiek, żebym oddizleic je od matki.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Paź 01, 2014 20:13   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Właściciel ma hodowle na działce. Hoduje nie tylko szczury. Mówił że w tą sobotę jeszcze były na cycu. Może mi je przekazać w sobotę lub środę. Zastanawiam się czy brać je w sobotę czy czekać do środy żeby pobyły z matką jeszcze kilka dni.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 09:12   
   Zwierzątka: brak


radek_z napisał/a:
Właściciel ma hodowle na działce. Hoduje nie tylko szczury.

Już widzę ich socjalizację... :roll: Ma pseudohodowlę, jeśli rozmnaża szczury z nieudokumentowanym pochodzeniem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 10:14   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


No i masz też dużo większe prawdopodobieństwo chorób uwarunkowanych genetycznie (chów wsobny -> większe nagromadzenie złych genów), także to nie jest to czego szukałeś na początku wątku.

Zarezerwuj maluchy z hodowli najlepiej. Spójrz do działu "planowane mioty" i skontaktuj się z hodowcami.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 12:30   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Powiem szczerze że z głosu i rozmowy facet również brzmi na "działkowego hodowcę". Wątpliwości budzi też zapis "Całość: matka + 10 młodych = 50 zł". No, nie brzmi to profesjonalnie. Facet mówi że po prostu prowadzi hodowlę w miesiącach ciepłych, bo na działce, dlatego chce jak najszybciej sprzedać to co ma.

Pytałem go o socjalizacje. Z jednej strony mówi że matka jest trochę dzika ale maluchy "są super" i się bawią, ale z drugiej strony mówi ze na działce bywa raz-dwa razy na tydzień. Dlatego właśnie może mi je wydać w sobotę lub środę.

Mam wątpliwości, ale też nic innego znaleźć nie mogę. Jakaś istna posucha w Wawie. Zostają albo te ze sklepu albo od takiego "hodowcy". A szukam dosłownie wszędzie.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 13:05   
   Zwierzątka: brak


radek_z, placenie za szczury bez rodowodu to prawie to samo, co kupno w sklepie. Szczury, ktore maja kontakt z czlowiekiem raz w tygodniu, na pewno nie sa dobrze zsocjalizowane. Przy obecnych temperaturach moga tez byc chore. Juz lepiej poczekac nawet kilka miesiecy, az pojawia sie szczury od sensownej osoby do adopcji za darmo. Gdzie Ci sie spieszy?

Szukales tutaj: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts ? Sa 3 polroczne samczyki z Wawy do oddania.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 13:44   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Chyba mam: http://olx.pl/oferta/szcz...html#680b022440

Umówiłem się na dziś na obejrzenie. Pani twierdzi że ma zarejestrowaną hodowlę.

Ktoś ma jakieś opinie, może zna?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 14:19   
   Zwierzątka: brak


Zarejestrowane hodowle są zrzeszone w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce ( http://www.shsrp.pl/hod.htm ) i nie sprzedają szczurów na allegro i portalach ogłoszeniowych. To zwykła pseudohodowla.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 14:42   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


OK, na co zwrócić uwagę przy oglądaniu szczurków? Bo fakt że ktoś nie jest zrzeszony, nie musi od razu oznaczać że traktuje szczury źle lub rozmnaża je w niekontrolowany sposób.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12