Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Paź 20, 2014 21:20
Bluska z córką zaniedbane przez DS!!!
Autor Wiadomość
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 00:27   Bluska z córką zaniedbane przez DS!!!
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Witam. Od razu przepraszam jeżeli w złym miejscu. Jak coś to serdecznie proszę o przeniesienie. Chciałam przestrzec przed wydawaniem zwierząt osobie:
Bartosz S.
Częstochowa ul. Okrężna
xxx-669-405
xxx-543-511


Niedawno wróciły do nas dwie samiczki, które adoptował rok temu.
Bluska (wielki guz oraz rany/odciskich na tylnych łapkach)


Córka (świerzb)


Jeżeli ktoś chce poczytać więcej to wszystko jest w tym temacie ->
http://fundacjaogony.net/....php?f=56&t=185

Osoba przed którą przestrzegam była polecana przez jednego z użytkowników tego forum...

P.S. Osoby chcące i mogące pomóc w leczeniu Bluski i jej córki zapraszam do wydarzenia na fb o tu -> https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts


Edit na prośbę Devony
Szczurki wyadoptowane z tego tematu http://forum.szczury.biz/...=14451&start=60
DS nie ma konta na forum, więc nie mogę podać nicku.

EDYCJA MODERATORSKA
Poniżej krótki opis sytuacji, zawierający niezbędne informacje.
Mai-ah napisał/a:
Ja napiszę z mojej perspektywy i swoje zdanie - tak, to że PaniCiurowa poleciła DS było jedną z decydujących rzeczy, że szczurki tam pojechały. Zapewniała, że warunki są dobre a szczurki będzie osobiście doglądać. W tamtym momencie warunki dla szczurów były dobre, co potwierdziła również wizyta przedadopcyjna. I tak, bardzo mi przykro, że dom który polecała zaszczurzona osoba nawalił.

Niedawno dostałam wiadomość od PaniCiurowej z informacją, że DS niestety zmieniły się priorytety i mimo jej upomnienia szczurki są zaniedbywane a ich opiekun zamierza wyjechać na 2 tygodnie zostawiając szczurki u znajomego.

Działania PaniCiurowej po tym jak się zorientowała, że DS nie zamierza zająć się szczurami odpowiednio natychmiast:
- poinformowała mnie o nieprawidłowościach
- poinformowała mnie, że upominała DS oraz informowała, że jeśli nie zmieni postępowania to szczury zostaną mu odebrane
- odebrała szczury
- zaoferowała, że dziewczyny wyleczy i osobiście znajdzie im dobre domy
- zabrała szczury do weta rozpoczynając ich leczenie

Ponieważ w tym czasie poinformowałam też o sprawie Lizz, która zdecydowała się dać dziewczynom DS, podziękowałam PaniCiurowej za propozycję leczenia i szukania domu, wiedząc, że Lizz jest odpowiednim opiekunem i osobiście zadba o szczurki a ja pomogę szczurki wyleczyć, bo mieszkam w samym Wrocławiu.

Podsumowując - w mojej ocenie PaniCiurowa zachowała się poprawnie po tym jak się okazało, że DS zamiast wziąć pod uwagę jej upomnienia postanowił nadal zaniedbywać szczury. Podejrzewam, że sama zawiodła się na DS, że go polecała, ale tak jak zapewniała - szczury doglądała osobiście i osobiście interweniowała w ich sprawie.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to mogę adminom/ moderacji udostępnić te wiadomości.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Ostatnio zmieniony przez Devona Śro Sie 13, 2014 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 09:34   

Słuchajcie, czego się spodziewacie po wolontariuszce FO, która ma prywatne żale do ciurowej? A dlaczego? Wystarczy zajrzeć na fb "fundacji", do opinii.
Rzetelności oczekujemy? No proszę ja was...

A ja mam inne pytanie do Lizz, skoro już założyła tym samicom wątek.

Z jakiej racji wolontariuszka fundacji ogony podaje PRYWATNY numer konta jako konto pomocowe dla tych samic?

Po pierwsze, samice są u Mai-ah, nie u Lizz. To ciurowa je wyciągnęła, nie Lizz. To ciurowa powiadomiła mai-ah, nie Lizz ani FO.
Do Lizz trafią już zdrowe. Nader wygodna sytuacja. :)

Śmiech na sali.
Ja chętnie pomogę Blusce i jej zaświerzbionej córce, bo mi ich żal i jestem oburzona tym, do jakiego stanu zostały doprowadzone, ale jeśli mam słać coś na prywatne konto, to chcę żeby to było konto Mai-ah, a nie kogoś, kto udając troskę o szczury w złym stanie, wyrzyguje tu i na drugim forum własne żale.

Aha, i uprzedzając.
Nie, nie zaloguję się na forum "fundacji". :)
Nie dlatego, że nie chcę brac udziału w tej pseudodyskusji na temat szczurów, których nikt z FO nawet jeszcze na żywo nie widział.
Po prostu wiem, że to zostałoby wykorzystane przeciwko mnie, a ja sama zapewne chwilę później zbanowana. Standardowe postępowanie BDSa i jego świty w stosunku do oponentów.
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 09:55   
   Zwierzątka: szczurcie


Ja napiszę z mojej perspektywy i swoje zdanie - tak, to że PaniCiurowa poleciła DS było jedną z decydujących rzeczy, że szczurki tam pojechały. Zapewniała, że warunki są dobre a szczurki będzie osobiście doglądać. W tamtym momencie warunki dla szczurów były dobre, co potwierdziła również wizyta przedadopcyjna. I tak, bardzo mi przykro, że dom który polecała zaszczurzona osoba nawalił.

Niedawno dostałam wiadomość od PaniCiurowej z informacją, że DS niestety zmieniły się priorytety i mimo jej upomnienia szczurki są zaniedbywane a ich opiekun zamierza wyjechać na 2 tygodnie zostawiając szczurki u znajomego.

Działania PaniCiurowej po tym jak się zorientowała, że DS nie zamierza zająć się szczurami odpowiednio natychmiast:
- poinformowała mnie o nieprawidłowościach
- poinformowała mnie, że upominała DS oraz informowała, że jeśli nie zmieni postępowania to szczury zostaną mu odebrane
- odebrała szczury
- zaoferowała, że dziewczyny wyleczy i osobiście znajdzie im dobre domy
- zabrała szczury do weta rozpoczynając ich leczenie

Ponieważ w tym czasie poinformowałam też o sprawie Lizz, która zdecydowała się dać dziewczynom DS, podziękowałam PaniCiurowej za propozycję leczenia i szukania domu, wiedząc, że Lizz jest odpowiednim opiekunem i osobiście zadba o szczurki a ja pomogę szczurki wyleczyć, bo mieszkam w samym Wrocławiu.

Podsumowując - w mojej ocenie PaniCiurowa zachowała się poprawnie po tym jak się okazało, że DS zamiast wziąć pod uwagę jej upomnienia postanowił nadal zaniedbywać szczury. Podejrzewam, że sama zawiodła się na DS, że go polecała, ale tak jak zapewniała - szczury doglądała osobiście i osobiście interweniowała w ich sprawie.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to mogę adminom/ moderacji udostępnić te wiadomości.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 10:12   
   Zwierzątka: szczurcie


Nie zgodzę się jednak, że dla Lizz to wygodna sytuacja. To, że ja mam możliwość potymczasowania dziewczyn i chodzę do weta jest to wygodne dla... Bliski i Małej. Zarówno PaniCiurowa jak i Lizz z tego co kojarzę nie mieszkają w samych miastach (Warszawa/ Wrocław) i do dobrego weta mają kawałek. Są upały i lepiej dla Bluski i Małej było, żebym to ja dziewczyny postawiła na nogi. Rachunek został z tego co kojarzę otwarty specjalny, odrębny dla szczurzyc po to żeby było łatwo udokumentować wpływy i wypłaty. Takie otwieranie kont na leczenie szczurów było już praktykowane, niedawno w ten sposób na fb zbierała jedna użytkowniczka na leczenie i możliwe, że stąd ten pomysł. Dodam, że moim zdaniem dobry. Lizz może jeszcze dziewczyn na żywo nie widziała, ale cały czas dopytuje się jak się czują.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
Ostatnio zmieniony przez Mai-ah Pią Lip 18, 2014 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 12:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Mai-ah, dzięki za informację - to co napisałaś jest dla mnie jasne i czytelne i co ważne pokazuje konkretnie i bez emocji drugą stronę medalu. Takie informacje dużo wnoszą.

Przepraszam PaniąCiurową za pochopne osądzenie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 12:59   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Mai-ah, dziękuję i ja - zrobiło się dużo jaśniej.

Dodam jeszcze tylko, że w mojej ocenie PaniCiurowa poleciła w dobrej wierze osobę zaufaną - na tamtą chwilę zaufaną. To, że ta osoba zaufanie zawiodła to zupełnie inna sprawa. Moim zdaniem PaniCiurowa zachowała się w porządku.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 13:26   
   Zwierzątka: szczurcie


Z drugiej strony rozumiem Lizz, jak zobaczyłam dziewczynki to myślałam, że szlag mnie trafi. Dobra wiara dobrą wiarą, przykro, że dom polecany przez zaszczurzoną osobę okazał się złym domem i rozumiem Lizz, że może mieć o to żal. Natomiast w związku z tym jak PaniCiurowa postąpiła po tym jak DS przestał dbać o szczury jest według mojej oceny w porządku. I może DS nie okazał się taki cudowny jak była przekonana, że będzie, to wywiązała się z obietnic, na które miała wpływ - doglądała szczury, odebrała szczury, rozpoczęła leczenie i przekazała wiedząc, że mają znaleziony nowy, solidny DS. Dlatego uważam, że jej zachowanie jest ok.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 22:41   

Chciałabym wyjaśnić, że w momencie ukazania się tego postu od razu napisałam do Lizz z prośbą o konkretną informację (nick osoby rekomendującej), ponieważ fragment
Cytat:
Osoba przed którą przestrzegam była polecana przez jednego z użytkowników tego forum…
brzmiał trochę tak, jakby to forum było odpowiedzialne za nieudaną adopcję. Uważam, że takie enigmatyczne stwierdzenie powinno zostać uzupełnione lub usunięte. Poprosiłam także Lizz o krótki opis przebiegu adopcji oraz próbowałam poznać szczegóły dotyczące samego odebrania zwierząt - stąd dodanie linku do tematu adopcyjnego przez autorkę. Informacji na temat przejęcia zwierzaków niestety się nie doczekałam, publicznie także się nie pojawiły - ot wybór i prawo autora wpisu. Wszystkie dodatkowe aspekty opisane przez Karenę moderacja uzyskała od PaniCiurowej (mam na myśli stan sprawy sprzed wyjaśnień Mai-ah).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Sob Lip 19, 2014 13:02   

Jeśli chodzi o niezbyt fortunne / niejasne sformułowania, to zdarzają się każdemu. Z różnych przyczyn. Ważne jest, żeby strać się je wyjaśnić do końca przedstawiając fakty. Znając fakty opinię każdy wyrobi sobie sam. I o sytuacji, i o używającym sformułowań.

Off-Topic:
Żeby nie być gołosłownym :wink: :
Karena napisał/a:
Ze względu na ograniczony dla forum czas oraz sprawy prywatne Kluska została dziś usunięta ze stanowiska moderatora. Została jej już ściągnięta ranga i uprawnienia.
W imieniu całej ekipy dziękuję za poświęcony Forum czas i życzę wszystkiego dobrego :)

Mam nadzieję, że Kluskę usunięto ze stanowiska na życzenie Kluski, a nie za karę. Choć pewności nie mam.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lip 19, 2014 21:08   

Off-Topic:
Starsza Pani, Kluska oczywiście zrezygnowała, dlatego zdjęliśmy jej rangę ;) .


W każdym razie mam nadzieję, że już teraz wszystko jest jasne. Konieczność wpłat na prywatne konto może rzeczywiście zniechęcać niektóre osoby do udzielenia pomocy finansowej, więc może warto przedstawić alternatywę tego rozwiązania, np. możliwość dokonania przelewu na konto fundacji lub bezpośrednio weterynarza leczącego dziewczyny?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:36   
   Zwierzątka: szczurcie


Dziewczynki czują się całkiem nieźle :)

Mała już się tak nie drapie, strupki schodzą. U mnie też diagnoza była "na oko" bez zeskrobiny robiona, zeskrobina miała być pobrana jeśli po drugiej dawce nie będzie poprawy. A poprawa jest więc obędzie się bez skrobania :) (notabene, o strupkach Małej zostałam poinformowana, w Warszawie zaczęte było też leczenie, ale prawdopodobnie nietrafione (Mała dostała płyn do przemywania na zmiany grzybiczne a nie na świerzbowca), tylko to już kwestia diagnozy weta).

Bluska ładnie się goi - został usunięty guz i pododermatisis z jednej nogi. Druga noga się podgaja i za jakiś czas też powinna być gotowa do operacji. Ślicznotka dzielnie walczyła z opatrunkami na nogach i bałam się, że się będzie jej babrać, ale na szczęście goi się czysto i na ostatniej wizycie zapadła decyzja, że odstawiamy opatrunki (które wytrzymywały max 30 minut na nogach) i wystarczą okłady i przemywanie kilka razy dziennie. Niestety Blus się przeziębiła i od niedzieli ćwierka :( ale w płucach czysto, dostałyśmy słaby antybiotyk i ACC do podawania, więc chyba szybko powinnyśmy się z tym uporać.

Jak będę w domu to zrobię kilka zdjęć Blus i Małej.

Na razie zdjęcie Blus, które wrzuciłam w wydarzeniu na fb. Widać piękny szew na brzuszku i rozpracowane do połowy opatrunki na nogach. Spokojne - ten kolor na nóżkach to tylko maść antybiotykowa z opatrunków ;)

_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 10:06   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Mai-ah napisał/a:
Bluska ładnie się goi

Jak dobrze :)
Trzymam mocno kciuki za dalsze bezproblemowe gojenie i zdrowie obu ślicznotek :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lip 27, 2014 11:13   

To jest wątek interwencyjny! Wymianę wszelkich informacji, które nie są związane ze stanem zdrowia szczurów czy zbiórką pieniężną, proszę załatwiać inną drogą.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 13, 2014 09:09   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


I teraz pytanie - jak osoba zainteresowana pomocą ma wyłowić sensowne informacje, skoro przez kilka stron jest tu wywlekanie brudów, włącznie ze screenami z Facebooka? W dniu dzisiejszym wszystkie posty nie dotyczące pomocy szczurzycom zostaną usunięte z tematu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Sie 13, 2014 11:23   

Temat został uprzątnięty, zbędne wpisy przeniesiono. Zostały tylko posty niezbędne do zachowania ciągłości dyskusji. Osoby zainteresowane treściami, które usunięto, proszę o kontakt z MT.

Ponadto dodano opis sytuacji do pierwszego wpisu (w postaci cytatu wypowiedzi użytkowniczki, pod której opieką znajdują się szczury.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14