Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 19:49   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Szczurówka napisał/a:
Mój bilans na ten miesiąc :evil:

Zeskrobina - 10 zł
Ivermektyna - 60 zł
Karma - 62 zł

:evil:

gdzie Ci się udało tak drogą iwermektynę dostać?
Ja za 3 dawki na jednego szczura zapłaciłam 2,50 zł...

Ja nie napiszę ile wydałam w tym (i zeszłym) miesiącu na samego "weta" dla szczurów, bo aż strach myśleć :mrgreen:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
Ostatnio zmieniony przez nimka Śro Lip 23, 2014 19:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 19:52   
   Zwierzątka: ....


nimka, Jedna dawka ivermektyny dla jednego szczura kosztuje 15 zł i razy 4 to jest 60 zł i jeszcze weterynarz zapraszał mnie na trzecią dawkę ale zrezygnowałam i powiedziałam że już sama w domu podam ivermektynę :roll: bo za 6 dawek wyszło by 90 zł :roll:
_________________
...
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 19:54   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Szczurówka napisał/a:
nimka, Jedna dawka ivermektyny dla jednego szczura kosztuje 15 zł i razy 4 to jest 60 zł i jeszcze weterynarz zapraszał mnie na trzecią dawkę ale zrezygnowałam i powiedziałam że już sama w domu podam ivermektynę :roll: bo za 6 dawek wyszło by 90 zł :roll:

To Cię naciągnął mocno...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 20:04   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nimka napisał/a:
To Cię naciągnął mocno...

Zgadzam się - ja dostałam 2 dawki na całe (wtedy ośmio-) stado za 20 zł. Fakt, że na skórę, nie zastrzyk, ale nie sądzę by to miało większe znaczenie...
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 20:20   
   Zwierzątka: brak


Ja kupiłam u weta całą buteleczkę ivermektyny, wystarczającą na jakieś 400 dawek - za 14 zł :P Zdzierają na tym strasznie, za samą usługę zrobienia zastrzyku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 21:44   

Jak odwiedzałam rodziców i brałam ze sobą szczury zdarzyło się, że wet nie chciał wydać mi antybiotyku w zastrzyku, a tym bardziej sterydu i kazał przychodzić codziennie ze szczurem. Za każdą wizytę 35 zł.. Antybiotyk minimum 10 dni.. Po dwóch dniach uznałam, że lepiej jechać do Łodzi po leki, bo bilet w dwie strony wyniesie mnie tylko 20 zł.. A nasza pani doktor nauczyła mnie robić zastrzyki właśnie po to, żeby nie stresować szczura codziennym chodzeniem do lecznicy
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 11:41   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Straszne zdzierstwo z tą ivermektyną :shock:
Ja zazwyczaj dostawałam ją w ogóle gratis (nawet u Piaseckiego - przy okazji operacji jednego szczura) a jeśli płaciłam to kilka zł za dawkę starczającą mi na rok przy dużym stadzie :P
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 16:05   

Mogę dorzucić świeże info o kosztach :-P
Przy stadzie 5-8 szczurów uśrednione (z roku) wydatki na weterynarza to około 200 zł miesięcznie
z większych wydatków były kastracje 4 szczurów i leczenie/prowadzenie przez 3-4 miesiące szczura i poważną niewydolnością oddechową

koszt ściółki to około 260 zł rocznie
koszt karmy podstawowej około 220 zł rocznie
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 19:57   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ja mam większą średnią, ale się nie pochwalę :P
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 20:08   

A ja tam uważam że warto czasem odkopać temat ;-)
Żeby nowozaszczurzeni zdawali sobie sprawę że roczne wydatki na szczury rzędu 3 tysi przy nie tak wielkim stadzie to lekką ręką idzie.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 20:20   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


jokada napisał/a:
A ja tam uważam że warto czasem odkopać temat ;-)
Żeby nowozaszczurzeni zdawali sobie sprawę że roczne wydatki na szczury rzędu 3 tysi przy nie tak wielkim stadzie to lekką ręką idzie.

Ano, niestety :(
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 19, 2015 08:42   
   Zwierzątka: brak


Ja mam średnią miesięczną z ostatniego roku ok. 160 zł - ze wszystkim: karmą, ściółką, wetem, hamakami. To dużo mniej, niż kiedyś, ale też stado mam mniejsze (ok. 6-7 szczurów w tym czasie), a przede wszystkim młodsze - w tej chwili najstarszy szczur nie ma jeszcze 2 lat, reszta to 1-1,5 roku, więc na szczęście nie ma kogo leczyć ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
muezza 


Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 23:10   
   Zwierzątka: 2 koty, 7 szczurów, tymczasy i wspólokatora


Jako nowozaszczurzona, za to ambitnie, stwierdzam, że to co wydałam dotychczas to pikuś (klatka pierwsza 20 zł, transporterek i wyposażenie do klatki 20 zł, chorobówka 20 zł, 10 kilo Vilmie 70 zł, żwirku nie liczę, bo wspólnie z kotełami użytkują, ale dajmy, że 70 zł i wreszcie jakieś pierdoły do klatki, poidełka, rury i inne ze 100 zł, no i oczywiście kastracja Bombowego 120 zł i nawet jego ropień jeszcze niewyleczony, aaa no i nowa, piękna woliera :serducho: jedyne 350 zł i nawet wymarzone ferplastowe tarasy w fazie kupię-po-wypłacie) to pikuś w obliczu rychłej sterylizacji gromady panienek (na razie są 3, ale opanowało mnie GMR i chyba skończymy na liczbie 5).

Każda za 220 u mojego weta :roll:

Małe te paskudztwo, a żre więcej kasy jak koty moje oba :roll:
 
     
nikoś 



Dołączyła: 17 Kwi 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 07:14   
   Zwierzątka: kot,5 szczurków


Ja w sierpniu na szczurzęta wydałam 527 zł.Założyłam zeszyt gdzie wszystko zapisuje i powiem szczerze, że byłam przerażona jak zobaczyłam kwote z sierpnia.Fakt że kupowałam używaną klatkę za 200, ale mimo wszystko przegiełam.Polecam założenie zeszytu,widać wtedy wszystko czarne na białym.
_________________
Szczur potrzebuje szczura,taka jego natura.
Szczurki-Nikoś, Sammi,Filip,Julek,Amorek
Kot-Klemens
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 07:45   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pomijając kwestie leczenia, bo to może wiele kosztować, to na co wy wydajecie tę kasę? :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12