Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Lis 24, 2012 13:08
Sposoby zabezpieczania bytu szczurów przed adopcją i po niej
Autor Wiadomość
madzik9634 


Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 19
Skąd: Bieruń Stary
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 16:40   

Mówie szkoda że nikt wcześniej mnie o tym nie poinformował, a to była pierwsza taka sytuacja i mam nadzieje że ostatnia. Na przyszłość będe pamiętać co i jak :)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 16:42   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


madzik9634 napisał/a:
Mówie szkoda że nikt wcześniej mnie o tym nie poinformował, a to była pierwsza taka sytuacja i mam nadzieje że ostatnia. Na przyszłość będe pamiętać co i jak :)

Dla nas to trochę oczywiste, stąd przeoczenie. Tzn. że nikt tego na górze w wątku przy umowach nie napisał ;)

Umowa to umowa. Żadnej, czy to o wynajem mieszkania, czy sprzedaż samochodu, czy adopcję zwierzęcia nie może podpisać osoba niepełnoletnia. Tzn. podpisać może, tylko co z tego ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
madzik9634 


Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 19
Skąd: Bieruń Stary
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 16:49   

Teraz to i tak po ptokach, dobrze że się skończyło tak a nie inaczej.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 16:55   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


madzik9634, dokładnie ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 08:32   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Ja wydawałam do adopcji szczura osobie z forum, znanej i cieszącej się zaufaniem. Moją bezgraniczną głupotą było wydanie bez podpisania umowy adopcyjnej... Szczura po kilku miesiącach została przekazana osobie trzeciej na bliżej nie określony tymczas, a tam uległa wypadkowi (a właściwie rozpłynęła się w powietrzu). Mimo moich prósb by szczur wrócił do mnie, zostałam olana i wyśmiana bo przecież bez umowy nic nie mogę. Szczur przypłacił to życiem.
Dwa inne szczury również wysłane zostały do "idealnego" domku, po wielu meilach, zdjęciach klatek, zaświadczeniach że sa leczone etc. Wróciły do mnie po ok. 3 tygodniach w kiepskim stanie psychicznym. Podobno w nowym domku zachowywały się strasznie agresywnie, co nie miało miejsca wcześniej, a także po ich powrocie z adopcji (ani razu!).
Nie wiem jak można w 100 % doskonale prześwietlić nowy dom, ale zdecydowanie bez umowy szczura żadnego z rąk nie wypuszczę.

Co do drugiej strony, na X przygarniętych przeze mnie szczurów, swoim bylym podopiecznym interesowała się tak naprawdę 1 osoba. Pytała o niego, odwiedzała, była się pożegnać w dniu kiedy obie podjęłyśmy decyzję o jego uśpieniu. Reszta osób być może nie pyta a śledzi mój profil na facebooku, który jest założony właściwie tylko ze względu na moje zwierzęta - zdjęć tam pełno i zawsze na bieżąco piszę co słychać u kążdego zwierza.
Są też osoby, które po oddaniu szczura zapomniały całkowicie o jego istnieniu. Ja nie widzę powodu aby informować osoby niezainteresowane. No a pozatym nigdy nie podpisałam umowy adopcyjnej jeśli chodzi o szczury, nigdy nikt z oddających nie był tym zainteresowany.
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12