Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Lis 24, 2012 13:08
Sposoby zabezpieczania bytu szczurów przed adopcją i po niej
Autor Wiadomość
bronxck 


Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 12:05   Sposoby zabezpieczania bytu szczurów przed adopcją i po niej

Witam. Jestem świeżo upieczonym forumowiczem i widzę że w wielu wątkach poruszany jest temat "Terrarystów wyłudzaczy". Troszkę myślałem o jakimś prostym sposobie jaki mógłby pomóc w walce z nimi. Jak wiadomo każda osoba chcąca adoptować szczurka jest sprawdzana poprzez różnego rodzaju ankiety, wnioski itd. Nie dają one 100% pewności że po drugiej stronie siedzi człowiek odpowiedzialny, chcący rzeczywiście adoptować gryzonia. Terrarysta jak zauważyłem też ma głowę i całkiem sprawnie się nią posługuję :roll: Poniżej przedstawiam pomysł jak można według mnie zminimalizować prawdopodobieństwo wydania szczurka złej osobie.

Jak wiadomo każdy kto chce adoptować musi mieć klatkę, a skoro korzysta z forum to też ma tutaj konto. Żyjemy w czasach kiedy niemal każdy ma jakieś urządzenie elektroniczne które jest w stanie zrobić zdjęcie (aparat, kamera, telefon, kamerka internetowa itp.) Oto cały prosty plan:

Cytat:
1. Osoba chcąca adoptować szczurka wypełnia standardową ankietę z forum, wniosek.
2. Ważnym czynnikiem jest rozmowa, często można wychwycić pewne detale które mogą sugerować że po drugiej stronie jest terrarysta (zadając pytania możesz stwierdzić czy ta osoba miała kiedykolwiek szczurka czy tylko dobrze posługuje się wujkiem Google).
3. Zainteresowany robi zdjęcie KLATKI, karteczki z napisanym nickiem na forum, najlepiej na tle monitora z otworzoną naszą stroną.


Poniżej przykład:
http://tinypic.com/view.php?pic=2e0lf5t&s=6
http://tinypic.com/r/s187l1/6

Proszę o nie linczowanie mnie za próbę zwalczania cwaniaków ;P ;P

co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Lis 27, 2012 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 13:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


bronxck, przeniosłam Twój temat o jeden poziom wyżej. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 15:07   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Rozumiem intencje, pomysł sam w sobie uważam za ciekawy,ale jestem przeciwna ingerowaniu w prywatność. Zamieszczanie zdjęć w sieci, na przykład w swoim wątku na forum, to dobra wola i moim zdaniem nie należy od niego uzależniać adopcji. Nawet jeśli ktoś nie ma życzenia zamieszczać kawałka białej ściany, na tle której stoi klatka, bo obawia się, że pomoże to w identyfikacji przez Wrogie Siły, to ma do tego pełne prawo.
A poza tym, wbrew pozorom, terrarystę czy inną osobę z wrogimi zamiarami wobec szczurów, dość łatwo wyłuskać.
_________________
think big, start small
 
     
Judka 



Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 46
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 19:34   

uważam, że pomysł ciekawy ale mimo wszystko wiele ludzi nie ma aparatu, telefonu z aparatem itd
_________________
Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś...
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 21:51   

Nie jestem terrarystą, ale gdyby ktoś mi kazał zrobić taką fotę, to bym go wyśmiała.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
bronxck 


Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 22:11   

Ok Ty byś mnie wyśmiała. Ale gdy nie ma się pewności co do osoby to taki sposób mógłby w OSTATECZNOŚCI <-- podkreślam, ostateczności pokazać z kim mamy do czynienia :wink: .

A co do tego że nie można ingerować w prywatność kogoś to jestem jak najbardziej za. Przy czym podawanie danych w umowie adopcyjnej to już ingerencja gdyż nie znamy tej osoby a potrzebne dane chcemy :) .Głupie zdjęcie może być wymogiem jak umowa adopcyjna.. ale nie musi.

Asmena, Ja tak samo zareagowałem na tą właśnie umowę jak Ty na to zdjęcie :-P (może nie wyśmiałem, ale odrzuciło mnie to)

Napisałem ten temat żeby znaleźć jakiś sposób na ludzi którzy wyłudzają szczury z forum jako pokarm, było by miło jakby ktoś dał swój pomysł jak można polepszy mechanizm obronny :wink:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 22:18   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


bronxck napisał/a:
Przy czym podawanie danych w umowie adopcyjnej to już ingerencja gdyż nie znamy tej osoby a potrzebne dane chcemy


Tak, ale zauważ, że dane w takiej samej ilości podają obie strony - sobie nawzajem.
_________________
think big, start small
 
     
bronxck 


Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 22:23   

Co i tak nie zmienia faktu że jest to taka sama ingerencja. Hmm to skoro zdjęcie odpada to co można zrobić dodatkowo żeby gryzoń był bezpieczny? Myślałem o tym żeby sprawdzać po IP, mailu szperając w googlach ale to dopiero jest ingerencja :P :P
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 22:42   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


bronxck, większość ludzi nie ma kłopotów z podpisaniem umowy adopcyjnej. To nie wymaga publikowania danych w necie, wyszukiwania po IP, lepiej - nawet nie wymaga posiadania netu ;)
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 00:51   
   Zwierzątka: kot


dobra już bez przesady z tym ingerowanie w prywatność. teraz przy adopcjach są takie wymagania że to się w głowie nie mieści, ludziom się odechciewa adoptować bo trzeba się nieźle nagimnastykować żeby się podobało. także zdjęcie klatki z napisem to żadna ingerencja w prywatność...
_________________
mam kota.
 
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 08:35   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Cola napisał/a:
trzeba się nieźle nagimnastykować żeby się podobało


Podpisanie świstka papieru, w którym nie na nic, co zagraża osobom o dobrych zamiarach + wpuszczenie osoby na kawę i krótką rozmowę to taka straszna gimnastyka?

Poza osobami nieletnimi, mającymi problem ze swoimi rodzicami, większość osób bez najmniejszego "ale" zgadza się na takie warunki ;) .
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 08:56   

Jak dla mnie nie jest to żadna ingerencja w prywatność (no błagam, jakiś morderca mnie znajdzie po skrawku komputera? :lol: ), tylko niepotrzebne zawracanie głowy.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 09:06   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Moim zdanie sposób w ogóle nie odstraszy terrarystów. Dlaczego? Bo większość tych którzy chcą darmowej karmówki i tak ma dla niej klatkę. Co bystrzejsi sami sobie "produkują" karmówkę, więc te klatki mogą być nawet na tyle duże i w nasze standardy się wpiszą. A jak sam bronxck pokazał na swoich zdjęciach- nie problem jest ująć to wszystko w takiej perspektywie i w taki sposób żeby maleńka klatka wyglądała na odpowiednią (nie żebym sugerowała że bronxck ma małą klatkę, bo wiem że to jest takie samo klaciszcze jakie ja mam, ale na jednym ze zdjęć równe dobrze może być to klateczka o wymiarach 25X30X30 ustawiona w odpowiedniej perspektywie i odpowiednio wysoko).

Tak na prawdę nic nie zastąpi wizyty PA i rozmowy w cztery oczy.

PS. Pamiętajmy też że nie każdy hodowca gadów, który jednocześnie chce mieć bądź ma szczury musi od razu skarmiać gadzinę adopciakai bądź ich masowo tworzonym potomstwem (; Mrożonki też istnieją (;
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 09:30   
   Zwierzątka: brak


Moim zdaniem adopcje i tak są obwarowane teraz tyloma procedurami, że żadnemu terraryście nie chciałoby się przez nie przechodzić dla darmowego szczura, który jest warty kilka zł. Mnie samo zdjęcie klatki nie przekonałoby do tego, aby wyadoptować danej osobie szczura, najważniejsza jest rozmowa na żywo, po której mogę w przybliżeniu określić podejście tej osoby do zwierząt i pokierować się własną intuicją. Dla tej rozmowy jestem w stanie przejechać kilkaset km, jeśli w miejscu zamieszkania adoptującego nie ma innej zaszczurzonej osoby, której ufam i która mogłaby to przeprowadzić w moim imieniu. Dużo bardziej prawdopodobne jest przypadkowe wydanie szczura osobie, która np. nie będzie chciała/mogła go leczyć, jeśli zachoruje, niż takiej, która nakarmi nim swojego węża. To, że ktoś nie jest terrarystą nie znaczy, że automatycznie zasługuje na otrzymanie pod opiekę żywego zwierzęcia.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 09:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Uważam, że więcej problemu wcale nie nastręczają terraryści (którzy mają pełen dostęp do karmówki na forach swoich), ale ludzie "od nas", którzy jak się okazuje po czasie nie chcą leczyć, nie chcą przygarnąć towarzysza. Ile problemów mają hodowcy rasiaków, bo co któraś osoba olewa obowiązek sekcji zwłok i przysparza problemów z ciągnięciem linii. Ile problemów mamy z userami forum, którzy, jak się okazuje, nie są w stanie dotrzeć na czas do weta.
Absolutnie odmówiłabym zrobienia fotki. Zapraszam na wizytę przedadopcyjną, podpisuję umowę - to jest to, na co godzę się z chęcią.

Inna rzecz, że ja nie doczekałam się (poza 2 wyjątkami), żeby osoba wydająca mi szczura zainteresowała się nim. Zawsze ja niejako wmuszam te informacje, ale nie otrzymuję żadnego zainteresowania. Mogłabym równie dobrze trzymać je w słoiku, nikt by nie wiedział, bo adoptujący ma to gdzieś.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14