Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy szczur próbuje z Wami rozmawiać??
Autor Wiadomość
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 14:15   Czy szczur próbuje z Wami rozmawiać??

Często widzę w zachowaniu mojego szczura coś dziwnego, mianowicie jakby mnie rozumiał i chciał ze mną normalnie pogadać hmm...

Widzę jak patrzy na mnie,mowa jego ciała itp

Dziwne to czasem bo jak przemawiam do niego, to on wydaje dźwięki tak jakby prowadził ze mna jakąś konwersacje :>

Wtedy dziwnie się czuje
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 20:32   
   Zwierzątka: szczurowadła


waskisongo, a nie jest może troszkę przeziębiony?
mógłby wtedy wydawać dziwne odgłosy.

Ze mną szczury niestety nie rozmawiają :P
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 21:02   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


waskisongo, jakie to są dźwięki? Szczury popiskują gdy się ze sobą bawią (czasem na człowieka), ale jeśli bez głaskania wydaje jakieś odgłosy, to może być przeziębiony.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 21:04   

Ze mną rozmawia zarówno pies jak i szczury.. Niestety, najbardziej rozgadana odeszła.. A potrafiła dużo mówić ;)
Wiedziałam zawsze kiedy jest wesoła, kiedy zamierza coś spsocić, kiedy coś jej jest.. Kłóciła się ze mną przekoncertowo - o poważne sprawy takie jak źle powieszony hamaczek czy wyjęcie z miejsc zakazanych i o te mniej poważne.. Nie, zaraz.. ona nie miała mało ważnych spraw.
Kolejna szczurzyca - raczej udaje głuchą niż ze mną rozmawia, ale wiem, że rozumie. Zawsze później idzie gryźć wejście do szafy drogą dookoła, mając nadzieję, że nie zauważę.
Ostatnia.. stara starowinka.. rozmawia ze swoimi, ze szczurami.. Ostatnio, pod koniec jej życia nauczyłyśmy się ze sobą rozmawiać. O życiu..

I nie, bynajmniej nie mówią do mnie ludzkim głosem ;) Gesty, mimika, zachowanie.. Uważna obserwacja i poznanie zwierzaka - taka niewerbalna komunikacja :)

A wschodząc nieco ponad moje zakochanie we własnych futrach - angelus, ma rację. Dziwne odgłosy mogą świadczyć o konieczności kontroli u weterynarza. To może być problem z drogami oddechowymi, jakieś zapalenie. Szczury ogólnie są bezgłośne, no może z wyjątkiem pisków podczas i ganiania w ramach zabawy czy iskania z innym szczurem. Wszelkie chrumkanie czy gruchanie to objaw choroby
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 22:08   

My rozmawiamy ciałem :) komunikacja inna niż wszystkie he he czasem w myślach rozmawiamy :>
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 21:32   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


Moja Nem jak gotuję coś [klatka stoi w kuchni] i chce coś świeżego patrzy na mnie wymownie jak podchodzę do klatki radośnie się oblizuje bym wiedziała na pewno o co jej chodzi :)
_________________
Na ich temat
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 13:34   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


Jakie to dźwięki? Jedna moja szczurzyca, kiedy była zadowona, świergoliła cichutko, jakby gdzieś jakaś ptaszyna śpiewała. Nie była przeziębiona, nie miała nigdy nawet kataru, po prostu tak wyrażała radosny nastrój :)
Dźwięków w odpowiedzi na moją gadaninę nigdy nie zauważyłam ;) Ale mowę ciała jak najbardziej :D
 
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 15:12   
   Zwierzątka: szczury


Moje non stop ze mną gadają. Rico to w ogole mówi sam do siebie cały czas wydając śmieszne dźwięki typu szuszuszuszuszu... Szarik to maly dzikusek jak do niego wołam to tylko patrzy, Gacek biegnie jak się go woła i strzyże uszami, jak coś chce to próbuje mi wejść na nogi. Najzabawniejszy jest Gucio - lubi broić i jak na niego pokrzykuję trzymając go na rękach przed nosem, to za każdym razem zaczyna lizac mi nos, jakby chciał przeprosić. No i jak ich nie kochać. No i oczywiście jak wracam z pracy lub niosę im jakiś smakołyk to tak tuptają niecierpliwie w miejscu że malo z kanapy nie pospadają.
 
     
Lotty 


Dołączyła: 19 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 20:50   
   Zwierzątka: Szczurek - Sznurek, kotka - Piu


Mój raczej z tych cichych, który ewentualnie wyraża niezadowolenie tym swoim "zgrzytaniem". On raczej przemawia ciałem - zadowolony Sznurek biega i skacze, przepraszający (wie doskonale kiedy źle robi, ale i tak robi) Sznurek się wciska pode mnie i liże po twarzy... pociech mały taki mały :]
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 20:58   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Lotty, Tylko jednego szczurka masz?
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
agunia 


Dołączyła: 21 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Wrz 10, 2014 00:13   

Szczury wydają wiele dźwięków, niestety większość w paśmie niesłyszalnym dla ludzi. W ten sposób komunikują się między sobą. Różne częstotliwości wyrażają różne stany emocjonalne. Na ten temat można poczytać m.in. w pracy:
Ethotransmission: communication of emotional states through
ultrasonic vocalization in rats Stefan M Brudzynski, Current Opinion in Neurobiology 2013, 23:310–317
Chyba trzeba mieć dostęp przez uczelnię do tej pracy.
Temat jest niesamowicie interesujący i nadal do końca niezbadany. Jak będę miała więcej wolnego czasu, to postaram się bardziej w niego zagłębić (moja praca naukowa dot. przetwarzania sygnałów, więc mogę coś więcej w tej kwestii zdziałać niż czytanie dotychczasowych prac). Obiecuję, że żadnemu zwierzakowi krzywda się nie stanie, ważniejsze jest dla mnie ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie niż wyniki naukowe w tym obszarze.
 
     
Werdiana 


Dołączyła: 29 Sie 2018
Posty: 6
Wysłany: Pią Sie 31, 2018 14:09   Biega
   Zwierzątka: Lucky od 25.08.2018


Mam szczurka 7-miesięcznego z którym dopiero się oswajam, gryzie wszystko i nie daje się wziąć na ręce ale jak tylko robię coś przy klatce podbiega z tej strony i niucha, odwrócę klatkę zaraz znowu do mnie leci i niucha, leżę sobie przy laptopie obok klatki, on zawsze koło mnie się kładzie w klatce , nie ucieka na drugi koniec czy coś tylko jest przy mnie, wytłumaczy mi ktoś jego zachowanie? :D :?:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 31, 2018 14:54   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Werdiana, jest ciekawski i nudzi się sam. Szczury są bardzo stadne i potrzebują na stałe towarzystwa osobników tego samego gatunku (i płci - no chyba, że są wykastrowane).
Poczytaj o łączeniu (bezpieczne łączenie nie robi się "samo" - szczególnie jeśli jest to samiec w szczycie burzy hormonalnej) i koniecznie zaadoptuj mu kolegę.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Margolcia 


Dołączyła: 28 Sie 2018
Posty: 25
Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 12:31   

[b]Werdiana[/b], szczury jako zwierzęta stadne potrzebują towarzystwa, więc jest to normalne , że szczurek pragnie być przy Tobie,jednak jak napisała [b]Pyl[/b], potrzebują towarzystwa tego samego gatunku i z regóły płci, ponieważ człowiek nie zapewni mu tego co drugi szczur: iskania , wspólnych pogoni w klatce itp.
_________________
dinga-om.blogspot.com
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 17:37   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Margolcia, tylko sprostuję, że wykastrowany towarzysz płci przeciwnej też jest dobrym towarzystwem :wink:
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 11