Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:15
Oferta warszawskich lecznic
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 19:04   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Nikky napisał/a:
Off-Topic:
nimka, jak to zniżki ? jak mam szczury z Vivy to się łapię ? :o

10% ale nie wiem czy "od wszystkiego" (czy operacje, opłaty za same wizyty czy za badania, leki itp. - nie wiem)

i - jeśli chcesz się dowiedzieć z których fundacji, to zapytaj telefonicznie w lecznicy ;)

ja tylko szczątkowe informacje mam (ktoś przyszedł ze świnkami - adoptowanymi z jakiejś fundacji - i wywiązała się rozmowa z recepcjonistką, że te świnki mają zniżkę ;) ), dokładnie to wiedzą w lecznicy.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 19:40   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


nimka, to jest zależne od umowy jaką lecznica ma podpisaną z danym stowarzyszeniem. to, że świnki, niekoniecznie musi oznaczać, że szczury także.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 19:55   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


susurrement napisał/a:
nimka, to jest zależne od umowy jaką lecznica ma podpisaną z danym stowarzyszeniem. to, że świnki, niekoniecznie musi oznaczać, że szczury także.

no to przecież pisałam, że "niektóre stowarzyszenia i fundacje", nie pisałam że szczury ;)

wiem, mogłam wyraźniej napisać :P
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 18:40   
   Zwierzątka: ogony


Tego chyba jeszcze nie było!

Warszawska lecznica "Ogonek" rozpoczęła prace nad zastosowaniem tomografii komputerowej w leczeniu m.in. gryzoni. Już pierwsi pacjenci zostali zbadani i zdiagnozowani. Tomograf, póki co, jest w lecznicy "Bemowo" przy Powstańców Śląskich.

Dla posiadaczy konta na facebooku: lecznica zamieściła zdjęcia z pierwszych badań na swojej stronie https://www.facebook.com/...54372857&type=1 Na zdjęciach jest królik i szczurek podczas badań.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez Nisia Wto Gru 17, 2013 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 12:54   
   Zwierzątka: brak


Nisia, z tego co wiem, dr Piasecki we Wrocławiu też jakiś czas temu wprowadził u siebie tomografię dla gryzoni :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 21:32   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


A ja bym się chciała tak troszkę inaczej zapytać...mam nadzieję, że dobre miejsce na to pytanie. A mianowicie nigdy nie byłam z Harrym u weta, nie było potrzebny(odpukać), nigdy nie miałam też zwierząt co by musieć to weterynarza chodzić...ale się okaże, że trzeba i tu pytanie.. ile wizyty kontrolne czy po prostu dajmy na to jakaś "zwykła" wizyta z przepisaniem recepty może tak MNIEJ WIĘCEJ kosztować? Nie to, że mam skąpić na ogonki czy coś, tylko chcę być przygotowana co by zawsze mieć kasę na takową wizytę, a nie się stanie sytuacja, że ogonek mi zachoruje a ja nie będę mieć kasy na wizytę(jestem studentką, stąd nie mam źródła dochodu poza rodzicami) i mu w ten sposób nie pomogę... pytam oczywiście o warszawskie "standardy", bo tutaj studiuję, bo o to który wet najlepszy na Bielanach nie pytam na razie, bo pewnie są wątki w polecanych, ale na razie nie przeglądałam jeszcze, no chyba, że ktoś z dobroci serca napisze;)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 01:54   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Najdokładniejsze info uzyskasz dzwoniąc po prostu do tych lecznic - przecież powiedzą ile biorą ;)
Pierwsza wizyta z każdym nowym zwierzakiem jest nieco droższa od tych kolejnych (przynajmniej w PulsVecie).

W PulsVecie np. raczej dają leki z własnych zapasów, chyba rzadko kiedy wypisują receptę (oczywiście zależy na co - ale wszystkie lekkie antybiotyki lub zazwyczaj trudno dostępne czy nieopłacalne, bo mają duże opakowania [np. rifampicyna] i przeciwzapalne dostawałam od razu w lecznicy, a np. klindamycynę musiałam sama wykupić).

Za pierwszą wizytę chyba ok. 40 zł + leki, za kolejne... nie pamiętam. 25 zł? Zależy też czy policzą za wszystkie przyniesione zwierzęta jak za osobną wizytę czy dadzą zniżki ;)

Jest jeszcze Hematovet i Medicavet - tam nigdy nie byłam, ale też są polecane.

Ogonek chyba droższy jest. Tam też nie chodzę.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 09:15   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


no wiem, że nie ma stałej ceny, ale przynajmniej orientacyjnie będę wiedziała i szczerze myślałam, że sporo drożej jest z jakieś 80-100zł, to dziękuję Ci bardzo, poczytam o tych dwóch-trzech:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
saint_sinner
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 16, 2014 20:03   

W piątek byłam w Ogonku z całym stadem (5 ogonów) po raz pierwszy. Za wizytę - w tym ogólna kontrola (obmacała je na wszystkie strony), osłuchanie, kontrola uszu oraz pięć zastrzyków z Biomectinem - zapłaciłam 69zł. Jak dla mnie bardzo rozsądna cena :)
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 17:42   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Poleci mi ktoś weta/lecznicę gdzie wykonują sterylizację samiczek? Najlepiej miejsce, z którego ktoś sam korzystał. + ewentualna cena, bo nie orientuję się ile to kosztuje, bo w necie wyszukałam od 30 do 200zł, duża rozbieżność...

dużo dobrego słyszałam o lecznicy Ogonek(która notabene jest blisko), ale nie widzę informacji cenowych. Gdyby ktoś mógł jakieś info podrzucić...
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 19:14   
   Zwierzątka: królinka i szczury


sliwkowapanna, z czystym sumieniem mogę Ci polecić Pulsvet. Ceny nie pamiętam (ale na pewno nie będzie to 30zł, cena materiałów jest znacznie wyższa), możesz zadzwonić do lecznicy i dopytać.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 19:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


sliwkowapanna, dobrze operuje dr Rzepka w PulsVecie (i umie ocenić czy zwierzak jest w ciąży czyli czy w ogóle trzeba operować).
W Ogonku jest dobra chirurg Magda Procyszyn, ale jakie mają ceny obecnie to nie wiem (kiedyś było drogo). I o lekarzach się nie wypowiem, bo dawno tam nie byłam, a skład personalny lecznicy się znacząco zmienił.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 19:27   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Już dzwoniłam, umówiłam się w Medicavet. 230zł+dwie wizyty pooperacyjne za 30zł
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
vika 


Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 20:27   
   Zwierzątka: Szczury


ale można zrobić sterylizację aborcyjną, samica nie jest obciążona ciążą i odchowaniem maluchów a jak pisałaś wcześniej to była z samcami prawdopodobnie spokrewnione są ze sobą i to jest też niedobre dla ewentualnego potomstwa.

Moja 1.5 roczna samiczka była sterylizowana przez ropomacicze, zapłaciłam 250 zł z późniejszymi wizytami u weta i zastrzykami ale w Trójmieście i to na iniekcyjnej narkozie więc myślę, że cena za zabieg nie jest spora jak na stolicę ;) , moja doszła do siebie po sterylce już po 3 dniach, rozdzielona była od wtorku do niedzieli z koleżanką, w poniedziałek po zdjęciu szwów wróciła do dużej klatki bo nic sobie nie powyciągała ;) więc nie ma co si
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 20:39   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


No u nas nie wiadomo jeszcze czy jest ciąża czy nie. Patrzę na nią, wygląda ok raczej nie jest. Może deliktny brzuszek ma, ewentualnie w kilku dniowej ciąży, ale to o niczym nie świadczy, jutro lekarz to sprawdzi. Różnica w cenie to tylko kwestia 30zł. O tyle lepiej, że ze względu na wiek nie potrzebne jest badanie krwi(75zł) ani wizyta wcześniejsza kontrolna z innymi badaniami. Jutro lekarz będzie ją badał, zobaczymy zależnie czy jest w ciąży czy nie, taka będzie odpowiednia sterylizacja. Już mi właśnie przez telefon(ogółem-baaardzo miła pani w "recepcji" była) powiedziała, że potem po 3 dniach wizyta kontrolna, potem zdjęcie szwów po 7dniach i to wsio. Więc może jak mówisz szybko zleci, szybko się zagoi, połączę stadko i będę szczęśliwie mieszkać. Szkoda tylko, że tak stresu będzie miała nawet sporo...bo nowe otoczenie, na następny dzień teraz ta jakby nie było operacja...ale już chcemy mieć to z głowy... co by się biedna potem nie męczyła:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Czw Cze 05, 2014 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13