Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Czw Cze 19, 2014 02:37
Happy Lucky -młodziutki samczyk
Autor Wiadomość
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 18:17   Happy Lucky -młodziutki samczyk
   Zwierzątka: małe stadko


1. Liczba szczurów do oddania:
1

2. Płeć szczurów:
Samiec
3. Wiek szczurów:
Kilka miesięcy,spróbuję dowiedzieć się dokładniej.
4. Miasto:
Łódź
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast:
Warszawa,Bełchatów.
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
Obecnie jest chory -zapalenie ucha lub mózgu,będzie przeze mnie leczony.
7. Charakter, usposobienie szczurów:
Żył z stadem rówieśników,wesoły,kontaktowy.
8. Stosunek szczurów do człowieka:
W trakcie sprawdzania ale w sklepie raczej nie sprawia problemów.
9. Stosunek do innych szczurów:
Jak wyżej,żył z rówieśnikami.
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:
Udało mi się wywalczyć go ze sklepu zoo,bo zauważyłam,że jest chory.Bardzo chciałabym aby został ale nie może.
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:
-
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela:
Na pewno podpisanie umowy adopcyjnej,sprawdzenie warunków w jakich ma mieszkać,stały kontakt ze mną przez cały okres jego życia,bardzo dobre warunki.

16. Zdjęcia szczurów:
Dodam jak go odbiorę,dziś.
17. Kontakt:
justa810@op.pl lub poprzez wiadomość prywatną na forum.
18. Kilka słów o szczurze:
Szczupły glizdek-po mojemu.
Ostatnio zmieniony przez Justka1 Śro Maj 07, 2014 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 21:59   
   Zwierzątka: małe stadko


Zdjęcia są tu https://www.facebook.com/...42770725&type=1

Ponieważ nie udało mi się zabrać malucha dziś do lecznicy,zrobię to jutro.Maluch musi dostać jeszcze steryd i musimy osłuchać się i sprawdzić dokładniej uszka.Ja sprawdziłam czy uszka nie śmierdzą i czy nie ma w nich żadnej wydzieliny(są bardzo czyste i nie ma w nich niczego niepokojącego).Maluch kicha i w transporterku przy próbie podniesienia go obraca się wokół własnej osi.Objawy te wg. obserwacji właścicielki
sklepu zostały zauważone w ten poniedziałek,a szczurek wraz z innymi został przywieziony do sklepu w zeszłą środę.Maluch waży 178gram ,wiek określam na około 3 miesiące,bo nikt nie wie dokładnie w jakim jest wieku.Sprawę jego leczenia konsultowałam z lecznicą gryzoniową w Warszawie.

Zachowanie:
Przy wyjmowaniu go z faunaboxu w sklepie uciekał i popiskiwał(wyjmowała go właścicielka sklepu).W kontakcie ze mną,ostrożny,wrażliwy na dotyk,wycofany ale nie gryzie.Gdy musiałam wziąć go w dłoń by podać leki chciał chować się,uciekać,nie gryzł,popiskiwał.Nie jest przyzwyczajony do głaskania ani gwałtowniejszego podnoszenia więc na razie musi być traktowany jak jajko ;) Ale pod bluzką siedział grzecznie,bardzo spodobało mu się smyranie policzka :) Oswoimy się na pewno,bo jest kontaktowy.Niestety u mnie nie może połączyć się z żadnym szczurem choć reakcję na kolegów też sprawdzimy jak będzie już zdrowy.

Barwa i znaczenia.
Standartd,agouti varieberk lub hooded z du pointem i plamką białą na łopatce co ujęłam na zdjęciu.Jego sierść jest bardzo gęsta,jeszcze dziecięca.
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 02:56   
   Zwierzątka: małe stadko


Maluch jest już w pełni oswojony.Nie piszczy,nie boi się,nie kupka ze stresu przy braniu na ręce,pazurki można mu bez problemu obcinać,buziaczki w nosek również bardzo podobają mu się.Jest bardziej kontaktowy i bardzo uroczy,drobny :) Wizytą w lecznicy nie przejął się za specjalnie,dał się bardzo ładnie zbadać,zajrzeć w uszka wziernikiem,osłuchać i przejrzeć futerko.Nawet w sytuacji przymusowej nie stawia większego oporu :)
Niebawem wstawię zdjęcia.Leczenie jego ma trwać do trzech tygodni więc jak tylko wyjdzie z tego świństwa będzie mógł jechać do nowego domku :)
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 15:45   
   Zwierzątka: małe stadko


Lucky ma swój album ,o tu ;) http://s1289.photobucket....y?sort=3&page=1

Filmik z wczoraj https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Chłopiec bardzo otworzył się na człowieka.Nie boi się już,szybko socjalizuje się.Reaguje na imię.

A taki jestem kochany https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 18:56   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Słodki, biedny chłopczyk. Wiadomo co mu jest? Czy zapalenie ucha czy mózgu? Może problem z połączeniem go ze stadem wynika z tego że nie porusza się normalnie. Czy po wyleczeniu będzie normalnie trzymał główkę czy mu tak zostanie?
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 00:52   
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


jaki przesłodziutki!!!! Jakby nie miał jajek to od razu bym brała...
_________________
...
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 02:21   
   Zwierzątka: małe stadko


Czartoria,problem z połączeniem tkwi w tym,że mam szczury niechętne do przyjęcia innego szczura.Prócz swojego pokoju,nie mam możliwości połączenia na neutralnym gruncie.Musiałabym wziąć chłopaków do kogoś by połączyć chwilowo,bo maluch nie może u mnie zostać na stałe(choć jak nie znajdzie domku to będzie musiał zostać,bo jeśli łepek nie wyprostuje mu się,będzie to szczurek specjalnej troski).Mam jedynie dwóch braci w wieku około 2 lat,z którymi mogę próbować Luckyego zapoznać.Jeśli chodzi o diagnozę,Pani doktor jak i zapewne wielu innych lekarzy nie byłoby w stanie stwierdzić na 100% co mu dolega więc jest leczony zarówno pod kątem zapalenia ucha jak i podejrzenia wirusowego zapalenia mózgu(to Pani Doktor bardziej obstawiała).Skręt główki może mu zostać ale nie jest powiedziane,że nie wyprostuje się choćby częściowo.
On jest naprawdę słodkim,bardzo grzecznym i delikatnym chłopcem,bardzo wrażliwym zapewne z powodu braku socjalizacji.Już jest wspaniałym szczurkiem,a po jakimś czasie socjalizacji będzie cudowny.
Nie będzie dużym chłopcem.Na razie główka nie prostuje mu się wcale,choć jest leczony już od tygodnia.Już nie kicha tak jak kichał,czuje się wyraźnie lepiej :) Już nie jest takim przygnębionym maluchem jakiego zabrałam ze sklepu ;)
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 01:57   
   Zwierzątka: małe stadko


Lucky zostaje u mnie.Ponieważ odeszły mi w ciągu dwóch tygodni dwa szczury,a Bereck został sam(jego brat umarł) to Lucky zamieszkał z nim.Względnie go zaakceptował ale będzie coraz lepiej.Ani Bereck ani Lucky nie może żyć sam.
Zatem temat można przenieść lub usunąć.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 02:37   
   Zwierzątka: szczurze damy


Justka1, Dziękuję za informację. Temat zamykam.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13