Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wiem ze raźniej, ale na początek ?
Autor Wiadomość
AyumI 


Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: Pon Mar 03, 2014 17:56   wiem ze raźniej, ale na początek ?
   Zwierzątka: kota,psa,ryby,myszoskoczka


Słuchajcie, moja sytuacja wygląda tak. Uwielbiam szczury, podziwiam i w ogóle. Chciałabym szczura. Miec swojego, pokochać go. Ale mam obawę , bo to będzie mój pierwszy szczur, i czy eh.. Na pierwsze tygodnie, do czasu kiedy sie nie przyzwyczaimy do siebie, mogłabym posiadać tylko jednego? Wiele czasu mam wolnego więc bez obaw będę się nim odpowiednio zajmować, wypuszczać i w ogóle. Pytanie: czy tak mogę zrobić ?

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pon Mar 03, 2014 21:45 ]
Poprawiłam interpunkcję. Szanuj język polski, nie nadużywaj wielokropków i skrótów w stylu "wgl".
_________________
początkująca ze szczurami ...
Teqilla [*]
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Mar 03, 2014 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 17:59   

Nie, szczury to zwierzęta stadne porozumiewające się ze sobą głównie w zakresie ultradźwięków. Nigdy człowiek nie zastąpi drugiego szczura.
_________________


 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 18:08   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


AyumI, to nie ma sensu - szczury trzymane razem są szczęśliwsze, więc chyba lepiej zaczynać ze szczęśliwszymi ogonkami? A obserwacja bawiących się maluchów - bezcenne :serducho: Możesz zajrzeć do mojego wątku popatrzeć na filmiki bawiących się malców - tak się chyba nie dasz rady bawić, nie? ;)
A w dodatku jeśli adoptujesz (tak - lepiej adoptować niż kupić w sklepie) dwa razem to od razu odpada Ci problem z późniejszym łączeniem.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 18:09   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Jeśli już się decydujesz na szczury i wiesz, że należy mieć przynajmniej dwa nie widzę sensu się tak bawić, jeden dzisiaj, drugi za tydzień. Tak kochając szczurki dasz im tylko więcej stresu. Para z jednego miotu będzie bardziej podatna na oswajanie, będą bardziej odważne niż jak weźmiesz jednego, za jakiś czas drugiego i dla obu z nich będą trzy zagrożenia nowa klatka, nowy "właściciel" i nowy ktoś , z kim będzie trzeba konkurować nawet o miskę z jedzieniem. uwierz mi i dla "właściciela" łączenie to ogromny stres...
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
AyumI 


Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 18:38   
   Zwierzątka: kota,psa,ryby,myszoskoczka


ehh ... No dobrze, ale boje sie troche ze nie dam rady ...
_________________
początkująca ze szczurami ...
Teqilla [*]
 
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 18:58   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Z dwoma szczurami jest mniej roboty niż z jednym tak na prawdę. I nie ma w czym sobie nie dać rady. :mrgreen: Karmisz, kochasz, dbasz i organizujesz wybiegi. Sama przyjemność. A jak ja dołączyłam trzecią szczurę to już w ogóle dziewczyny były jeszcze bardziej zadowolone i miały więcej rozrywki. Im więcej niż weselej. Wiadomo, że nie weźmie się od razu, na początek sześciu ogonów. Ale dwa to nie jest problem. Wystarczy dobrze przeczytać forum i tak na prawdę nic Cię nie zaskoczy. :wink:
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:00   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


AyumI, wielu z nas się bało, ale to bezpodstawny strach. Piszę z własnego doświadczenia. Jak pojawił się u nas pierwszy ogon, Stefan - nie wiedzieliśmy, że powinien mieć towarzystwo. I nie dał się oswoić - był autystyczny i dziki do czasu aż dostał kolegę. Naprawdę - Czesiek był potrzebny i jemu i nam. Od tego czasu Stefek był zupełnie innym szczurem, a opieka nad dwoma nie różniła się od opieki nad jednym. I słusznie dziewczyny zauważyły, że łączenie bywa problematyczne. Zawsze może się zdarzyć, że 2 szczury się nie zaakceptują.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:12   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


dokładnie, dasz sobie z jednym radę, dasz radę z dwoma:) nie odczuwam większego "ciężaru" z dwoma szczurkami, a dwóch mam od miesiąca dopiero i są to moje pierwsze szczurki. wcześniej miałam tylko myszki. Dasz radę, lepiej dwa zżyte szczurki z jednego miotu niż przeżywać łączenie(gdy łączyłam chłopaków bałam się jak pobierania krwi/wyrywania zęba:D patrzyłam przez palce, chociaż nic się nie działo tak naprawdę), a ostatnio u jednej dziewczyny, która łączyła lała się krew;/
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
AyumI 


Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:30   
   Zwierzątka: kota,psa,ryby,myszoskoczka


no dobrze... skoro tak uważacie :)
_________________
początkująca ze szczurami ...
Teqilla [*]
 
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:40   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


będzie dobrze serio:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:41   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Ja od początku miałam dwójkę, a dołączając trzecią nie zauważyłam różnicy. :mrgreen:
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
AyumI 


Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 20:39   
   Zwierzątka: kota,psa,ryby,myszoskoczka


ale poczekam jeszcze troche, zastanowie sie jeszcze
_________________
początkująca ze szczurami ...
Teqilla [*]
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 20:47   
   Zwierzątka: ....


ja też z początku chciałam mieć tylko jednego szczura bo bałam się że sobie nie poradzę z dwoma i na siłę szukałam szczura samotnika jednak zdecydowałam się na dwa i szczerze nie żałuje swojej decyzji ;)
_________________
...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 21:48   
   Zwierzątka: brak


Nie ma co się zastanawiać "jeden czy dwa", ewentualnie "dwa czy wcale". Tak jak dziewczyny piszą - dwa szczury są mniej kłopotliwe, niż jeden, bo bawią się ze sobą, dodają sobie otuchy i dużo szybciej się oswajają. Zapewniają też sobie towarzystwo kiedy jesteś w szkole/pracy albo nocą, kiedy śpisz. To z jednym szczurem jest trudniej, kiedy musisz się starać, żeby zapewnić mu maksymalną ilość zabaw, a i tak nie jesteś w stanie dać mu tego, co drugi szczur ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 22:28   
   Zwierzątka: królinka i szczury


AyumI, prawda jest taka, że jeśli obawiasz się, czy dasz sobie radę z dwoma szczurami bądź pewna, że z jednym sobie tym bardziej nie poradzisz.
Poważnie zastanów się, czy szczurY to zwierzęta dla Ciebie.
Jeśli tak - koniecznie adoptuj dwa i czytaj wytrwale forum, wiele się dowiesz i nauczysz. Jeśli masz wątpliwości - poczekaj lub zastanów się nad przygarnięciem innego gatunku ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13