Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Shunamite Diet
Autor Wiadomość
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 16:19   
   Zwierzątka: nie ma :(


quagmire, jesteś wielka. :mrgreen: Chyba poważnie się zastanowię nad tą opcją.
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 16:25   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


quagmire napisał/a:
- Lubella Corn Flakes - płatki kukurydziane - mają 5% cukrów, czyli górna granica, jednak z tych nieekologicznych nie udało mi się znaleźć jak na razie innych

Płatki kukurydziane robione dla Kauflandu mają 4% cukrów w 100 g. Właśnie sprawdziłam na opakowaniu :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 18:25   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


limomanka, mam teraz jakieś, które mają jeszcze mniej. Kupione w supermarkecie jakimś. Na szczęście teraz wszystko się zmienia w tę stronę. Postaram się trochę zaktualizować ten spis.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 21:34   
   Zwierzątka: nie ma :(


Jak odświeżyłyście temat, to będę chwalić. :)
Bardzo mi się spodobał ten sposób karmienia i od ponad 3 miesięcy mamy własną mieszanką. Zdecydowałam się ze względu na konieczność kontrolowania zawartości białka w karmie z powodu problemów z nerkami jednej z moich dziewczyn (łatwiej było zrobić własną niż znaleźć odpowiednią gotową karmę).
Za bazę służy nam mieszanka ziaren: owies, kasza gryczana, proso złote, proso czerwone, sorgo, dari, kukurydza prasowana i ryż. Jako źródło białka dodałam płatki sojowe. Poza tym, różne płatki, suszone warzywa i zioła, pestki dyni, len, ziarna ostropestu - generalnie wg instrukcji quagmire z poprzedniej strony.

Ziarna bardzo szczurom smakują - byłam zdziwiona, że aż tak chętnie je jedzą!
Przy dużym stadzie i większych zakupach może wyjść taniej niż gotowe karmy. Mam już teraz tylko dwie dziewczynki (wcześniej trzy), więc nie było aż tak korzystnie, choć chyba i tak nie przepłaciłam.

Nie da się stwierdzić na ile to kwestia diety i leków, ale moja "nerkowa" dziewuszka ma się (tfu, tfu, tfu) całkiem nieźle.
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 23:42   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Kami napisał/a:
Przy dużym stadzie i większych zakupach może wyjść taniej niż gotowe karmy.

Potwierdzam - moja karma wyszła niecałe 5 zł/kg. Ale namieszam z tego ponad 10 kg na już, a docelowo 15 :) Dla porównania Vilmie, którym do tej pory karmiłam wychodzi 8 zł/kg, a więc płacę jednorazowo podobną kwotę (kupowałam 10 kg Vilmie za 80 zł), a starczy na znacznie dłużej.
Niebywałym plusem takiego karmienia jest to, że można dopasować ją do potrzeb swojego stada. Np. moje chorowitki dostaną inne źródło białka (rośliny strączkowe, zamiast psich chrupków) i więcej kaszy niż ziaren. Dla wyjaśnienia - obecnie mam oddzielonych 2 ponaddwuletnich chorych panów, pozostała szóstka (w różnym wieku: od 5 miesięcy do ponad 2 lat) mieszka razem.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 21:11   
   Zwierzątka: ....


Ja sama zastanawiam się nad tą dietą... tylko mam problem z doborem kilku składników :roll: na razie rozpisuje sobie składniki które chciałabym znaleźć w karmie.
_________________
...
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:19   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Mam płatki kukurydziane z Carrefour, marki Obst, w składzie wymieniono "naturalnie występujące cukry". Mają tylko 1,4g cukru na 100g ;Dp
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:23   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Noxa, super :)
To są dokładnie te same, które i mi się udało znaleźć :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 00:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ja też chcę!
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 05, 2014 23:34   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Odpuściła bym sobie herbatniki (cukier, cukier i jeszcze raz cukier), granulat Nestor (słaba firma), karmę dla świnek (inne zapotrzebowanie na składniki, poza tym szczurom nie jest potrzebna wit. C), bio- kal (słaba jakość, a witaminy najlepiej podawać w formie warzyw). Skupiła bym się również na składnikach, które bardziej przypominają karmę dla szczurów, a nie dla szynszyli, czy myszoskoczków.

Proponowałabym się zapytać kogoś doświadczonego, aby polecił skomponować niskobiałkową karmę przeznaczoną dla szczurów.. Przynajmniej pomógł.

Inna sprawa, ze taniej Ci wyjdzie kupno ziaren w internecie ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 22:23   
   Zwierzątka: ....


Hejka. Moje szczury mają już ponad 1,5 roku (dwa double rexy). Czy łysolce potrzebują w tym wieku jakiegoś specjalnego żywienia? I trzeba by było im wymieszać karmę z konkretnych składników?
_________________
...
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 02, 2017 07:58   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Szczurówka, teoretycznie - tak. W praktyce, jeśli Wasza karma jest zbilansowana i dostosowana do potrzeb szczurów, to ja bym jej raczej nie zmieniała.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Maj 03, 2017 11:36   
   Zwierzątka: ....


quagmire napisał/a:
Szczurówka, teoretycznie - tak. W praktyce, jeśli Wasza karma jest zbilansowana i dostosowana do potrzeb szczurów, to ja bym jej raczej nie zmieniała.


A z czego musiałaby się taka karma składać? co wyrzucić z diety łysoli a czym ją wzbogacić?
_________________
...
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 05, 2017 09:35   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Cytat:
Zwłaszcza w przypadku samców oraz w przypadku starszych szczurów (za granicę „starszy” można przyjąć wiek 18 miesięcy +) warto zwracać uwagę na ilość fosforu w ziarnach (ze względu na nerki). Wobec czego lepiej oprzeć mieszankę o owies, ryż, proso, sorgo, kukurydzę niż o pszenicę i żyto. Ziarna z większą ilością fosforu lepiej dodawać w postaci kasz, które, ze względu na to, że nie mają tej wierzchniej skórki są łatwiej trawione i mają mniej fosforu.

plus zmienić źródło białka na lepiej trawione (dobrze trawione są jajka, pozostawiają mniej substancji ubocznych i są bardziej przyjazne nerkom, ale dochodzi kwestia innych substancji, no i do karmy po prostu ich nie dodasz; soja - która też ma różne opinie, więc decyzja po prostu należy do Ciebie, ja np. moim szczurom nie daję mięsa zwierząt rzeźnych i nie wybieram karm, które je zawierają. Oczywiście, że szczur w naturze, mimo, że by nie zapolował na świnkę, to by wyjadł hamburgera znalezionego w śmietniku, ale jednak pozostajemy przy robalach.)
Z mojego punktu widzenia wystarczy jak największe zróżnicowanie plus niedawanie niezdrowych przekąsek.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Tigresse07 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 12, 2017 09:15   Re: Shunamite Diet

harpoonka napisał/a:
Słyszał ktoś o takiej diecie? Stosował ktoś?
Podobno cieszy się powodzeniem meilleur crédit w Wielkiej Brytanii i została mi polecona właśnie przez angielskiego hodowcę.
Zamierzam zastosować - dzisiaj skoczę po składniki, ale chciałabym dowiedzieć się od was, co o niej sądzicie ;]

Ps. Jeśli dieta nie jest wam znana, mogę później napisać na czym polega ;]
napisz coś więcej o tej diecie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12