Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Nie Lis 24, 2013 17:35
Koty vol. VI
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 21:10   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ebia, na BARFie prawie nie czuć zapachu odchodów. I są żwirki zapachowe oraz neutralizatory.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
NinaWi 
Z Ogrodu Lorien*PL



Dołączyła: 17 Sty 2007
Posty: 301
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 21:13   
   Zwierzątka: kotałke i kociczki


klauduska, gratulacje :jupi:
BISa szkoda, ale może jutro? :kciuki:


Ebia, jeżeli kot je słabej jakości karmę to jego odchody też nie będą pachnieć najlepiej. Dobra karma, dobry żwirek i kryta kuweta załatwiają sprawę.
_________________
Ostatnio zmieniony przez NinaWi Sob Lis 23, 2013 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 21:16   

Od dwóch tygodni mam dwa koty i stwierdzam, że jednego czuć bardziej a drugiego mniej. Jednak przy częstym zmienianiu całej kuwety (2-3 dni) i regularnym wyciąganiu gówienek w domu nie czuć, że są koty ; )

W jakim wieku się kastruje koty? Jakie są to koszty? Może poleca ktoś jakiegoś weta w trójmieście, który zrobi to dobrze, a jednak nie będzie chciał 2 razy więcej?

Mamy do wykastrowania kociaka na DT, a chcemy to zrobić przed wydaniem go do nowego domu.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 22:23   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Trzynastka, kocura powinno się wyciąć zanim zacznie znaczyć, można nawet dużo wcześniej, nawet takiego 3 miesięcznego. Ja swojego będę kastrowała w wieku 5 miesięcy.


Ja jestem bardzo 'brzydliwa' jeśli chodzi o kocie kupy. Początkowo sprzątałam kuwetę Mefista niemalże z odruchem wymiotnym (był na kiepskich puszkach). Nasz domowy kot jak narobi to trzeba biec sprzątać a i tak następne 20 minut śmierdzi.
Na BARFie kup Mefista prawie nie ma (jedna malutka dziennie) i w ogóle jej nie czuć. Ostatnio jak sprzątałam kuwetę przyszedł i mi do niej narobił - praktycznie nic nie czuć. Po zakopaniu w żwirek nie ma absolutnie żadnego zapachu (u naszego drugiego kota, który jest na suchej karmie, nawet zakopana śmierdzi tak, że nic innego tylko wymiotować można...).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 22:48   

Trzynastka napisał/a:
Od dwóch tygodni mam dwa koty i stwierdzam, że jednego czuć bardziej a drugiego mniej. Jednak przy częstym zmienianiu całej kuwety (2-3 dni) i regularnym wyciąganiu gówienek w domu nie czuć, że są koty ; )
U mnie też odchody jednego kota czuć bardziej (było tak od początku, wypróżniał się też częściej i w większej ilości), ale nigdy nie musiałam wymieniać całego żwiru co 2-3 dni, a kotami u mnie nie czuć (nawet kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć komplement od zaskoczonych przypadkowych gości na ten temat, bo jednak mam dwa duże kocury). Kuweta jest sprzątana kilka razy dziennie, całość wymieniana raz na miesiąc lub nawet rzadziej (przy bentonicie, bo on może tak długo stać, w przypadku żwiru drewnianego nie przekraczałam zalecanego czasu 6 tygodni).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 22:48   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Chyba skusze się na ceramiczne w ramach prezentu pod choinkę :)
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 22:52   

Devona napisał/a:
Trzynastka napisał/a:
Od dwóch tygodni mam dwa koty i stwierdzam, że jednego czuć bardziej a drugiego mniej. Jednak przy częstym zmienianiu całej kuwety (2-3 dni) i regularnym wyciąganiu gówienek w domu nie czuć, że są koty ; )
U mnie też odchody jednego kota czuć bardziej (było tak od początku, wypróżniał się też częściej i w większej ilości), ale nigdy nie musiałam wymieniać całego żwiru co 2-3 dni, a kotami u mnie nie czuć (nawet kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć komplement od zaskoczonych przypadkowych gości na ten temat, bo jednak mam dwa duże kocury). Kuweta jest sprzątana kilka razy dziennie, całość wymieniana raz na miesiąc lub nawet rzadziej (przy bentonicie, bo on może tak długo stać, w przypadku żwiru drewnianego nie przekraczałam zalecanego czasu 6 tygodni).


Może za mało sypie albo słaby żwirek? Po 3 dniach u mnie wszystko przykleja się do kuwety i nie ma w ogóle 'suchego' żwirku.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 23:21   

Trzynastka napisał/a:
Może za mało sypie albo słaby żwirek? Po 3 dniach u mnie wszystko przykleja się do kuwety i nie ma w ogóle 'suchego' żwirku.
Ja dosypuję żwiru, bo przy diecie 100-procentowo mokrej diecie moje koty dużo moczu produkują ;) , ale robię to nie częściej niż raz w tygodniu. Warstwa żwiru jest stosunkowo cienka, Gizmo nie lubi grubej i potrafi wysypać na podłogę jego zdaniem "nadmiar", ale mam dwie dość spore kuwety, więc nie jest go ostatecznie wcale tak mało. Żwir kupuję najlepszy, jaki uda mi się dostać (i na jaki mnie aktualnie stać), eksperymentuję z różnymi rodzajami. Ostatnio króluje ten, ładnie pachnie, ale nie jest powalająco wydajny, jeden worek wystarcza mi na ok. miesiąc. Drewniany (np. Cat's Best Eco Plus) kupowałam w dużych opakowaniach (40-litrowych) raz na kilka miesięcy. Jeśli chodzi o zapach (zarówno kup, jak i siuśków), to niestety karma ma bardzo duże znaczenie, do tej pory pamiętam budzący mnie nad ranem smród ;) , który trzeba było natychmiast spuścić w sedesie, bo inaczej spać się nie dało.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Lis 24, 2013 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Onia 



Dołączyła: 04 Mar 2011
Posty: 2096
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 12:18   

Mam dwa koty, kiedy były na suchej karmie , załatwiały się bardzo często ( do tego E.T miał wieczne biegunki), więc z zapachami nie było różowo.
Od kiedy sa na BARFie, robią raz dziennie , do tego tak że w ogólę tego nie czuję.
Żwirek zmieniam raz w tygodniu , ale nie dlatego że śmierdzi, a dlatego że żwir robi się już mokry od moczu.
Do tego zapachy w kontaktach i w ogolę nie czuć że w domu mam zwierzyniec ( ostatnio miałam gości, którzy byli bardzo zdziwieni tym , że przy takiej liczbie zwierząt nie czuć ich w mieszkaniu)
_________________
http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0 - Moje kochane paskudy
16.12.2011 - Czesio :( 27.03.2012 Gutek za TM :(
29.12.2012 - Staś za TM :( 31.01.2013 - Keksiu za TM :(
23.04.2013 - Cymez za TM
03.06.2013- Czesiu za TM
15.11.2013 Rysiu za TM
06.06.2014 Edziu za TM
09.09.2014 Gacek za TM
10.01.2015 Smerf za TM
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 15:14   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Ale jak żwir się robi mokry od moczu? Używacie niezbrylającego?
Ja sobie nie wyobrażam innego, niż zbrylający. Mam mega grubą warstwę, żeby grudki moczu się nie przyklejały, sprzątam raz, czasami dwa razy dziennie. Więcej zwyczajnie nie ma potrzeby, przy takiej ilości żwiru. Używamy Benka Compakt.

Chociaż przy tańszych, gruboziarnistych, zbrylających żwirkach faktycznie miewałam problem pt 'mokry żwir'. Przy drobnym i stosunkowo dobrej jakości (lepszego bentonitowego nie miałam a przetestowałam chyba z 10 różnych) nie mam tego problemu a sprzątanie kuwety jest niemalże przyjemnością (a jak sobie przypomnę co było jak Mefi jadł puszki >< ).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 16:08   

Ja też nie do końca zrozumiałam, o co chodzi z tym mokrym żwirem, bo ja taki bardzo sumiennie wybieram. U mnie gruba warstwa odpada, zresztą chłopaki lubią na plastik sikać ;) , więc przyklejone grudki są na porządku dziennym. Dlatego muszę sprzątać często, chociaż jest to też podyktowane preferencjami moich kotów. Benki akurat gorzej się u mnie sprawowały niż zagraniczne bentonity.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 16:14   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Devona napisał/a:
Benki akurat gorzej się u mnie sprawowały niż zagraniczne bentonity.

Jakie na przykład?
Ja testowałam głównie polskie, które rozpoznaje po workach a większości nazw w ogóle nie pamiętam - to co mogłam dostać u siebie w mieście.
Tigerino mi kompletnie nie podszedł, szybciej śmierdział i jest za drobny.
Najgorzej się spisywały gruboziarniste o naturalnym, brązowym kolorze.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 16:30   

Ninek, ale Tigerino też się od siebie różnią. Ten, którego teraz używam (Nuggies), jest bardzo drobny, to akurat odpowiada kotom, ale za to łatwiej się rozpada. Zwykły nieperfumowany dużo lepiej się zbrylał.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 17:08   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Miałam dwa różne Tigerino. Najpierw nuggies (porażka, zwłaszcza u szczurów), później Canada. Oba mi nie pasowały, choć Canada był ciut lepszy.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 17:34   
   Zwierzątka: szczurze damy


Zapraszam do nowej części tematu ;)

http://forum.szczury.biz/...p=926178#926178
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 13