Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2007 12:15
Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
Autor Wiadomość
jordan 


Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 51
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:31   
   Zwierzątka: Oleśnickie Pandemonium




przyszedl ;-) od dzisiaj podziałamy czy cos to warte jest
_________________
 
 
     
Paulina87 



Dołączyła: 14 Lip 2010
Posty: 152
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 08:56   

A co z oczyszczaczami powietrza? Sprawdzają się żeby zredukować zapach zwierząt? Chciałabym kupić w miarę dobry, ale coś do max 300 zł.
_________________
Tabasko i Tequila [']
 
     
Journey 


Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 497
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 18:13   

Ciekawy temat. Będę tu zaglądać, bo niedługo planuję zakup...
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9964
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 13:52   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Widzę, że temat umarł śmiercią naturalną ale mnie zjada ciekawość...

Po tak długim czasie jakie macie zdanie na temat jonizatorów,ozonatorów etc?
Prześledziłam temat i parę osób nabyło taki sprzęt.
Czy rzeczywiście neutralizują zapachy? Czy można wyczuć ich wpływ "zdrowotny" np. dla alergików? Klatka chłopaków stoi w małym pokoju w którym często przebywamy - przez to jest generatorem smrodu i alergenów (przy nie sprzątanej klatce TŻ zdarza się mieć katar).
Czy któryś z tych sprzętów jest naprawdę wart kupienia?
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 14:08   
   Zwierzątka: Szczury


Ja zrezygnowałam z nawilżacza po tym, jak na wszystkich sprzętach miałam biały (kamienny) osad, mimo stosowania wody demineralizowanej.
Od 2-3 lat używam oczyszczacza powietrza z jonizacją Daikina i jestem całkiem zadowolona - dobrze sobie radzi z neutralizacją zapachów, np. dezodorantów, smrodku z kuchni itp., zmniejszył się też chyba stopień zakurzenia naszego pokoju (trzymamy go w naszym sypialnio-biurze). U stworów w okresie największego smrodku go nie stosowaliśmy, więc nie jestem w stanie potwierdzić, czy zdałby egzamin w tej materii, ale zdanie o nim mam pozytywne.
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 14:25   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


wilczek777, Ja mam nawilżacz od 2 lat. Używam głównie zimą. Jestem alergikiem, więc przed snem wietrzę pokój i na ok godzinę włączę nawilżacz (mam taki : http://www.ecomol.pl/urza...a,p2025484125). Zimą świetnie się po tym śpi, nie kaszlę w nocy.

Co do smrodków, to serio chyba nie znam sprzętu, który cudownie działałby na "zapaszki".
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 09:37   
   Zwierzątka: Szczury


Ja zrezygnowałam z nawilżania również ze względu na alergię na grzyby i pleśnie.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 10:53   

Ja poużywałam kilka miesięcy i poszło w odstawkę.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Sty 06, 2014 21:35   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jest tu ktoś kto ma jakiś oczyszczacz powietrza od dłuższego czasu?
Kupiłam swój pare lat temu ale stoi nieużywany bo nie mogę kupić pasującego do niego filtra HEPA. Co prawda nie szukam regularnie tylko co jakiś czas ale wolałabym mieć oczyszczacz, do którego bez problemu dostanę nowy filtr a nie będę musiała go szukać przez kilka miesięcy :roll:

Mój oczyszczacz był opisywany jako: "Oczyszczacz powietrza HEPA Jonizator WICK V-9075E".
Świetnie radził sobie z zapachem szczurów (a miałam ich wtedy 20+) i o wiele lepiej się przy nim czułam (mam alergię na roztocza, grzyby i pleśnie).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 13:45   

smeg,
smeg napisał/a:
Dzisiaj doszedł ten nawilżacz, działa w tym samym pomieszczeniu, co klatki, a szczury nie zwracają na niego najmniejszej uwagi :)
możesz podać model bo linki już nie działają? I jak Ci się ten nawilżacz sprawdza?

Pyl, - udało Ci się jakiś sensowny nawilżacz nabyć?
_________________
Ze mną: Celina Pączkowska, Frajda, Glizda, Zołzik, Tula i Kiwka
Za TM (strasznie tęsknię): Jadzia, Mania, Whisky, Tequila, Klara, Apolonia i Hera (moje serduszka malutkie), Jagoda vel Piskawa, Lilunia
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:04   
   Zwierzątka: brak


Truskiew, nie pamiętam jaki to dokładnie był model, ale bardzo podobny do tego: http://archiwum.allegro.p...2927533022.html . Działa do tej pory ;) Jeśli długo jest nieużywany, zachodzi trochę kamieniem, bo mamy twardą wodę - ale po kilku godzinach od włączenia znowu zaczyna dobrze działać, bo sam z siebie usuwa kamień przy pomocy ultradźwięków. Chociaż od pewnego czasu stosuję go raczej we własnej sypialni, niż przy szczurach. W pokoju, w którym stoi klatka staram się jak najrzadziej odkręcać kaloryfer, żeby nie wysuszać powietrza - w tym roku właściwie tylko przez kilka mroźnych dni włączałam tam ogrzewanie, i to na minimum. Na co dzień grzejniki mam zakręcone i szczury nie mają problemów z drogami oddechowymi ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:30   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Truskiew, nie, zaniechałam, nadal ratuję się mokrymi szmatami :oops:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:57   

Pyl, smeg, dzięki za info. My w ogóle nie odkręcamy grzejników bo nasi sąsiedzi z każdej strony to tak dowalają do "pieca", że u nas sucho i ciepło. Wszyscy mamy teraz problem z nosami, więc wnioskuję, że to lekkie świszczenie u dziewczyn to też z tej przyczyny. Pomimo antybiotyku coś tam jeszcze z tych nochali słychać jak coś intensywnie wąchają, jutro zobaczymy jak tam osłuchowo sprawa wygląda. No i koniecznie nabywam nawilżacz.
_________________
Ze mną: Celina Pączkowska, Frajda, Glizda, Zołzik, Tula i Kiwka
Za TM (strasznie tęsknię): Jadzia, Mania, Whisky, Tequila, Klara, Apolonia i Hera (moje serduszka malutkie), Jagoda vel Piskawa, Lilunia
 
     
Bmiroslaw 


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 12:55   

nam w domu też nie pomógł
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12