Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: agathe1988
Czw Gru 01, 2016 15:27
Rozczochrańce - 11 maluchów + mamusia (zdjęcia na stronie 6)
Autor Wiadomość
monika123 



Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 359
Skąd: sosnowiec
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 09:47   
   Zwierzątka: pies


a wiadomo już do kogo maluchy trafią?
_________________
Ze mną:
Za TM:Duduś, Dusia,Iskierka,Sonia,Tosieńka,Czoko,Wiki,Sznurówka,Gaja SR,Lusia, Isza SR, Imbir,Diler, Frodo - kocham Was aniołki
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 09:50   
   Zwierzątka: Szczury


Dołączam się do pytania Moniki :)
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
monika123 



Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 359
Skąd: sosnowiec
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 09:53   
   Zwierzątka: pies


Hanka i Medyk widzę, że też czekacie niecierpliwie.Wysłałam ankietę i cichutko czekam :)
_________________
Ze mną:
Za TM:Duduś, Dusia,Iskierka,Sonia,Tosieńka,Czoko,Wiki,Sznurówka,Gaja SR,Lusia, Isza SR, Imbir,Diler, Frodo - kocham Was aniołki
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 12:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


monika123, Hanka_i_Medyk, dajcie mi proszę chwilkę - w robocie nie mogę ani przejrzeć ankiet ani obrobić zdjęć, choć bardzo bym chciała. Obiecuję, że razem z "rezerwacjami" będzie znana lista domków i kolejność "dziobania" ;) Jeśli mi się uda to będzie to dziś w nocy, jeśli nie to jutro w nocy.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 12:51   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Pyl, pamiętaj, że to maluchy po dwóch huskich, więc nie ma się co spieszyć.

Ola poprosiła, żebym wyjaśniła, o co chodzi.
Ogólnie przy krzyżowaniu dwóch szczurów ze znaczeniami na pyszczku, a husky takimi szczurami są, istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się megacolonu. Dlatego warto poczekać, aż maluszki już same zaczną ładnie jeść, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
monika123 



Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 359
Skąd: sosnowiec
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 20:32   
   Zwierzątka: pies


właśnie poczytałam o megalcolonie i mam nadzieję, że maluszki będą zdrowe, trzymam :kciuki:
_________________
Ze mną:
Za TM:Duduś, Dusia,Iskierka,Sonia,Tosieńka,Czoko,Wiki,Sznurówka,Gaja SR,Lusia, Isza SR, Imbir,Diler, Frodo - kocham Was aniołki
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 22:22   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Na to liczę :) Ale warto poczekać z rezerwacjami, żeby później nie było smutków.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 22:44   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quag dobrze prawi, ale... nie wiem kiedy będę miała ponownie wolną chwilkę :/
W związku z tym pozwolę sobie jednak wystawić zdjęcia i uporządkować adopcje, nawet wiedząc, że ryzyko megacolonu istnieje. Mam tylko nadzieję, że los nie będzie złośliwy.

Więc podsumowując najważniejsze informacje:
1. Do adopcji jest mamuśka i 11 maluchów - do wydania od 11.11.2013
2. Ze względu na opisane powyżej pochodzenie maluchów (rodzice to husky) istnieje ryzyko megacolonu - ewentualne problemy wyjdą, gdy maluchy będą jadły głównie twardy pokarm więc jeszcze przed wydaniem do nowych domków (już nieco jedzą, ale nie jest to podstawa ich żywienia obecnie, więc i problemów nie widać).
3. Mamusia i maluchy mają lamblie - zostaną odrobaczone przed wysłaniem do nowych domków.
4. Łysek coś za bardzo mruży oczka, cała rodzinka pojedzie więc do weta (jeszcze nie wiem kiedy - wolałabym nie za szybko, ale z drugiej strony, jeśli mamuśka jest w ciąży to wolę to zrobić przed jej porodem a i Łyskowi lepiej pewnie wcześniej niż później)
5. Ocena typu sierści jest orientacyjna - bazujemy wyłącznie na wyglądzie rodziców i maluchów.

Wszystkie zdjęcia są autorstwa radzia81 - bardzo dziękujemy :kwiatek:

F0 - Mamuśka, czyli po nowemu TEODORA - wiek ok. 3 miesiące? - rezerwacja Hanka i Medyk :)
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - futerko krótkie, mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


F1 - Beżynka, czyli po nowemu LUXTORPEDA - rezerwacja Hanka i Medyk :)
standard, teddy rex?, beige, varieberk husky - futerko mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


F2 - Velveteenka, czyli po nowemu SKARPETKA / HISTERIA - rezerwacja Susu
standard, velveteen?, black, varieberk husky - futerko mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, nieco wygięte


F3 - Haszczynka, czyli po nowemu LUŚKA - rezerwacja monika123 :)
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - futerko mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


F4 - Haszczynka z czarnym, czyli po nowemu SZNURÓWKA - rezerwacja monika123 :)
standard, rex? / double teddy rex?, black, varieberk husky - futerko twarde, ale jest, wibrysy krótsze, grube, pokręcone

Trudno w tym wieku opisywać charakter szczura, ale maleńka została ochrzczona mianem podróżniczki - zamiast być modelką wolała zwiedzać świat - strasznie była ciekawska i ruchliwa - widać na ostatnim zdjęciu :P Zrobienie jej fotek wymagało nie lada wyczynów.

F5 - Haszczynka z białym, czyli po nowemu MIOTŁA vel. MIETKA - rezerwacja Hanka i Medyk :)
standard, double teddy rex? / rex?, black, varieberk husky - futerko twarde i łysiejące, wibrysy krótsze, grube, pokręcone


M1 - Łysek, czyli po nowemu ENTLICZEK-PENTLICZEK - rezerwacja Vaco :)
standard, fuzz? / sphinx?, beige?, varieberk husky?

Pan niedotykalski, skoczny jak żaba - zdecydowanie ma swoje zdanie na temat spędzania czasu wolnego od ssania :>

M2 - Pierun biały, czyli po nowemu NASUM - rezerwacja Gosia
standard, rex??? / double teddy rex?, black, varieberk husky - futerko twarde, nie za krótkie, wibrysy średniej długości, pokręcone, grube i sztywne


M3 - Pierun czarny, czyli po nowemu TAJFUN - rezerwacja Gosia
standard, double teddy rex? / rex?, black, varieberk husky - futerko miękkie, ale w zaniku, wibrysy krótkie, pokręcone

W czasie sesji tylko spał :P - ciekawe czy mu tak zostanie?

M4 - BrudnoNos, czyli po nowemu HARRY - rezerwacja Gosia
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - miękkie futro, nie łysieje, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


M5 - Haszcz z czymś, czyli po nowemu JANKES - rezerwacja Gosia
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - miękkie futro, nie łysieje, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


Tu nie mogłam sobie darować - nie umiałam wybrać tych najładniejszych fotek :oops: On się tak rozmaślił :serducho:

M6 - Haszcz, czyli po nowemu KOTEK (?) - rezerwacja Gosia
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - miękkie futro, nie łysieje, wibrysy długie, delikatne, pokręcone

Haszcz plastelinka :serducho:

No i obiecana lista chętnych - jeśli ktoś wysyłał ankietę lub prośbę o ankietę, a nie jest na liście to pilnie proszę o sygnał.
Aby było nieco bardziej sprawiedliwie kolejność wybierania jest "na zmianę"
Dziewczynki + Mamuśka:
1. Tajniak
2. Hanka i Medyk
3. monika123
4. Hanka i Medyk
5. monika123
6. Hanka i Medyk

Chłopcy:
1. Vaco
2. Gosia
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
Ostatnio zmieniony przez Pyl Nie Sty 26, 2014 21:49, w całości zmieniany 12 razy  
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 00:32   

Pyl napisał/a:
po nowemu Entliczek-pentliczek - rezerwacja Vaco
brzyyyydaaal :serducho:
_________________


 
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 11:26   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Przy takich tematach powinna być dodatkowa opcja, żeby otwierały się tylko dla tych, którzy mają aktualnie miejsce w klatce.
Inaczej :serducho: boli gdy się patrzy na coś, czego nie można mieć.
_________________
449955886677
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 12:31   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


oboże ja chcę taką samisię :serducho: :serducho: :serducho:
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 13:01   
   Zwierzątka: Szczury


susurrement napisał/a:
oboże ja chcę taką samisię :serducho: :serducho: :serducho:


Beżynkę będziesz pewnie widywała ;) oby jak najrzadziej, tylko przy okazji przeglądów okresowych.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 13:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Supełku, a jak bardzo chcesz? :P
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 14:21   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Hanka_i_Medyk, właśnie - mimo wszystko oby jak najrzadziej :)

Pyl, nie kuś! bo jak oddam Biszkopcika do B&B to z kim będzie mieszkał Krunio, skoro Fiona go nie lubi.. :(
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 18:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


No to melduję, że w zasadzie wszystkie dziewczynki mają już domki :D
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12