Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEpolecane klatki i wyposażenie - wady, buble, problemy
Autor Wiadomość
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 00:16   NIEpolecane klatki i wyposażenie - wady, buble, problemy
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ze względu na dyskusję dotyczącą pierwszej zaprezentowanej w tym wątku klatki po konsultacjach z Asaurusem i krótkiej dyskusji, czemu wątek ma służyć, poniżej wyjaśnienie i instrukcja.

Najlepiej byłoby, gdyby do tego wątku trafiały produkty, które zakupicie i nie jesteście z nich zadowoleni, ponieważ są niestarannie wykonane, z jakiegoś powodu nie nadają się jednak dla szczurów lub posiadają inne, niekoniecznie opisane przez producenta wady. Jednak, jeśli w trakcie poszukiwań klatek lub wyposażenia dla szczurów znajdziecie rzecz z jakiegoś powodu zdyskwalifikowaną przez Was, również zachęcamy do jej opisania. Forum ma służyć wymianie różnych opinii i powinno tworzyć jak najszerszą możliwość wyrobienia sobie własnego zdania. Ze względu na te kwestie prosiłabym, by w swojej opinii wyraźnie zaznaczać, czy dany przedmiot lub klatkę widzieliście na żywo, posiadacie w domu i użytkujecie lub jedynie natrafiliście na ofertę jej sprzedaży w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

AD


-------------------------

Dużo mamy informacji o zaletach danych klatek czy producentów, jednak brakowało ogólnego tematu krytykującego nietrafione pomysły producentów jak i po prostu wadliwe czy kiepsko wykonane klatek. Na pomysł wpadałem przed chwilą, gdy przeglądając alledrogo natrafiłem na ten kwiatek:

http://allegro.pl/klatka-...3062580591.html



Cytat:
Volterga Klatka dla szczura RATA 252 - 70x40x38cm
Klatka Hiszpańskiej firmy Voltrega
Do jej wykonania zostały użyte najwyższej jakości plastiki które są łatwe do czyszczenia, oraz długo zachowują sprężystość, dzięki czemu klatka służyć będzie nam przez wiele lat. Wyprodukowana w całości w UE. Proces produkcji od początku do końca kontrolowany jest zarówno ręcznie jak i monitorowany komputerowo.
Materiały użyte do jej wykonania są całkowicie bezpieczne.
Dostępna w designerskim kolorze, który dodaje jej uroku
Doskonale nadaje się dla szczurka
Wymiary klatki : 70 x 40 x 65 cm




Abstrahując od rozbieżności w opisanych wymiarach i "designerskiego koloru" to wystarczy się przypatrzeć zdjęciu, aby zauważyć jak klatka jest niedopasowana do kuwety. Niestety tutaj raczej "najwyższej jakości plastiki" nie pomogą, bo kuweta już w momencie kupna będzie powyginana. Na koniec dodam, że klatka kosztuje 336,73 zł, wyraźnie producent oferuje nie tylko "Hiszpańską" jakość ale i cenę.

POSIADAM: NIE, ocena wg opisu sklepu i zdjęć producenta
WADY: Cena względem jakości wykonania - kuweta wygięta już na zdjęciach producenta, plastikowe wyposażenie w klatce teoretycznie zabezpieczonej przed zwierzętami przegryzającymi kuwety, a więc plastik, wygląd przed faktyczną wytrzymałością.

Dodawajcie w temacie wszystkie wady i beznadziejne rozwiązania z jakimi się spotkaliście czy znaleźliście w necie. Klatki, transportery, wyposażenie czy sprzęty do pielęgnacji zwierząt.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Lip 26, 2013 08:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 12:06   BANNY 3 Pet Inn
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Klatka dla świnek morskich i królików

Z allegro ze str sprzedawcy:
Cytat:
BANNY 3 Pet Inn
Klatka dla gryzoni. Idealna dla świnek morskich i królików. Wykonana z najwyższej klasy materiałów, Mocny plastik dolnej kuwety zapewnia bezawaryjne użytkowanie klatki przez wiele lat.
Włoski design i solidne wykonanie sprawiają, że klatka jest nie tylko praktyczna
ale również estetyczna.
Duża powierzchnia klatki zapewnia doskonałe samopoczucie naszych pupili, zdrowie i doskonałą kondycję.

Wymiary:
długość 101cm
szerokość 53cm

wysokość 42cm

odległość między prętami 21mm

Mix kolorów.
Podstawowe zalety KLATKI PET Inn:

Łatwa do utrzymania w czystości
Wykonana z trwałego i masywnego tworzywa
Duża i bardzo ładna kolorystyka
W komplecie GRATISY: paśnik.
O producencie:

Pet Inn to marka z wieloletnią tradycją, stworzona we Włoszech przez firmę Feberplast. Od początku 2011 roku należy do firmy AQUA-SZUT. Pet Inn to niezawodne produkty dla wszystkich pupili: psów, kotów, gryzoni, królików, ptaków, ryb i żółwi wodnych. Produkty Pet Inn cechuje wysoka jakość wykonania i nowoczesny włoski design, który powstał przy współpracy z projektantami z Uniwersytetu w Udinie.



I nigdzie ani słowa o czterocentymetrowej szparze między kuwetą a bocznymi ściankami :(

WADA: 4 cm szpary między kuwetą a bokami klatki

az_o
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Lip 26, 2013 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 15:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Asaurus, przepraszam za offtop, ale nie wiem czy dobrze rozumiem - oceniłeś wyłącznie na podstawie fotki nie oglądając klatki w realu?
Co masz na myśli pisząc o niedopasowaniu kuwety?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 16:03   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Pyl, z tego co widzę chodzi o to, że kuweta jest sporo szersza niż klatka więc między klatką a kuwetą tworzy się pusta przestrzeń przez co kuweta się wygina po zapięciu zaczepów.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 16:06   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


no, ale tam pręty [co można zobaczyć po prawej stronie] w środku idą do samego dna klatki..
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 16:24   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


klauduska, no i właśnie o to chodzi. Że między prętami a kuwetą jest szpara.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 16:46   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ninek, szparę widzę. Ale co z tego? Kuweta w tej klatce ma inna rolę i nie jest to dla mnie dyskwalifikujące. Może Asaurus coś innego ma na myśli. Szczególnie, że niewiele jest klatek takiej konstrukcji i dla wielu posiadaczy kuweto-gryzów była by to bardzo interesująca pozycja.
Nie uważam jednak, że można na podstawie jednego zdjęcia, bez weryfikacji w realu wydawać negatywną ocenę, stąd moje pytania.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 16:57   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Pyl, dla mnie też nie jest to dyskwalifikujące ale nie w tak małej klatce za taką sumę ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 17:45   
   Zwierzątka: brak


Między prętami a kuwetą nie ma szpary, kuweta ma rant wystający poza obręb jej ścianek, a pręty klatki przylegają do ścianki kuwety, stąd wrażenie szpary między rantem a prętami.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 17:47   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


smeg, no właśnie o to mi chodziło ;)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 17:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


I jednocześnie już na zdjęciu producenta widać, że kuweta jest na zapięciach wygięta. Jak dla mnie przy takiej cenie to wskazuje na niedokładny projekt samej klatki, bo samo rozwiązanie ma swoje plusy, tylko wymagałoby więcej staranności w wykonaniu.

Nie, żebym w domu nie pytała wtedy o tę klatkę. ;)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 22:03   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Jeśli to jest jedyne zastrzeżenie do tej klatki to szczerze mówiąc dla mnie nie jest to podstawą do wydania negatywnej opinii. Równie dobrze można odrzucić wszystkie ocynkowane klatki, bo nie są dobrze zaprojektowane na kontakt ze szczurzym moczem. Albo wszystkie z małymi drzwiczkami. Jak dla mnie to cenna uwaga, ale nie podstawa to umieszczenia w kategorii niepolecanych.

Co innego w przypadku 4 cm szczeliny w PetInnie - to jest konkretne zastrzeżenie, szczury będą uciekać.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 23:27   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Pyl, to co dla jednego jest dyskwalifikujące, inny totalnie zignoruje i będzie zadowolony, bo klatka ma fajny kolor. To był przykład, pierwszy z brzegu, ponieważ widząc to zdjęcie producenta, i to jak już ta kuweta jest mocno wygięta, wpadłem na pomysł założenia tego tematu. Może powinien się inaczej nazywać, np, "pojedyncze wady klatek, których nie kupiliśmy" itp. Nikt Ci nie broni kupić tej klatki, tak samo jak nie nakazuje kupować tych z tematu polecanych. Forum to miejsce gdzie można wyrażać swoje subiektywne opinie, a w mojej subiektywnej opinii ta konkretna klatka jest zbyt tandetnie wykonana do jej ceny. Wystarczy spojrzeć na SCOIATTOLI KD Ferplasta, identyczna konstrukcja klatki wchodzącej w kuwetę z rozszerzonym kołnierzem na górze, ale zapięcia są odpowiednio rozwiązane, a kuweta zrobiona z porządnego plastiku, więc nic się nie ma prawa wyginać.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 23:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Asaurus napisał/a:
Może powinien się inaczej nazywać, np, "pojedyncze wady klatek, których nie kupiliśmy" itp.


Może zmiana tytułu wątku oraz krótkie wprowadzenie w pierwszym wpisie nie jest na dłuższą metę takim złym pomysłem? Jeśli takie klatki z wadami, dużymi lub nie, uniwersalnymi lub totalnie zależnymi od gustu (jak ocynk czy stosunek jakości do ceny, ilość/wielkość drzwiczek) trafią do zbiorczego wątku, szybko w nim znikają.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 07:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Asaurus napisał/a:
Pyl, to co dla jednego jest dyskwalifikujące, inny totalnie zignoruje i będzie zadowolony
(...)
Forum to miejsce gdzie można wyrażać swoje subiektywne opinie, a w mojej subiektywnej opinii ta konkretna klatka jest zbyt tandetnie wykonana do jej ceny.
Otóż to. Opinie - każdy ma prawo do własnej. Ale jak mod działu klatkowego klasyfikuje coś jako niepolecane (nawet na czarno jako zwykly user) i to w pierwszym poście takiego wątku to jest to znacznie bardziej opiniotwórcze niż każda inna opinia.
I ponawiam pytanie, czy widziałeś ją w realu.*

Jeśli ten wątek ma być pomocny to warto:
- wady wypisywać jako konkrety (może w punktach jak w recenzjach klatek)
- nie pomijać ewentualnych zalet (no chyba, że mamy konkret całkowicie dyskwalifikujący daną klatkę, ale czy takie istnieją?)
- uzupełnić ocenę o opinie, odczucia, a nawet własne emocje, których doświadczamy używając klatkę (np. przy myciu XLki)
- ew. sposoby radzenia sobie z problemami (np. osiatkowanie fragmentu klatki).

Zmiana tematu co prawda będzie bardziej politycznie poprawna, ale nie wiem czy znajdzie się nazwę lepiej oddającą ideę. Ale możecie spróbować.
Alternatywą jest scalenie wątku z recenzjami klatek i dodanie wyraźnego punktu "polecam / nie polecam".

*) żeby nie było - nie widziałam tej klatki w realu, nie mam żadnego związku z producentem. I nie chcę bronić klatki jako klatki, ale raczej zasad dodawania pozycji do tego wątku.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13