Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Białe kupki i piszczenie
Autor Wiadomość
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 11:59   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


LawinaPL, myślę, że im i tak przydałaby się wizyta u weta. Taki przegląd czy nie ma pasożytów chociażby. Z zoologicznego zwierzaki przychodzą z najróżniejszymi parchami. Miałabyś pewność, że z nimi wszystko w porządku. Nawet nie specjalisty, do jakiegokolwiek, który chociaż trochę się na gryzoniach zna. Pamiętajmy, że tu cena wizytu odgrywa bardzo ważną rolę.

Gdy byłam niewiele starsza od Ciebie miałam chomika syryjskiego. Mama wtedy bała się jakichkolwiek gryzoni. Gdy zaszła potrzeba poszłam do weterynarza, zapytałam kosztuje obejrzenie chomika, wyjaśniłam sytuację - dlaczego przyszłam sama. Pani nic ode mnie nie wzięła za obejrzenie zwierzaka.

Devona napisał/a:
Uwierz, że to nie jest jeszcze skrajna nieodpowiedzialność, a raczej "normalna".


Kurcze, aż ciężko mi uwierzyć. Moja mama dopiero od niedawna przestała bać się moich ogonków a mam je już kilka lat. Gdy byłam mała nie dotykała się chomika, ale nigdy nie odmówiłaby mi pomocy.

Byłabym w stanie mamę LawinyPL zrozumieć, gdyby zwierz pojawił się wbrew jej woli, ale przecież ona sama go kupiła.

Dobra, nie ma co się nad tym rozczulać.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
Ostatnio zmieniony przez cornflakegirl Sob Cze 08, 2013 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 12:01   
   Zwierzątka: Grabocwie


Cegriiz, Mozliwe.. W Tychach mam zaraz obok siebie weta ,ale nie byłam u niego jeszcze
cornflakegirl Moja mama raz je kocha raz sie brzydzi a jeszcze nie kiedy to ich wywali na smietnik...
_________________
Survival
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 12:11   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


LawinaPL, to nie wiem, czy nie lepiej oddać, jeśli mogą być zagrożone..
Widzę, że nawet sama do działu weterynarzy zajrzałaś ;)

To wiesz gdzie masz lekarza, teraz tylko jakieś pieniądze się pewnie przydały.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 12:11   

Layla napisał/a:
Kurcze, gdy miałam 13 lat, miałam stadko papużek i sama z nimi chodziłam do weta...
Ja do czasu pierwszych szczurów, które mój były mąż bezmyślnie kupił w sklepie zoologicznym, w ogóle nie wiedziałam, gdzie w moim mieście przyjmuje jakikolwiek weterynarz. Wychowałam się w otoczeniu, w którym zwierząt się nie leczyło.

LawinaPL, pytałam o starszą siostrę. Skoro ma już 17 lat, to na pewno łatwiej będzie Wam razem coś wykombinować, znaleźć odpowiednią lecznicę i uzbierać pieniądze. Moi rodzice są podobni, po prostu musicie wziąć sprawy w swoje ręce.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 12:19   
   Zwierzątka: Grabocwie


Cegriiz, Devona,

Dziekuje wam dziewczyny za wszystko ! poobserwuje jeszcze ich .. narazie śpią...

Emilek nie robi już białych kupek ale i tak postaram się wykombinować coś :wink:

Jeszcze raz dzięki :serducho:
3majcie kciuki ! :kciuki:
_________________
Survival
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 19:31   
   Zwierzątka: Grabocwie


Już prawie wszytsko dobrze!

Kupki chyba były jednak z kostki wapna bo przeszukałam również inne fora i poobserwowałam Emil'a.
A bolący brzuszek.. możliwe że jest delikatny albo coś go jednak boli... nie daj Boże.

Teraz musze obserwować bardziej Remi'ego przez jego ranke.. czy to z iskania Emila ( tak mi sie wydaje bo jak go iska to Remy często piszczy* Czy sam się drapie i może to być jakaś choroba skórna.
_________________
Survival
Ostatnio zmieniony przez Devona Sob Cze 22, 2013 00:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 21:07   

LawinaPL, a do weterynarza w końcu dotarłaś?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 21:24   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ja zrozumiałam, że nie:
LawinaPL napisał/a:
chyba były jednak z kostki wapna bo przeszukałam również inne fora i poobserwowałam Emil'a.

LawinaPL, forum nie da Ci odpowiedzi, co ze szczurem - ewentualnie jakieś wskazówki - ale zwierzęta powinny być pod kontrolą weterynarza, bo najczęściej tylko na żywo da się ocenić objawy choroby.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
Ostatnio zmieniony przez Devona Sob Cze 22, 2013 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13