Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Nie Sie 04, 2013 19:13
[Wrocław]Adoptuję dwie szczurki w wieku do 20 miesięcy
Autor Wiadomość
nebula 



Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 0
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 23:19   [Wrocław]Adoptuję dwie szczurki w wieku do 20 miesięcy
   Zwierzątka: suczka Ezra, szczurka Sawa


*edit* Sawa ma już jedną koleżankę :) Na razie są na etapie łączenia, ale jak razem chwile pobyły to tylko się nawzajem oglądały, sprawdzały, żadnych pisków nic więc chyba strzał w dziesiątkę :) A jak są rozdzielone klatkami, bądź jedna jest w klatce to lgną do siebie strasznie, bez okazywania żadnej agresji. Do tego tak się trafiło że nowa szczurka też jest Velveteen, generalnie panny są identyczne i na pierwszy rzut oka różnią się tylko kolorem, gdyby nie przypuszczany wiek byłabym skora sądzić że to siostry, które los złączył razem ponownie :)

Dziękuję Nikky za nową szczurkę, dzięki której może ADHD Sawy znajdzie jakieś ujście, a i szczurka nie będzie już taka samotna :) )

Jako że tak przeuroczo wyglądają, postaram się im znaleźć jeszcze trzecią koleżankę, tym razem mam upatrzony konkretny typ szczurka, mianowicie biały Velveteen. Jakby ktoś znał hodowlę, miał do oddania lub wie że ktoś ma, proszę o danie znać!



Witam!

2 tygodnie temu adoptowałam około 1,5 roczną szczurkę od pani, która nie mogła się już nią zajmować. Szczurka jest fantastyczna - nie zna lęku, ulubionym zajęciem jest eksploracja, nigdy nikogo nie ugryzła, nawet mojego natrętnego psa który szuka u niej ciągle kontaktu, ona jednak wciąż traktuje moją sunię jako ruchomy, trochę przeszkadzający obiekt otoczenia ;) Szczur-fantazja, jednak nie mogę nie zauważyć, jak bardzo brakuje jej towarzysza.

Chcę by miała chociaż namiastkę stadka - dlatego chciałabym jej dobrać jedną lub dwie szczurki. Nie gra dla mnie roli wiek, o ile nie będzie to szczur zupełnie leciwy (może mieć więcej niż 20 miesięcy o ile będzie w bardzo dobrej kondycji), bo w końcu nie o to chodzi by zaprzyjaźniła się z inną ogonką która za chwilę ma odejść.

Coś o sobie:
20 lat, wynajmuję mieszkanie, wspólnie z współlokatorką (fanką szczurów zresztą) i suczką. Moim głównym hobby jest pies - szkolenie pozytywne, frisbee, flyball, behawioryzm, dietetyka.

Z psem dużo ćwiczę, w przypadku sztuczek i modyfikacji zachowań używam klikera. Ze szczurami będzie tam samo- kilka dni temu udało mi się zakupić cichy kliker o odmiennym od psiego brzmieniu. Teraz myślę nad wstępnym programem :)

Sczur będzie jadł tak bogato jak tylko się da. Mój pies jest na BARFie, szczur można powiedzieć trochę też. Dostaje wszystko co mi przyjdzie do głowy i co byłoby możliwe do zjedzenia w naturze (w tym mięso i robaki typu mącznik) plus Versele Laga nature. Jestem przewrażliwiona na otyłość - nie spasę szczurów, obecnego wciąż odchudzam. Wierzę że dobra linia przedłuża zarówno nam, psom jak i szczurom życie.

Otoczenie: klatka 1m x 50cm x 40 cm, w środku są dodatkowe 2 klatki malutkie w których przyjechała do mnie szczurka (były prowizorycznie złączone). Do tego tunel, pudło, tuba, domek. Szczur może wolno biegać jak jestem w domu. Miejsca typu pod kanapą są zabezpieczone, ma jednak kilka zakamarków gdzie może wejść :)

Z moich wymagań - szczur zdrowy oswojony, niegryzący. O siebie się nie boję, bardziej o psa :) Nie chcę by szczur odgryzł suczce kawałek nosa jak ta będzie go próbowała zaczepić i zachęcić do zabawy. Do tego zależy mi na konkretnych kolorach - jednolity czarny lub białawy (może być z lekkimi "przebarwieniami" np kremowymi lub husky). Mam nadzieje że moje wymogi wyglądowe nikogo nie zniechęcą, jednak po prostu jestem osobą lubiącą estetykę i miło będzie jak się razem stadko będzie ładnie prezentować ;)
Jeśli są jakieś wątpliwości proszę pytać :)

*edit* czarna szczurka od Nikky przyjeżdża do mnie w weekend, teraz szukam ewentualnej trzeciej panny do stadka :) preferowana biała szczurka :)
Ostatnio zmieniony przez nebula Pon Cze 24, 2013 11:28, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 00:29   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Tutaj jest jedna albo dwie wolne czarne samiczki:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14720
One były pierwotnie z Wrocławia ;) ale zmieniły miejsce tymczasowania na Białystok.

Tylko trzeba transportu poszukać ;) Jest to do zrobienia, najwyżej chwilę trzeba zaczekać aż ktoś na tej trasie będzie jechał. Może da się też z przesiadką w Warszawie, wtedy w razie czego można poszukać chwilowego DT w stolicy, ale to raczej nie problem - wiele osób tutaj jest z Warszawy.

Off-Topic:
U mnie właśnie trwa kuracja na świerzba, więc jednak wolę nie narażać innych szczurów na pasożyty, poza tym już nie mam wolnej klatki tymczasowej.


Aha, taka wskazówka...
Off-Topic:
Nie wiem czy da się przewidzieć czy dany szczur nie zaatakuje psa. U mnie wybiegi szczurów są w obecności kotów i czasem, ale rzadko też psa (ale to już pod bardzo ścisłą kontrolą - siedzę i patrzę non-stop). Do tej pory miałam jedną wyraźnie gryzącą i złośliwą szczurzycę. Obecnie mam dość bezpieczne dla psów i kotów szczury ;) Ale Stefan - 2 letni samczyk - biega za kotami i je gryzie po łapach aż piszczą. Kotce mojej odgryzł kilka mm ucha na czubku. Przez pręty klatki jednak kotów nie atakuje jak podchodzą. Człowieka żadnego nigdy nie ugryzł (a ja mu sama zastrzyki robię, nawet wtedy nie próbuje gryźć), a zdarza się że chodzi mi w okolicy twarzy. Jedna z samiczek, świeżo adoptowana, do tej pory raz chciała ugryźć kota, bo się za bardzo interesował. Reszta kotów nie gryzie.
A w podpisie mam szczurkę, która spała z kotami, pozwalała się bawić, przytulać przez koty, wręcz sama się do kotów tuliła. Dla psa też łagodna. A dla ludzi to już w ogóle - spanie pod bluzką i lizanie po ustach.

Czyli podsumowując - jak szczury bardzo łagodne dla ludzi są i innych szczurów, to i tak nie wiadomo czy dla psa też będą łagodne ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
baska85 


Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 03:08   

są też dwie Panny z Opola (rzut beretem) http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14781 transport też by się znalazł...tylko nie są jednolite, ale bardzo ładne umaszczenie ;)
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 11:34   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


nebula, na Twoim miejscu nie wybrzydzałabym tak bardzo w kwestii koloru futerka i rodzaju uszu. Sama zauważyłaś, że Twojej szczurzycy zaczyna doskwierać samotność. Aby tego nie przedłużać, przygarnij dowolną potrzebującą samiczkę :wink: Gdy zapewnisz jej towarzystwo, możesz kontynuować poszukiwania wymarzonego kolorystycznie szczurka :)
 
     
nebula 



Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 14:50   
   Zwierzątka: suczka Ezra, szczurka Sawa


Może i racja. Niestety Białystok to KAWAŁ drogi ode mnie, więc odpada. Akurat za kapturkami nie przepadam, z tego co wiem są też większe niż przeciętne szczury (a może to zupełny mit?)

Myślałam o tych maluchach z Wro, ale chyba dla mnie są za małe, szczególnie że pręty w największej klatce są szeroko rozstawione :(

No nic, jeszcze chwilę poczekam. Dzięki za odpowiedzi :)
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 14:55   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Ja mam do adopcji przecudowną samicę, poniżej roku, spokojna, kochana, lgnie do człowieka, transport to żaden problem :D
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 15:03   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


nebula napisał/a:
Może i racja. Niestety Białystok to KAWAŁ drogi ode mnie, więc odpada.

Zawsze pozostaje możliwość zorganizowania transportu. Na forum jest nawet wątek o tej tematyce [klik]. Warto pamiętać, że poszukiwania nie muszą ograniczać się tylko do for o tematyce szczurzej. Często z pomocą przychodzą ludzie z for kocich, mysich etc. Sama mam w swoim stadzie pannicę z Białegostoku, a mieszkam z Poznaniu :)

Cytat:
Akurat za kapturkami nie przepadam, z tego co wiem są też większe niż przeciętne szczury (a może to zupełny mit?)

To mit. Z reguły większe są samce niż samice, ale nie ma tutaj znaczenia fakt, że są kapturkami.

Cytat:
Myślałam o tych maluchach z Wro, ale chyba dla mnie są za małe, szczególnie że pręty w największej klatce są szeroko rozstawione :(

Może pomyśl o jej tymczasowym osiatkowaniu? Ile wynosi rozstaw prętów w Twojej klatce?
 
     
nebula 



Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 22:22   
   Zwierzątka: suczka Ezra, szczurka Sawa


Czyli jednak :) W każdym razie od Nikky szczurka przyjeżdża do mnie w weekend, Sawcia długo już sama nie będzie :)

Teraz szukam ewentualnej trzeciej panny i tu już pewnie trochę powybrzydzam ;)

Dzięki wszystkim za pomoc :)
 
     
nebula 



Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 0
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 11:28   
   Zwierzątka: suczka Ezra, szczurka Sawa


Nowa panna już jest i wygląda na to że się polubią :) Więcej w pierwszym poście :)
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 15:06   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Koniecznie załóż wątek w Nasze szczury :D
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 19:51   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


:arrow: http://forum.szczury.biz/...p=883402#883402

Ogólnie tu są "jasne kręcone" szczury, ale:
- są w Szczecinie :roll:
- nie wiem czy akurat cała biała samiczka velveteen będzie ;) bardziej można liczyć na himalayanki (białe z nieco ciemniejszymi noskami i sierścią przy ogonku) rexy albo coś na kształt tego ;)
- się okazało, że teściowa je wyniosła z domu i chyba są w TOZie, zostały tam podrzucone w kartonie, wbrew TOZowi (bo TOZ nie przyjmuje)

Szukałaś na gumtree i tablicy? Czasem tam się zdarzają takie cuda za darmo, ale trzeba się czaić i często sprawdzać ;) często są to ogłoszenia w stylu "ratunku alergia, ratunku dziecku się znudziły".



edit:
i jeszcze tutaj!
To jednak samica, nie samiec:
http://forum.szczury.biz/...p=883916#883916
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 19:47   

Mam do adopcji, zgadza się wszystko oprócz ilości :-P . Dumbo velveteen, biała i beżowa, siostry, 12 miesięcy. Proludzkie (nawet za bardzo, trudno się na spacerach opędzić), zdrowe (badane w Pulsvecie, na wszelki wypadek odwszone Strongholdem) i bardzo wysportowane. Niestety nie wiem, jak zareagują na psa.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 02:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


nebula, Aktualne?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 04, 2013 19:13   

Brak odzewu. Zamykam.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13