Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dłuuugie Salwy Kichania, Skurcze brzucha
Autor Wiadomość
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 08, 2013 22:03   Dłuuugie Salwy Kichania, Skurcze brzucha

Ostatnio byłem u wetka 4 dni temu, bo kichał (Ale tak raczej normalnie, myślałem, że przez ściółkę, stres, nowe zapachy itd) i poryfiryna. Spytałem sie go o zapalenie płuc. Powiedział, że to nowy szczur i możliwe, że to kichanie od wielu czynników, ale jego zachowanie nie jest adekwane do zapalenia (Faktycznie czasami ma ADHD max. Tzn. Nagłe zwroty w różnych kierunkach bieganie itp. Ale za zwyczaj jest ciekawski i normalnie sie zachowuje [Nie jest ospały, je norm itp.]) Ale Niestety od 2 dni (Mam szczura w sypiailni) Słyszę jak ma nagłe ataki okropnego mocnego kichania, i Brzuch mu się skurcza po bokach. Takie kichanie trwa może tak od 5 do 30 40 sekund, ustaje gdzies na 10 sekund potem pojedyncze kichnięcia, znowu salwa i cały czas skurcze brzucha, potem normalnie jest jakies 5 10 minut i znowu. Potem noo jak idzie spać to wogóle nie kicha więc śpi jakieś 2-5 godzin budzi się i żadko kicha. Zazwyczaj więc dopada go to wieczorem. Przez dzień noszę go w bluzie, kapturze rękawach itd, a tam żadko kicha, ale i tak dość często jak na szczura tak mi się zdaje. Szczura mam już od tygodnia i trochę. Nie ma jeszze przyjaciela, ale towarzystwo jest w drodze. Naprawdę martwią mnie te skurcze. Wyglądają jak trochę odruchy wymiotne, lub coś w tym stylu.

Przedstawie schemat, gdzie psik - oznacza kichnięcie, a fi- oznacza świszczenie nosem
Wygląda to mnw tak: psik psik psik psik psik fififififififfi psikpsikpsikpsikfifififififfifipsikpsik psik psik psik psik psik psik psikp sik psik psik psik fififififi, psik psik xd

No wiem, że to głupie, ale chcę dokładną diagnozę co mu jest. To musi być coś naprawdę poważnego, bo normalne szczury nie kichają salwami ok. 10 - 50 kichnięć, przy tym skurczając brzuch przy bokach zazwyczaj i trochę na środku :< .

Nie mogę słuchać, jak piszczy w nocy.. Z każdą mam myśli, że jak obudze się, to go zobaczę... no ten

Proszę o diagnozę co mu jest jak to leczyć, co podawać, do weterynarza spróbuje się udać, jak to tylko będzie możliwe, więc chcę od razu wiedzieć co mu powiedzieć, tak, żeby to naprawdę szybko zakończyć. Jeśli trzeba jakieś leki, to poproszę go o takie co można podawać w domu...

Trociny zmieniałem, na te takie trociny w walcach, które ma obecnie, a one na pewno tak nie pylą jak tamte. Na inne nie mogę zmienić. Co może być przyczyną ??
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 22:17   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Kutek napisał/a:
No wiem, że to głupie, ale chcę dokładną diagnozę co mu jest


Jedyne, co tu jest głupie, to że chcesz diagnozę przez internet, bo że chciałbyś diagnozę, żeby go leczyć, to rozumiem. Diagnozowania przez net tu nie uprawiamy. Szczura musi obejrzeć weterynarz - jeśli nie masz w okolicy szczurzego specjalisty, to poszukaj kogoś, kto jest bardziej zorientowany w szczurzych sprawach, niż osoba, u której byłeś, bo nawciskała Ci kitu. Szczur powinien być leczony, bo ma objawy infekcji dróg oddechowych. Stres stresem, moje szczury też kichają w stresie, ale nie wachlują przy tym bokami.
Bez weterynarza nic nie skończysz, co najwyżej życie szczura. A jeśli nie możesz go słuchać, to naprawdę nie rozumiem, czemu nie zabierzesz go do weta, żeby nie męczyć siebie i jego.

Powodzenia!

Wymiana trocin na mniej pylące to na pewno dobry pomysł, ale najlepiej doczytaj o ściółkach. Warto też zadbać, żeby klatka stała w przewiewnym miejscu. Jeśli w klatce masz siano - zlikwiduj koniecznie.
_________________
think big, start small
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 22:19   
   Zwierzątka: Szczurki


Do weta jedź ! :evil:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 22:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kutek, diagnozę możesz uzyskać wyłącznie u weterynarza, forum nie diagnozuje zwierząt i nie prowadzi ich leczenia. Nie mamy do tego uprawnień (przynajmniej większość z nas nie ma), a dochodzi kwestia tego, że większość chorób można prawidłowo rozpoznać dopiero po osłuchaniu, omacaniu zwierzęcia oraz przeprowadzeniu stosownych badań.

Jeśli wykluczyć alergię na ściółkę lub jakieś podrażniające zapachy (proszek do prania lub płyn, perfumy, etc.), to przy takich objawach należałoby jeszcze sprawdzić oskrzela (osłuchanie stetoskopem lub RTG), płuca, może serce, choć to ostatnie raczej nie u młodego ogonka.

Szczurkowi bezpiecznie możesz podawać witaminy, ale też do pewnej dawki. Jednak witaminy nie wyleczą żadnej poważnej choroby, po prostu wzmocnią organizm.

Bez wizyty u dobrego weterynarza się nie obejdzie.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
vika 


Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 22:24   
   Zwierzątka: Szczury


zamiast trocin wyłóż klatkę ręcznikami papierowymi, druga sprawa najważniejsze to wizyta u dobrego weterynarza, napisz skąd jesteś to Ci doradzą osoby z forum gdzie się najlepiej udać, druga sprawa podaj mu vibovit bobas w poidło, albo Cebion Multi - witaminy w kroplach - jedna kropla dla takiego małego szczurka - najlepiej wymieszaj ją w jakimś jogurcie, gerberze, może trzymasz go w przeciągu, gdzie stoi klatka?? postaw ją wyżej i dalej od okna. Najważniejsze to iść do weterynarza i podjęcie odpowiedniego leczenia. Trzymam kciuki :)
 
     
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 07:16   

Pojadę, zawsze są jakieś ataki na mnie jaki to ja jestem zły.. Czas chyba zmienić forum, tak to od wszystkich odbieram. może się mylę nie wiem.

Nie mam siana, klatkę po umyciu szoruje i spłukuję. klatka stoi w dobrym miejscu szczur ma b.dobrą wentylację, ale bez przeciągów. Ostatnio wet zbadał go stetoskopem, powiedział, że "Nie ma szadnych szmerów", potem w nos mu zaglądał i mówi "Drogi oddechowe też w porządku, wilgotne, różowiutkie" . Pojade z nim do weta, dzięki za odpowiedzi. Jak będe zakładał posty, to takie, żeby u nikogo nie wzbudzić jakiś nerwów.

Dam znać, co z Tigerem.
Pozdrawiam.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 07:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kutek, zauważ, że te osoby, które wysiliły się na napisanie więcej niż jednego zdania, wytłumaczyły Ci, czemu forum nie może zdiagnozować Twojego szczura. Jeśli poczułeś się atakowany, to bardzo mi przykro, ale są sprawy błahe, gdzie można pozwolić sobie na dozę luzu i sprawy poważne, które jako takie, wymagają konkretów i zdecydowania. Leczenie zwierząt to jedna z tych najpoważniejszych kwestii. Wyjątki od zasad dotyczących tej sprawy można policzyć na palcach jednej ręki. Bardzo dobrze, że wybierasz się do weterynarza. Koniecznie wybierz kogoś polecanego, doświadczonego w diagnozowaniu gryzoni. Pomoże Ci ustalić, jakie są przyczyny uporczywego kichania oraz robienia bokami.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 09:40   
   Zwierzątka: Szczurki


AngelsDream, a co tu się wysilać, jak coś się dzieje to trzeba ze zwierzakiem pojechać do weta i tyle. Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kogoś atakować tylko uważam, że stratą czasu jest opisywanie przez kilka dni jakie objawy ma szczur i co się z nim dziej. Zwykłe przeziębienie po kilku dobach może okazać się zabójcze a nawet jeśli ktoś na forum postawi dobrą diagnozę to co w związku z tym? skąd weźmiesz antybiotyki i dawki w jakich co podawać? założysz kolejny temat jak podawać leki?
Kutek, nie zmieniaj forum bo tu mądrych rzeczy możesz się dowiedzieć, jest wiele dobrze rozwiniętych tematów i nie wzbudzasz u nikogo nerwów :wink: ale jak coś się dziej to reaguj szybko bo czas jest tu najważniejszy.
Trzymam :kciuki: za ogona.
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 31, 2013 12:04   

Wet powiedział, że taki jego urok... Nie wiem czy ma racje, czy się nie zna, ale wiem, że nic mu się nie dzieje.. Kicha jak kichał, ale trzyma się nieźle, bryka na potęge i jest szczęśliwy.
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 31, 2013 13:15   
   Zwierzątka: Szczurki


i tak trzymać, ale bądź czujny :wink:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12