Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Środki przeciw owadom bezpieczne dla szczurów
Autor Wiadomość
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 17:03   Środki przeciw owadom bezpieczne dla szczurów

Widziałam, że się ten wątek gdzieniegdzie przewija od czasu do czasu, i postanowiłam założyć temat. Otóż sprawa jest wyjątkowo upierdliwa, bo dotyczy much, muszek, komarów i wszelkiego tałatajstwa. Mi się od czasu do czasu zdarzają muchy w pokoju, nie wiem, czy mi się lęgną (czysto mam) czy wlatują ze dworu, dość że mucha się zdarza i jedynym przeze mnie używanym sposobem jest kapeć. Kapeć wymaga zaangażowania i sprawności fizycznej do latania po ścianach za ofiarami, a ofiary zostawiają ślady. Chciałabym kupić sobie jakiś dobry antyrobalowy środek, jakikolwiek, byle mi kolejna inwazja nie groziła. I teraz pytanie ;] co nie zaszkodzi kruszkom? Jakieś atomizery? Ultradźwięki? Zapachy? Coś przetestowanego?
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Maj 02, 2012 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 17:48   

podłącze sie pod pytanie
- co o podobnych walorach - tylko na mróweczki
w nowym mieszkaniu chyba podłaczają sie pod darmową stołówkę u szczurów :?
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 08:28   
   Zwierzątka: Zoo


Na wszelkie latające tałatajstwo stary patent stajenny - lep na muchy :mrgreen:
Na mole, mrówki i inne badziewie lęgnące się w domu - pułapki feromonowe.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Mona i Kuba 



Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 41
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:24   
   Zwierzątka: 3 urocze szczurzaste


Ratata napisał/a:
lep na muchy :mrgreen:


A fujj... nie ma nic gorszego niz taki lep w sklepie czy w domu. Jak dla nas odrazajace :wink:

Jesli zas chodzi o preparaty typu: elektrofumigator, to sa to preparaty bardzo skuteczne, ale maja tez duzo wad:

- najczesciej trucizna jest aletryna - podobno nie ma dzialania szkodliwego na zwierzeta stalocieplne (choc juz gdzies doczytalismy sie, ze ma bardzo niskie) za to jesli chodujesz dodatkowo ryby, plazy, gady to mozesz pozbyc sie ich w bardzo krotkim czasie. Aletryna ma dzialanie w tym wypadku zabojcze. Poza tym w pomieszczeniu gdzie uzywa sie elektrofumigatorow nie powinny przebywac male dzieci, astmatycy. Dodatkowo pomieszczenie powinno byc wentylowane. Skoro sa takie obostrzenia, to nie ufamy takim srodkom <-< Ogony znane sa ze swojej wraliwosci...

- przy wysokiej temperaturze spada wydajnosc - zwieksza sie szybkosc metabolizmu owadow i sa w stanie rozlozyc trucizne zanim ona je pokona - takze jest to sport drogi i nie zawsze skuteczny.

A nowe rozwiazanie znalezlismy przypadkowo na allegro:



wystarczy wpisac paralizator. Ciekawe jak to jest skuteczne? I nie zostawia plam B)
_________________
U naszego boku trzy sreberka: Zoe, Koja i Layla :)

Za teczowym mostkiem: Lila i Nevi [']
Ostatnio zmieniony przez Wto Sie 28, 2007 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 11:16   

No właśnie rozważałam lep, ale to wygląda tak obleśnie, że chyba bym się wyrzygała po pierwszym dniu ;]
Paralizator owszem, dzięki, jak mi nic innego nie zostanie, to kupię. Tyle że wolałabym coś bardziej ee... wyręczającego mnie w gonitwach za robalami, bo ostatnio skakałam po meblach jak makak.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 21:54   
   Zwierzątka: brak


Proponuję niechemiczne rozwiazanie: siatki przeciw komarom i muchom w oknach, które otwieracie. Mozna kupic z tasmą dwustronna, do naklejenia po zewnętrznej stronie okna.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 14:23   
   Zwierzątka: ogony


Ja używałam zawsze płytek owadobójczych Globola.
Stawia się jedną w środku mieszkania. Drzwi do pokoju gryzoni muszą być stale zamknięte. Wybija wszystko w mieszkaniu (nie wierzcie napisom na pudełku), co biega lub lata. Działa do pół roku (znów nie wierzcie opakowaniu). Przez pierwsze 3 dni czuć zapach, ale potem już nie. Jakby co, to moje mieszkanie ma 50 m^2.
Plusy:
- nie trzeba znajdować gniazd
- wybija mrówki, karaluchy, mole, a nawet osy
- nie szkodzi zwierzakom (przy zamkniętych drzwiach). Przynajmniej moim szczurom nie zaszkodziło, a płytka stała zaraz obok drzwi
- nie szkodzi też jedzeniu (jadłam i nie umarłam).
Gdyby gdzieś nie docierało, to trzeba do tego pomieszczenia przenieść płytkę (znów, nie do zwierząt).

Nie pamiętam substancji aktywnej, gdyby coś się ew. stało to odtrutką jest atropina. Objawy zatrucia przypominają atak wścieklizny.

Z niechemicznych metod. Nie gonić pająków, nie likwidować pajęczyn. W razie czego można sobie pająka przynieść. Polecam takie z czarnym włochatym odwłokiem. Bardzo wydajne.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 15:19   

Tak czekałam na twój wpis : ) A czy jeśli muchi mam u szczurów, płytka będzie - dajmy na to - na korytarzu, a drzwi będą zamknięte, to i tak się uda te muchi wybić?
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 15:24   
   Zwierzątka: ogony


Fea, zalezy od much. Owocowki tak. Z tymi wielkimi sa problemy - ale do szczurow to fajnie pajaka znalezc :) Moj byl taki wydajny, ze nie mialam zadnego owada dluzej niz 30 minut.
Acha, te pajaki sa takie, ze siedza w jednej okolicy, nie robia krzywdy ludziom ani szczurom.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 15:26   

Pająków się brzydzę nieco, to odpada raczej ;] Ale dzięki, zaraz pojadę po tę płytkę do sklepu, może będą mieli. A że cię jeszcze tak pomęczę - szybko widać efekt?
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 15:29   
   Zwierzątka: ogony


Fea, tez zalezy. Najszybciej mrowki faraonki - po 3 dniach, podobnie osy, karaluchy nieco dluzej. Muszki owocowki i mole: 3-5 dni.
Tzn. po tym czasie nie ma ani sztuki :) Trzeba tylko wymiesc trupki :)
W pokoju szczurow efekt bedzie na pewno, ale moze byc mniejszy.
Chyba, zeby je gdzies przeniesc, wybic, wywietrzyc i wniesc z powrotem. Tak latwo robactwo nie wraca.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 17:10   

No nic, kupiłam, hepi ;]
Teraz będę kombinować, bo najlepiej chyba byłoby wynieść myszole na parę dni, ale nie wiem, czy rodzina się zgodzi przyjąć do dwoich pokojów.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Mona i Kuba 



Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 41
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 18:40   
   Zwierzątka: 3 urocze szczurzaste


Fea, jak masz plytki to sprawdz co jest substancja czynna - bo jakos nie mozemy sie tego doszukac. Dzieki!
_________________
U naszego boku trzy sreberka: Zoe, Koja i Layla :)

Za teczowym mostkiem: Lila i Nevi [']
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 18:50   

Dichlorfos. Nie mam pojęcia, co to ;]
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:02   
   Zwierzątka: ogony


Fea napisał/a:
Dichlorfos

O właśnie.
To nazwa handlowa. Nazwa systematyczna to: fosforan(V) 2,2-dichlorowinylu-dimetylu (DDVP). Znalazłam dane co do maksymalnego dopuszczalnego stężenia w powietrzu, ale chyba nikt sobie tego w domu mierzyć nie będzie :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13