Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachowania związane z jedzeniem
Autor Wiadomość
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 16:37   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


To, że moje potwory lubią wywalać miskę kiedy pojawia się dno lub niesmaczne kąski to ok... Ale tego, że miseczka z gerberem prowokuje u nich "zakopywanie" tego nie rozumiem. Zdarza się czasem, że widzę taki szczurzy behawior - miska stoi na półce przykrytej ręcznikami papierowymi - ręczniki są zawijane przez szczurki na miski jakby w celu ukrycia ich? Nie rozumiem tego zachowania bo nie ma ono podstaw żadnych. Nie ważne czy miska pełna czy prawie pusta - i tak się to zdarza. Jedyną różnicą jest to, że częściej ukrywają w ten sposób gerbery. Dlaczego tak jest?
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Łysekfuzz 
Kocham szczurki !



Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 16
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 06:37   
   Zwierzątka: szczurki: Łysek,Albert. żółw Szczepan koty:Filip gienek


Witam. Mam mały problem z moim Albercikiem :( . Jest to szczur uratowany od hodowcy węży. Całe wcześniejsze życie mieszkał chyba z 40 szczurami. Gdy go przygarnąłem, był chudy i nędzny, ale to się zmieniło. Teraz jest normalnym rudym kluskiem. Niestety z obawy, że utraci jedzenie zabiera je swojemu koledze Łyskowi, mimo że wokoło jest pełno pożywienia. Z tego powodu ogonki często się kłócą. Czy ktoś wie jak oduczyć tą łakomą kluskę Alberta zabierania jedzena Łyskowi? Ja i Łysek z góry dziękujemy :)
_________________
Ze mną: Łysek i Albert
Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Kwi 26, 2013 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 08:56   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Łysekfuzz, czy Twoje szczurki dostają jedzenie z miski? Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem będzie wysypanie odmierzonej dawki karmy na ściółkę. Ja tak zawsze robię przy łączeniu i nawet nowe dla siebie ogonki nie kłócą się o jedzenie :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 15:49   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Łysekfuzz, ja szczurów nie głodzę, a też zabierają sobie co lepsze kąski ;) Jeśli widzisz, że Łysek je dużo mniej możesz dokarmiać go na boku poza klatką.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 20:39   
   Zwierzątka: Grabocwie


To u mnie Remix zabiera wszystko Emilowi i szybko zjada mały cham XD
_________________
Survival
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12