Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowelizacja ustawy a pseudohodowle
Autor Wiadomość
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 15:48   

Oli nie piszesz o tym jak to prawnie wygląda tylko jak Ty to prawo interpretujesz (w mojej ocenie mocno nadinterpretujesz). Sprzedaż zwierząt egzotycznych w domu jest legalna, wystawia się potwierdzenia urodzenia w niewoli, na niektóre gatunki wymagane są stosowne dokumenty. Sama miałam kiedyś ryby pochodzące z odłowu, sprzedawca razem z nimi przekazał mi stosowne pozwolenia. Tak więc można handlować gatunkami dzikimi pochodzącymi bezpośrednio z natury. Są przepisy mówiące o sprzedaży nadwyżek hodowlanych, gdyby to było nielegalne fiskus, policja, TOZ czy inne instytucje bardzo chętnie by się do tyłka hodowcom egzotyki dobrały zwłaszcza że jakoś nie widzę żeby się owi hodowcy kryli ze sprzedażą.
Hasła że "giełdę" można w każdym miejscu zorganizować są dla mnie mało logiczne, no można ale co to wnosi do dyskusji? Burdel tez można wszędzie zorganizować co nie oznacza że wszędzie gdzie się seks uprawia ów burdel jest :roll: Jak ja sprzedaję w swoim domu, wyhodowane przez siebie zwierzęta to sprzedaję tzw. nadwyżkę hodowlaną a nie urządzam jednoosobową giełdę :roll: I w świetle prawa mogę to robić jeśli mam dokumenty stwierdzające legalność zakupu zwierząt, dokument potwierdzający urodzenie w niewoli i mój zysk nie jest na tyle wysoki żebym musiała podatek od niego płacić. Dla uściślenia pisze tu o zwierzętach egzotycznych typu gady/płazy.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 15:51   

Sorgen napisał/a:
I w świetle prawa mogę to robić jeśli mam dokumenty stwierdzające legalność zakupu zwierząt, dokument potwierdzający urodzenie w niewoli i mój zysk nie jest na tyle wysoki żebym musiała podatek od niego płacić.
czyli nie są dzikie i nie zarabiasz na tym, a o takich sytuacjach tu nie pisałam.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 15:55   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


No jakoś na początku trochę inaczej stwierdziłaś ;) [/offtopic]
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 15:56   

Off-Topic:
pituophis, na poprzedniej stronie już napisałam, że było to uogólnienie. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 16:00   

Owszem mnożyłam ryby z odłowu i owszem zarabiałam na nich i to całkiem przyzwoicie. Tak samo jak mam zamiar zarobić no mnożeniu traszki. Nie widzę w tym nic nielegalnego, niemoralnego czy z krzywdą dla zwierząt :roll:
No i się zdecyduj wreszcie czy nie można mnożyć i zarabiać na wszystkich zwierzętach sprzedawanych w miejscu urodzenia czy tylko tych z odłowu? Czy może wcale nie można mnożyć zwierząt egzotycznych nawet jeśli się na nich nie zarabia?
Mieszasz się Oli sama w tym co piszesz, interpretujesz przepisy pod swoją wizję, wmawiasz innym brak wiedzy w danym temacie sama jednocześnie wykazując braki w zagadnieniu. Skoro nasze organy państwowe wystawiają dokumenty umożliwiające obrót zwierzętami dzikimi z przeznaczeniem na hodowlę amatorską to znaczy że jest to legalne.

edyta: pisząc o dokumencie stwierdzającym urodzenie w niewoli mam na myśli dokument wystawiany dla zwierząt urodzonych już u mnie po rodzicach z legalnego odłowu.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 16:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oli, to, że TY nie lubisz/nie uznajesz udomawiania gatunków nie oznacza, że jest to jakaś obiektywna prawda. Jest to Twoje zdanie, masz do niego prawo, ale nie muszą podzielać go inni ludzie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 16:09   

Sorgen napisał/a:
Skoro nasze organy państwowe wystawiają dokumenty umożliwiające obrót zwierzętami dzikimi z przeznaczeniem na hodowlę amatorską to znaczy że jest to legalne.
wszystko zaczęło się od tego, że według Was bzdurne jest zapisywanie się do stowarzyszenia, więc jak to jest - trzeba mieć pozwolenie, czy to jest papierek dla papierka, czy jednak co? to co od początku miałam na myśli to fakt, że nielegalne w świetle prawa jest sprzedawanie zwierząt ot tak, jak sobie w domu rozmnożysz, zwłaszcza jeśli to dzikie zwierzę i czerpiesz z tego zysk, BO dzikie zwierzęta podlegają pewnym sankcjom prawnym, a od zysku musisz odprowadzać podatek. Co się tyczy ustawy o ochronie zwierząt, to tam psy i koty są wyszczególnione tylko dlatego, że to one najczęściej są pokrzywdzone i z ich rozmnażaniem są największe problemy, ale ustawa nadal brzmi "o ochronie zwierząt", a nie psów i kotów. Ja nie nadinterpretuję, to Wy umniejszacie ustawie, która dotyczy wszystkich zwierząt.

[ Dodano: Nie Mar 31, 2013 16:10 ]
Layla napisał/a:
Oli, to, że TY nie lubisz/nie uznajesz udomawiania gatunków nie oznacza, że jest to jakaś obiektywna prawda. Jest to Twoje zdanie, masz do niego prawo, ale nie muszą podzielać go inni ludzie.
moje zdanie wyrażałam jedynie o udomawianiu coraz to nowych gatunków dzikich zwierząt i to podkreślałam, że jest to moje zdanie. Natomiast o legalności rozmnażania i sprzedaży to nie jest moje subiektywne zdanie, takie jest prawo.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 16:14   

Off-Topic:
Cytat:
wybaczcie, ale sprzedawanie JAKICHKOLWIEK zwierząt poza zarejestrowanymi hodowlami w naszym kraju jest nielegalne

Napisane jest to tak dosadnie (jeszcze z caps lockiem), że za uogólnienie tego wziąć nie sposób.

Oli napisał/a:
Sorgen napisał/a:
I w świetle prawa mogę to robić jeśli mam dokumenty stwierdzające legalność zakupu zwierząt, dokument potwierdzający urodzenie w niewoli i mój zysk nie jest na tyle wysoki żebym musiała podatek od niego płacić.
czyli nie są dzikie i nie zarabiasz na tym, a o takich sytuacjach tu nie pisałam.

Pisałaś w kontekście sprzedaży udomowionych tłustogonów, na których czami nie zarobiłaby bóg wie jakich kokosów. Przypadek podobny do tego, co robi Sorgen.
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Kwi 02, 2013 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 16:24   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


"Papierki" o których pisze Sorgen to zaświadczenia o urodzeniu w hodowli/legalnym imporcie gatunków z aneksów A i B UE, z grubsza pokrywającymi się z I i II zał. CITES. Muszą je mieć tyko niektóre gatunki. Dla wielu zaś żadne takie zaświadczenia nie są wymagane. Nie mają nic wspólnego z rejestracją hodowli, stowarzyszeniami, itp.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
czami 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 49
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 16:51   
   Zwierzątka: myszki pigmejskie-6, tłustogon afrykański-3


Oli, czy można wiedzieć kto Cię szkolił z tej ustawy?

Po podjęciu decyzji o hodowli tłustogonów wyszukałam odpowiednie zapisy podatkowe, żeby nie podpaść US, przeczytałam ustawę o ochronie zwierząt i rozpoczęłam "działalność rolniczą" ;)
WYdaje mi się, że umiem czytać ze zrozumieniem, w pracy zawodowej korzystam też z ustaw i rozporządzeń i nie jest to dla mnie nowość.

Jestem pewna, że nie łamię przepisów ustawy.

Chętnie zapisałabym się do stowarzyszenia gdyby ono istniało. Jest tzw Klub Gerbila, ale to nie jest stowarzyszenie. Zapisywanie się do klubu holenderskiego, czeskiego - chyba to rozważę, choć nie wiem czy wtedy hodowla będzie lepsza.
_________________
aktualnie nieoszczurzona :(
http://tlustogon.blogspot.com
 
     
Pauczak 


Dołączyła: 30 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 21:24   
   Zwierzątka: Szczur


Oli strzelasz sobie w kolano. Ja mam w domu azyl dzikich zwierząt. Można trzymać je nawet bez papierków.. Doucz się ustaw i innych zapisków, to wtedy przyjemnie będzie się gadało :) Oczywiście na niektóre potrzebne są papiery bo nie mogą wrócić już na wolność z powodu różnych przypadłości. Jeśli chcesz ratować życie zwierzęcia to nawet masz taki obowiązek i nikt Ci tego nie zabroni ani nie ukarze.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 01:01   

Pauczak napisał/a:
Ja mam w domu azyl dzikich zwierząt. Można trzymać je nawet bez papierków..
no widzisz, a ja mam po opieką dzikie zwierzęta i wiem, że ich trzymać w domu nie wolno. :]

czami napisał/a:
Zapisywanie się do klubu holenderskiego, czeskiego - chyba to rozważę, choć nie wiem czy wtedy hodowla będzie lepsza.
na pewno bardziej wiarygodna i łatwiejsza w kontroli. Nie piszę, że Twoja będzie na pewno zła, ale jednak stowarzyszenie zobowiązuje. To, czy faktycznie jest dobre i dba o renomę to już kwestia samej organizacji. To co napisałam w Twoim temacie napisałam z jednego powodu - gdyby ktoś tak napisał o szczurach, psach, kotach, czy np. myszach to na pewno jego temat zostałby zamknięty, a autorowi zostałby przedstawiony punkt naszego regulaminu o niepopieraniu hodowli niezrzeszonych. Dla mnie nie ma znaczenia gatunek, chociaż jak widać, dal forumowiczów i władz forum są gatunki ważne i ważniejsze, szkoda.

czami napisał/a:
Oli, czy można wiedzieć kto Cię szkolił z tej ustawy?
całe studia mnie szkolili, pod różnymi kątami, punktami spojrzenia i do różnego użytku.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
czami 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 49
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 01:24   
   Zwierzątka: myszki pigmejskie-6, tłustogon afrykański-3


Oli napisał/a:


czami napisał/a:
Zapisywanie się do klubu holenderskiego, czeskiego - chyba to rozważę, choć nie wiem czy wtedy hodowla będzie lepsza.
na pewno bardziej wiarygodna i łatwiejsza w kontroli. Nie piszę, że Twoja będzie na pewno zła, ale jednak stowarzyszenie zobowiązuje. To, czy faktycznie jest dobre i dba o renomę to już kwestia samej organizacji. To co napisałam w Twoim temacie napisałam z jednego powodu - gdyby ktoś tak napisał o szczurach, psach, kotach, czy np. myszach to na pewno jego temat zostałby zamknięty, a autorowi zostałby przedstawiony punkt naszego regulaminu o niepopieraniu hodowli niezrzeszonych. Dla mnie nie ma znaczenia gatunek, chociaż jak widać, dal forumowiczów i władz forum są gatunki ważne i ważniejsze, szkoda.
.


No dobrze, proszę o wskazanie zrzeszenia hodowli tłustogonów afrykańskich, bo mimo najszczerszych chęci nie udało mi się takiego znaleźć.
O Klubie Gerbila proszę nie pisać, bo po pierwsze to nie jest stowarzyszenie, a po drugie mogę zamieścić moją korespondencję z tym klubem.

Dla szczurów, kotów, psów i myszy o których piszesz, są hodowle zrzeszone bo są odpowiednie stowarzyszenia. Dla tłustogonów, a ogólniej myszoskoczków, nie ma. Więc gdzie niby mam zrzeszyć?

Co do klubów zagranicznych, oczywiście mogę zapłacić 12 czy 15 euro, ale jak to ma zwiększyć pewność mojej hodowli?

Poprawiłam interpunkcję. /Devona
_________________
aktualnie nieoszczurzona :(
http://tlustogon.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Kwi 02, 2013 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 02:15   

czami, to nie jest moje zadanie byś Ty była wiarygodna ;) chcesz założyć hodowlę, to nie ja mam Ci szukać stowarzyszenia... dlaczego nie pomyślałaś o czymś takim wcześniej? a może warto samemu założyć stowarzyszenie?

Poprawiłam interpunkcję./Devona
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Kwi 02, 2013 11:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
czami 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 49
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 08:30   
   Zwierzątka: myszki pigmejskie-6, tłustogon afrykański-3


nie chodzi o moją wiarygodność, tylko wg Ciebie o legalność... W PL nie ma zarejestrowanego stowarzyszenia myszoskoczków, a tym bardziej tłustogonów afrykańskich. Oczywiście można należeć to holenderskiego stowarzyszenia stworzeń wszelakich, ale jaki w tym sens ;) Wpłacasz 15 euro i możesz wsobnie hodować co chcesz w mini klateczkach

edit: poprawiłam okropny błąd ortograficzny

Poprawiłam interpunkcję. Proszę o używanie przecinków. /Devona
_________________
aktualnie nieoszczurzona :(
http://tlustogon.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Kwi 02, 2013 11:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 15