Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowelizacja ustawy a pseudohodowle
Autor Wiadomość
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 16:19   Nowelizacja ustawy a pseudohodowle
   Zwierzątka: kot


wczoraj w sb wkleiłam link do sprzedaży szczurów. jako że nie jestem świnia postanowiłam uprzedzić grzecznie panią która prowadzi tę hodowlę o tym jakie mogą być tego konsekwencje. Napisałam tak:
Cytat:
1 stycznia 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, zgodnie z którą wykroczeniem jest zarówno sprzedawanie i kupowanie zwierząt domowych poza zarejestrowanymi hodowlami. Nowa ustawa zabrania m.in.: przycinania psom uszu i ogonów, wystawiania zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu. Wprowadzono zakaz trzymania zwierząt domowych na uwięzi krótszej niż 3 m i nie dłużej niż 12 godzin. Dodatkowo jest obowiązek powiadomienia najbliższego schroniska, straży gminnej lub Policji, w przypadku spotkania porzuconego psa lub kota.



Twoja hodowla nie jest zarejestrowana w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce. Polecam ją zarejestrować, a tym czasem wykasować ogłoszenie, gdyż może się to skończyć nieprzyjemnie.

Pozdrawiam, Ola


chyba grzecznie, nie?

dostałam w odpowiedzi 3 maile pod rząd:
Cytat:
Pozdrawiam, fanatyczko. Ja ZWIERZĄT NIE KRZYWDZĘ i mam czyste sumienie. USTAWĄ USPRAWIEDLIWIAĆ będziesz SWÓJ MAIL DO MNIE? Nie życzę sobie obrażania mnie zarzucając krzywdzenie zwierząt. Ja na podstawie ustaw odnośnie zniesławiania mogę CIEBIE OSKARŻYĆ.

I od kiedy jesteśmy na TY?

Proszę do mnie nie pisać, droga PANI.

Cytat:
Czysta hipokryzja.

Cytat:
Dobry wieczór,
przepraszam za wcześniejszy email. Taka odpowiedź została wywołana przez negatywne emocje, jakie odczułam po przeczytaniu wiadomości od Pani.

Przyjrzyjmy się tej sprawie bliżej.

Mówiąc o hipokryzji mam na myśli Pani zachowanie. Załóżmy, że widzi Pani dwie osoby pijące w parku na ławce piwo czy wódkę w biały dzień - czy podchodzi Pani do nich i wspomina o ustawie zakazującej picia alkoholi w miejscach publicznych? Nie. Dlaczego? Ponieważ nie jest Pani anonimowa i nie chciałaby być wzięta za wariatkę.

Internet wydaje się dawać ludziom prawo do swobodniejszej wypowiedzi, ponieważ są dzięki interfejsom anonimowi - nie widzę Pani twarzy, nie znam nazwiska, nie znam Pani, a jestem przez Panią oceniana, sprowadzana do porządku - nie szukaj domów dla szczurków w niezarejestrowanej hodowli, to jest złe! Jakim prawem Pani mnie strofuje?

Jeżeli ten mail miał mieć jedynie wartość informacyjną, dlaczego Pani nie napisała do mnie o wszystkich ustawach, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku. Zajmuję się wieloma rzeczami w życiu, może jeszcze jakaś ustawa mogłaby mnie dotyczyć?

Co złego jest w szukaniu domów dla małych szczurów? Co złego jest w rozmnażaniu silnych osobników raz na kilka miesięcy w celu rozdania tego szczęścia, jakie dają szczurasy do nowych domów?

Rozumiem - ustawa. \ Proszę powiedzieć - czy przestrzega Pani wszystkich praw, stosuje się do wszystkich ustaw?/

Rozumiem - rozmnażanie tylko silnych osobników w zarejestrowanych hodowlach. \ Ile trzeba czekać na osobnika z takiej hodowli i skąd sprowadzać? \

Proszę mi wybaczyć - ale mało ludzi chce od zarejestrowanych hodowców nabywać osobniki z wielu powodów - przede wszystkim cena osobnika, czas oczekiwania na osobnika i nepotyzm w rezerwacjach,trudny dostęp, fanatyzm wypowiedzi o szczurach wśród hodowców, brak zrozumienia dla zdroworozsądkowego myślenia przeciętnego nabywcy szczura, mała ilość hodowli, brak hodowli aktywnej na terenie Pomorza i kilka innych powodów by się jeszcze znalazło - te pierwsze przyszły mi na myśl.


Jeżeli jest Pani członkiem Stowarzyszenia Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce, proszę dalej nim być i dać żyć innym.

Jeżeli jest Pani członkiem któregoś z forów typu szczury, org - proszę się zastanowić, czy nie piorą tam mózgu?


nie mam dziś siły na potyczki z tą panią, która z resztą jest kuzynką mojego kolegi, młodszą ode mnie.

jakieś pomysły?
_________________
mam kota.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 17:03   

Ja bym odpisała po prostu (oczywiście wcześniej robiąc printa na dowód istnienia ogłoszenia, itd.)
Cytat:
Proszę powiedzieć - czy przestrzega Pani wszystkich praw, stosuje się do wszystkich ustaw?/

że od egzekwowania przestrzegania prawa są odpowiednie służby i to one oceniają stosowanie się do przepisów. I że zgłosisz, żeby się przyjrzały niezarejestrowanej hodowli, działającej w chwili obecnej niezgodnie z w/w ustawą. Po co się wdawać w dyskusje, skoro to nic nie da?
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 17:58   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Na pw Ci podrzuciłam pomysła.
edit: po mailu wydaje mi się, że najpierw jeszcze można wykorzystać typowo pokojowe metody, a dopiero potem postraszyć i/lub zgłosić.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 18:04   
   Zwierzątka: kot


greenfreak, dzięki wielkie :D
_________________
mam kota.
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 18:08   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Cola, ależ proszę ;)
Zresztą, nie ukrywam, że ta babka, jeśli zgodziłaby się na warunki SHSRu, to bardzo by się przydała jako nowy hodowca. Faktem jest, że hodowli jest mało i na Pomorzu się ktoś by przydał ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 18:25   

greenfreak napisał/a:
Cola, ależ proszę ;)
Zresztą, nie ukrywam, że ta babka, jeśli zgodziłaby się na warunki SHSRu, to bardzo by się przydała jako nowy hodowca. Faktem jest, że hodowli jest mało i na Pomorzu się ktoś by przydał ;)


tym bardziej że sama pisze że ma mioty raz na jakiś czas, więc czemu się burzy że w hodowlach trzeba długo czekać :roll:
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 18:35   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Cola napisał/a:
nepotyzm w rezerwacjach,trudny dostęp, fanatyzm wypowiedzi o szczurach wśród hodowców, brak zrozumienia dla zdroworozsądkowego myślenia przeciętnego nabywcy szczura
ło maaaaaatko :]

Cola, ja Cie tylko proszę o jedno - odeślij babkę do mnie, bo chyba ma jakieś skrzywione podejście, a chciałabym z nią porozmawiać :)

jako odpowiedź na nepotyzm możesz przywołać mój miot N - 7/10 szczurków poszło do osób kompletnie mi wcześniej nie znanych, nie zarejestrowanych na forach, wcześniejszymi trudno się podpierać, bo potem te osoby się na forach porejestrowały :]

na trudny dostęp - jw. + to, że szczur ode mnie są zarówno w Wejherowie, Wrocławiu, Warszawie jak i w Tarnowie, Szczecinie, czy Opolu ;)

na fanatyzm wypowiedzi o szczurach - niech poczyta moje posty, a może je poczytać od hmmm... 8?9? lat? ;)

na brak zrozumienia - jak wyżej :]
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 18:49   

Mnie rozbawiło najbardziej to stwierdzenie
Cytat:
Jeżeli jest Pani członkiem któregoś z forów typu szczury, org - proszę się zastanowić, czy nie piorą tam mózgu?

Wypraliście mi móóózg! ;(
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 18:58   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


A ja Wam powiem obiektywnie, że można odnieść wrażenie, że środowisko na tym forum to zamknięte kółeczko wzajemnej adoracji. Zarejestrowani dłużej wiedzą, jak jest, na co sobie pozwolić itd., ale z perspektywy kogoś obcego musi to wyglądać nieco dziwniej.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 19:10   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


A ja napiszę szczerzę,że nie rozumiem takiego pisania do obcej osoby,no chyba,że ta kobieta sama pierwsza napisała,ale wątpię.Mimo tej nowelizacji będzie jak było,tak przynajmniej mi się wydaje ;) Pseudohodowle niestety będą działać,niby jest 6 a u mnie na targu praktycznie pod komisariatem straży miejskiej nadal sprzedawane są zwierzęta ;)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 19:12   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Martuha, służby w tym kraju niestety mają to do siebie, że przeważnie działają dopiero po zgłoszeniu czegokolwiek.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 19:12   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


greenfreak, każde środowisko zakreconych hobbystow jest do pewnego stopnia TWA:) czy to modelarze, czy szczuromaniacy.
Ale, jeśli wolno zauważyć, jest grupa osób, którym przydałyby sie warsztaty z komunikacji. Z punktem pierwszym - rozpoczęcie sytuacji komunikacyjnej atakiem niemal zawsze kończy sie nieosiagnieciem celu, przy czym atak nie oznacza by oazą niegrzecznym.
_________________
think big, start small
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 19:16   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Martini, tak, tylko inna sprawa, że różne osoby mają różne granice tego, czy coś jest atakiem, czy jeszcze spokojną rozmową. Ja w ogóle bardzo staram się uważać na słowa i wiadomość Coli uważam za grzeczną, ale w moim osobistym odczuciu źle brzmi np. sam fakt, że oprócz pseudohodowli zostały wymienione inne rzeczy, podpadające wręcz pod znęcanie się i dla mnie to było bardzo prawdopodobne od razu jak przeczytałam, że z tym kobieta odbierze to jako atak, mimo iż to tylko informacja ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 19:29   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


No i właśnie o to mi chodzi, Greenfreak, o to mi chodzi. Jeśli ktoś zestawia pseudohodowce, ktory może ma blade pojęcie o genetyce, ale szczurki kocha itd, z osoba, która wiesza kota na drzewie dla jaj (bo ta klapka sie ludziom otwiera, kiedy słyszą "znęcanie sie nad zwierzętami"), to nie dziwie sie, ze ta osoba czuje sie atakowana i nerwowo odpowiada.
_________________
think big, start small
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 19:49   
   Zwierzątka: kot


Martuha, ale mnie zawsze wkurzały pseudo i jeżeli teraz mogę je postraszyć policją to mi się to podoba :DD
_________________
mam kota.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11