Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KnAS, czyli Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:22   KnAS, czyli Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niniejszym otwieram Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików.

KnAS ma na celu wzajemne wspieranie się osób uzależnionych od ogonów w walce z chorobą.
Wstęp wolny dla każdego chcącego się leczyć.
Nieważne ile masz ogonów - możesz mieć tylko dwa i potrzebować wsparcia w walce z GMR. Tu też możesz znaleźć pomoc.
Celem leczenia nie musi być całkowite wyleczenie, tylko panowanie nad chorobą - każdy sam sobie stawia cel i sam go weryfikuje.

Osoby, które wygrały walkę z chorobą też prosimy o wsparcie dobrym słowem - nadzieja pomaga.

Dla ułatwienia kilka przydatnych w chorobie linków:

Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Liczebność stada - duża czy mała?


Nasze wspólne 10 przykazań nałogowca:
:lapa: Mao: Boję się wchodzić do sklepów zoologicznych, żeby znów kogoś nie zabrać do domu. I nie wchodzę.
:lapa: AngelsDream: Przede wszystkim powinnam zacząć się leczyć z forów, nie ze szczurów.
:lapa: babyduck: Ban na zaglądanie do działu "narodziny". Trzytygodniowe kluski mają zbyt dużą moc łamania zasad i tłumienia sumienia.
:lapa: Nakasha: Lepiej mieć kilka, dopieszczać je, dawać im to, co najlepsze.
:lapa: Pyl: W ramach walki z chorobą nie odwiedzam hodowców w fazie pączkowania.
:lapa: Nikky: Nigdy więcej DT!
:lapa: mmarcioszka: Jeśli macie dużą klatkę pod żadnym pozorem nie sprawdzajcie w kalkulatorze ile maksymalnie pomieści szczurów, nawet z ciekawości.
:lapa: SzczurLOVE: Każdy twój starszy ogonek potrzebuje Cię bardziej niż dzieciaczki, które na pewno znajdą kochające domy, więc poświęć mu cały czas, który wam pozostał! Stare jest piękne i mądre i baaaardzo kochane!!!

Jak napisała babyduck: szczuroholizm, tak jak alkoholizm, jest chorobą na całe życie.


Nasze indywidualne limity, które mają nam pomóc w walce z GMR:
:lapa: limomanka, 21.12.2013: Stado na pewno wygaszam, a do szczurów będę wracać za dłuższy czas dopiero. Potrzebuję przerwy - jestem tego pewna.
:lapa: smeg: Całkowity ban na nowe szczury do czasu zmniejszenia stada do liczby poniżej 5 sztuk. Wtedy mogę sobie pozwolić na przygarnięcie jednego-dwóch. Tymczasy tylko w wyjątkowych sytuacjach, i tylko łatwo wyadoptowywalne.
:lapa: Noxa: Żadnego doszczurzania do momentu zmniejszenia liczebności stada do 4-5 sztuk. Wtedy wolno mi dobrać dwa maluchy.
:lapa: pseudomonas, 19.12.2013: Ban na doszczurzanie na rok. Potem maks do 6 szczurów+jeden
:lapa: Nikky, 22.12.2013: dopóki będą inne zwierzęta, maksymalnie 5 szczurów
:lapa: majlena, 29.12.2013: jak zrobię 10 wielkich polarowych kompletów do naszej woliery, to pomyślę o doszczurzeniu ;)
:lapa: cornflakegirl, 31.01.2014: teraz ogłaszam 5 ogonów za moją maksymalną i ostateczną, górną, nieprzekraczalną granicę choćby nie wiem co
:lapa: Karena, 31.01.2014: 10 maksymalnie.
4.11.2014: Doszczurzanie dopiero po powrocie z Francji. Devil z adopcji i dwie rodowodowe siostry to limit na 2015 rok.
:lapa: megson91, 18.04.2014: Najbliższe doszczurzanie najwcześniej pod koniec roku
:lapa: wilczek777, 24.06.2014: Jedyne doszczurzanie będzie w momencie jak ktoś zostanie sam. Potem przerwa.
:lapa: anka48, 2.11.2014: Dziś mamy trzy małe kochane samiczki. Docelowo na tym ma pozostać.
:lapa: Ninek, 3.11.2014: Nigdy więcej szczurów.
:lapa: Cegriiz, 03.11.2014: Zakaz doszczurzania się przez najbliższe 1,5 roku.
:lapa: Pyl, 03.11.2014: Koniec doszczurzania do czasu jak stado zmniejszy się do 6 szt. Wyjątkiem mogą być dzieciątka po moich samcach.
:lapa: Emi2410, 3.11.2014: Nie planuję doszczurzania wcześniej niż w przyszłym roku, jeśli tylko sytuacja mi na to pozwoli.
:lapa: Ebia, 10.11.2014: Ban na szczury do odwołania. Do tego czasu ewentualnie tymczasy. A jak będę chciała adoptować, to poproszę o wywołanie do tablicy i przepytanie, czy chcę = mogę
:lapa: fatamorgana, 11.11.2014 / 27.12.2014: Ban na szczury. Ostatnie szczurki odejdą i basta.
:lapa: SzczurLOVE, 29.12.2014: Ani jednego ogona powyżej 13-tki.
:lapa: karola, 30.12.2014: Maksymalna liczebność szczurzego stada to 6 sztuk (bez względu na maksymalną pojemność klatki).
:lapa: muezza, 7.09.2015: No more rats, dopóki nie wysterylizujemy i nie odłożymy rozsądnie dużo na wszelki wypadek. Nie zabraniam sobie tylko tymczasowania, oczywiście w granicach rozsądku.
:lapa: mmarcioszka, 18.12.2015: Absolutne i nieprzekraczalne maximum to 5 szczurów, potem mniej lub przerwa.
:lapa: oxxy, 20.12.2015: Nie będę przyjmować kolejnych szczurów. Zostaję przy swojej czwórce, a kiedy przyjdzie czas pożegnań - wygaszam stado.
:lapa: nimka, 23.12.2015: Planuję nie brać już więcej szczurów i naturalnie wygasić stado, ewentualnie pomyśleć co dalej jak zostanie mi sam Tadeuszek i Trufel (zależy w jakim będą wieku i stanie zdrowia i czy wspólnie w jednym czasie się będą starzeć/chorować). W przyszłości oczywiście rozważam powrót do szczurów.
:lapa: olus_165: 27.12.2015: Limit do 15-16 sztuk.
:lapa: Emilia, 13.04.2016: Utrzymuje 4-stado. Wyjątkiem była by sytuacja, gdybym tuz po odejściu jednego ze starszych dobierała maluszki, które biorę tylko w parach - wtedy przez pewien okres dozwolona jest liczba 5.
:lapa: Lama, 09.08.2016: Maksymalnie 2-3 szczury, dopiero od września/października.
:lapa: ema0505, 16.01.2017: Docelowo maks 8 szczurów.
:lapa: jokada, 14.03.2017: Niedoszczurzanie się do chwili, gdy liczba szczurów zmniejszy się do 2 lub 3 (przy czym najstarszy będzie miał powyżej 2,5 roku)

---------------
Nazywam się Pyl.
Choruję od prawie 10 lat.

Początkowo panowałam nad sytuacją. Zaostrzenie przyszło ponad dwa lata temu wraz z założeniem konta na allo. W najgorszej fazie choroby jakiś rok temu miałam 21 własnych ogonów, a wraz z tymczasami było w domu 37 sztuk. Przez mój dom przewinęło się ok. 80 ogonów, z czego ponad 50 w ciągu ostatnich dwóch i pół roku.

Obecnie jestem w fazie leczenia, od roku nie biorę, liczba ogonów redukuje się samoistnie - obecnie jest ich 9.
Planuję na przełomie roku jedno kontrolowane doszczurzenie (2 sztuki).
Moim celem na erę po końcu świata jest posiadanie jednego stada (jeśli choroby ogonów na to pozwolą) wielkości 6-8 ogonów oraz incydentalnie dopuszczam możliwość odchowania młodych tymczasów.

Trzymajcie za mnie kciuki.
Kto następny?
Ostatnio zmieniony przez Pyl Wto Mar 14, 2017 13:54, w całości zmieniany 57 razy  
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:24   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


Off-Topic:
a jakie trzeba spełniać wymagania, aby móc się zapisać do klubu?
_________________
zapraszamy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11941
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Helcia, chcieć podjąć leczenie? :lol:
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:28   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


To bardzo dobry temat.

Nazywam się taivas. Kilka tygodni temu brałam udział w pierwszym nieoficjalnym spotkaniu KnAS. Od tego czasu znacznie mi się pogorszyło. Do mojego domu zawita piąty szczur, przy czym zaznaczę, że obiecaliśmy sobie, że 4 to max. Niestety, z nałogiem jak to z nałogiem - nie wygra się. Rozważam wymyślenie plastrów any-szczurowych, przyklejanych na ciało, które powstrzymywałyby rozwój GMR. Mam nadzieję, że moja historia pomoże innym szczuroholikom w walce z nałogiem i razem jakoś wszyscy przez to przejdziemy, chociaż wcale nie jestem takim hardkorem jak na przykład moja przedmówczyni. Ale wiem też, że wszystko do tego prowadzi. Nie wiem jednak, czy dam radę się całkiem z tego wyleczyć, ale pytanie zasadnicze to...czy chcę...?
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:30   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


Pyl, to ja nie spełniam wymagań, jeszcze nie chcę się leczyć :P
_________________
zapraszamy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11941
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:35   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


taivas, witaj w KnAS. Do Ciebie należy decyzja i nikt jej za Ciebie nie podejmie ;)

Helcia, masz prawo. Posiadanie konta na allo nie jest równoznaczne z obowiązkiem przynależności do KnAS :P Ale drzwi są zawsze otwarte.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:41   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Genialny temat!

Ja już nie mam GMR. Zdrowo mnie zaleczyli. Więc chyba też nici tu po mnie.

Ale mogę was powspierać. :)
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:44   

hardkorem jestem ja - szczuroholik od 2005 roku, w maksymalnej fazie 29 szczurów własnych, 38 pożegnanych, 14+1 jeszcze na tym łez padole, nie umiem się leczyć, zwłaszcza jak leczenie idzie tak lawinowo, a lawiny na nas spadają co jakiś czas... i nie widzę się bez choćby niewielkiego stada 5 ogonów, no nie widzę i już. i chyba nawet nie chcę widzieć, chociaż mam serdecznie dość lawin, wypadków i tego, że nic nie jest po kolei.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


wuwuna, wiesz, że rzeczywiste historie z happy endem to najlepszy sposób wspierania w walce z chorobą?
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:53   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Pyl, świetny pomysł z tym tematem :lol:
Ja swoje GMR (jeszcze) kontroluję, ale także służę wsparciem :mrgreen:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 21:58   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


ja jak przekroczyłam 30. to we mnie tąpnęło. I teraz już jest dobrze. Czuję jedynie zdrowe podejście do ich posiadania.
Ale póki co nie wyobrażam sobie mieć ich mniej niż 15. Mimo iż obciążenie psychiczne jest tak wielkie jak odległości w kosmosie.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 22:01   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja mam tylko czwórkę, ale tak ze trzy jeszcze chciałabym mieć :twisted: Ale na razie rozsądek bierze górę.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 22:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


No i chyba powinnam zacząć inaczej.
To piszę drugi wstęp. Dołączę do pierwszego posta.

Cytat:
Niniejszym otwieram Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików.

KnAS ma na celu wzajemne wspieranie się osób uzależnionych od ogonów w walce z chorobą.
Wstęp wolny dla każdego chcącego się leczyć.
Nieważne ile masz ogonów - możesz mieć tylko dwa i potrzebować wsparcia w walce z GMR. Tu też możesz znaleźć pomoc.
Celem leczenia nie musi być całkowite wyleczenie, tylko panowanie nad chorobą - każdy sam sobie stawia cel i sam go weryfikuje.

Osoby, które wygrały walkę z chorobą też prosimy o wsparcie dobrym słowem - nadzieja pomaga.

Dla ułatwienia kilka przydatnych w chorobie linków:
Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Liczebność stada - duża czy mała?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 22:50   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Obawiam się, że mimo braku GMR mogę pod to podpadać :lol:

Jestem Mao, szczuroholik (?) od 2008 roku. Wprawdzie moje GMR jest trzymane żelazną ręką i spuszczane ze smyczy tylko w pewnych sytuacjach, jednak chęć ratowania świata spowodowała, że mam w domu nadwyżkę. Jesteśmy w początkowej fazie choroby, ale i tak chcę zacząć leczenie. Boję się wchodzić do sklepów zoologicznych, żeby znów kogoś nie zabrać do domu. I nie wchodzę.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 23:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nazywam się AngelsDream i przede wszystkim powinnam zacząć się leczyć z forów, nie ze szczurów.

Po rocznej przerwie wróciłam do ogonów i buduje na wyjątkach stado, w którym są albo szczury z konkretnych linii, albo szczury konkretnych odmian.

Ostatni wybuch GMR, ukierunkowany na konkretnego szczura, opanowałam po kilku dniach, po prostu i już. Bo wygrał rozsądek.

Planowane doszczurzanie to synowie moich samców, jeśli mioty dojdą do skutku.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.78 sekundy. Zapytań do SQL: 13