Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odchudzić szczura?
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 15:56   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


AngelsDream, to tak jak Boguna :lol:
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 03, 2012 09:36   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Nisia, moja szczuzyczka ma nadwagę. U mnie pomaga dłuugi wybieg (ale to taki naprawdę porządny :) ), ograniczenie dodatków (tych tuczących), i warzywa. Trzeba tez dobrze dobrać karmę, bo np. przy Vitapolu nie dziwne, ze zwierzak ma nadwagę..i ogólnie tej karmy nie polecam :wink:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Liriel 



Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 175
Skąd: Szczecin / Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 22:26   

ja muszę odchudzić Sir Puszkina, wyhodował już sobie pokaźne ,,boczki". Omen i Durian są smukli, a ten tylko cały czas by wpierniczał :roll: już ograniczyłam wszystkie dodatki w karmie, ale jakoś mu nie zrobiło różnicy- dalej wsuwa wszystko jak leci.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 22:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Liriel, w mojej ocenie one mają genetyczną skłonność do tycia. Szmerek Swawolnik jest najcięższy w stadzie i waży obecnie 680g. I to nie są mięśnie, to niestety tłuszcz :( Całe stado jest pod kontrolą jeśli chodzi o ilość i "zasobność" karmy, żaden inny ogon nie przekracza 600g, a są tam też spore szczury. Szmerek je i tyje, je i tyje, je i tyje i tak w kółko.

Gruszek (brat Duriana) też jest szczuplutki - w tym samym stadzie, na tej samej karmie.
 
     
Liriel 



Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 175
Skąd: Szczecin / Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 23:26   

Pyl, całkiem możliwe, jak do mnie trafił nie był najchudszy, ale teraz jeszcze bardziej się zaokrąglił. przy misce jest pierwszy, odchodzi ostatni. wciąga nawet to, czego żaden mój szczur nigdy nie ruszył- nawet te zielone kółka z VL.
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 00:56   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Czarna magia to całe odchudzanie ogonów. Moje trio dostaje standardowo pełną michę, jakiś smak typu chrupek albo dropsy, od czasu do czasu gerber, warzywko owoc. Nigdy nie musiałam pilnować żeby nie tyły. Mój TŻ ma rocznego ogonka który od zawsze był spory. Mieszka z 2 kolegami którzy ważą elegancko i ładnie wyglądają. Grubas (tak takie ma imię kula tłuszczu) ma 570 gram? (ostatnio u wet był ważony). Nie wygląda źle, to nie jest otyłość ale widocznie odstaje od pozostałych szczurków. Jest sprawny, biega i wdrapuje się gdzie ma chęć, nie skacze bo tego nigdy nie robił bez poważnych powodów od małego. Ostatnio przybyło kolejne 15 gram...
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 16, 2015 20:13   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Granda ma pół roku i waży 430g . Odchudzać ją ?
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 00:02   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


olgapsiara, to zależy jak wygląda. Ta sama waga u jednego szczura będzie prawidłowa u drugiego będzie nadwagą. Zajrzyj do wątku o nadwadze, porównaj jej sylwetkę z zaprezentowanymi tam szczurami.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:07   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Znów ten sam problem. Granda ma już ponad rok - waży 530 g. Jest gruba, leniwa... Dostają teraz moje szczury (3) mieszanke VL complite i beaphar care+ . Co jeszcze mogę zrobić? :(
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


olgapsiara, Nie za dużo białka jak dla dorosłego stada? Karma to jedno, ale sposób podawania i ruch, to zupełnie inna para kaloszy. Poczytaj posty dotyczące odchudzania w tym temacie i powodzenia ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:20   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Musisz więcej opisać - jak karmisz, ile karmy dostają, czy i kiedy dostają warzywa, czy są jeszcze jakieś dodatki. Kiedy i ile razy dziennie dostają jeść.
Moje podstawowe rady: http://forum.szczury.biz/...p=722528#722528
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:31   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Mają to suche od ok. 3 dni = mało zjadły. Teraz imm właśnie na ściółke wysypalam. Po klatce się tylko wspinaja, bo drabinek nie ma ;) Dostają orzeszki, marchewki, jabłko (gruba nie), pomidory... Jedzą też proso. Ruch... hmmm... ale jak? :( Ona ciągle siedzi w klatce i je albo śpi, a reszta biega. A jak ją na siłę wyciągnie, to śpi na parapecie, czy za poduszkami.
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:39   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


olgapsiara, jak nie biega na wybiegach to znaczy, że nie ma motywacji do szukania jedzenia - ja karmię wyłącznie na wybiegu rozsypując karmę - kto nie biega ten nie je :P
Nie ma pojęcia "mało zjadły" - wyjadają wszystko co wysypię, bo wiedzą, że więcej nie będzie. Nic im się nie dzieje, jak kilka-kilkanaście godzin siedzą bez karmy, a jaką mają motywację, żeby potem biegać i szukać...

Możesz sobie jeszcze poczytać ten temat.

/Edit
olgapsiara napisał/a:
Dostają orzeszki
To co się dziwisz?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:42   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Dzięki tak właśnie zrobię :)
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 03, 2016 12:46   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


To zrezygnuj ze stałego dostępu do karmy. Ja preferuję karmy z ziarnami, łatwiej wtedy karmić raz dziennie. Szczupłym nie zaszkodzi, a Grandzie powinien pomóc. Nasyp im do miski tyle, ile sądzisz, że zjedzą w ciągu 24 godzin. Daj im wieczorem po wybiegu. Sprawdź rano, ile zostało. Jeśli stosunkowo niewiele, to dobrze, jeśli dużo, to znaczy, że dałaś im za dużo, a jeśli nic, to znaczy, że za mało. Jak już ustalisz, ile im dawać tak, żeby przez ok 4 godziny dziennie nie miały dostępu do karmy, to super. Warzywa możesz im dać rano. Jak Granda wyjdzie głodna na wybieg, to powinna być bardziej aktywna. Powinna chcieć szukać jedzenia. Możesz wtedy dać kulę-smakulę z odrobiną dziennej porcji karmy, lub pozawijać trochę karmy w gazety, żeby jej szukała. Zrobić digging box, cokolwiek. Sprawdź, czy nie chce biegać za kocią wędką, chociaż to ją może szybko znudzić, ale chociaż trochę pobiega.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 11