Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 22:19
Plusy bycia członkiem SHSRP!
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 00:02   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Ale ja w ogóle nie rozumiem o czym jest ta rozmowa. Plusy są takie, a nie inne, jednych przekonują, innych nie. Ja nie widzę powodu aby w ogóle tłumaczyć dlaczego są te "zniżki". Są bo są, wcześniej nie było. Olimpia co niby mamy zrobić aby Cię zachęcić? Brylantową broszkę i dyplom honorowy? Małe stowarzyszenie - małe możliwości, wybacz nam, o Wielka. I tak, teraz kpię, bo ludzie chcą coś zrobić, wyjść na przeciw, ale nie, zawsze źle. Dasz palec, to chcą rękę.

Możesz to nazywać przekupstwem, niesprawiedliwością społeczna, rozdzierać szaty i krzyczeć w głos, że "źle się dzieje w państwie duńskim". Ale... Nie podoba się? "Tam są drzwi". Ja nikogo prosić o nic nie będę.

I nie wycofuję się z mojej argumentacji. Masz szczury z różnych hodowli, więc dlaczego hodowca A ma mieć pewność, że będziesz dobrym domem, skoro masz szczury od hodowcy B? A jeżeli jesteś w SHSRP musiałaś najpierw podpisać deklarację członkowska i od razu przyjąć do wiadomości pewne regulaminy. I mimo wszystko mam większe zaufanie do osoby, która należy do tego samego grona co ja, bo mam, moje święte prawo, moja "karta stałego klienta", foch, czy jak to tam sobie chcesz nazwać.

A teraz możecie mnie wszyscy wykląć, idę spać :evil:
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 00:28   

Azi, myślałam, że Twój poziom jest wyższy niż tutaj zaprezentowany... :o

Azi napisał/a:
Olimpia co niby mamy zrobić aby Cię zachęcić? Brylantową broszkę i dyplom honorowy? Małe stowarzyszenie - małe możliwości, wybacz nam, o Wielka. I tak, teraz kpię, bo ludzie chcą coś zrobić, wyjść na przeciw, ale nie, zawsze źle. Dasz palec, to chcą rękę.
Nigdzie nie napisałam, że macie mnie przekonywać. :? ZAPYTAŁAM jakie ma korzyści niehodowca zapisując się do SHSRP, na co z resztą nie uzyskałam do teraz odpowiedzi. Nie wiem jakim prawem ze mnie kpisz. Dlatego, że zapytałam, że wyraziłam swoje zdanie, które nie jest zgodne z Twoim? Coraz lepiej prezentujecie się publicznie jako stowarzyszenie, coraz lepiej... :roll: Poza tym, kto jak kto, ale Ty powinnaś wiedzieć, że nie jestem biernym słuchaczem. Też działam, też propaguję, też pomagam. Wcale nie wymagam całej ręki. Chciałam się jedynie dowiedzieć jakie korzyści będę miała z tego danego mi palca. :]

Azi napisał/a:
Możesz to nazywać przekupstwem, niesprawiedliwością społeczna, rozdzierać szaty i krzyczeć w głos, że "źle się dzieje w państwie duńskim".
Czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz?! :| Ja nie krzyczę, choć jako stowarzyszenie obecnie prezentujecie się bardzo marnie. Nie zgadzają się opinie Waszych członków, macie bałagan, zaczyna być hermetycznie i zbliżacie się małymi kroczkami do sytuacji jaka panuje z SPSem... Jak narazie panuje w opiniach, poglądach, wypowiedziach totalny chaos, brak spójności i ogólny zamęt. :/

Azi napisał/a:
Masz szczury z różnych hodowli, więc dlaczego hodowca A ma mieć pewność, że będziesz dobrym domem, skoro masz szczury od hodowcy B?
Bo może go zapytać. Po to chyba macie podforum i dział/temat z niegodnymi zaufania domami.

Azi napisał/a:
A jeżeli jesteś w SHSRP musiałaś najpierw podpisać deklarację członkowska i od razu przyjąć do wiadomości pewne regulaminy. I mimo wszystko mam większe zaufanie do osoby, która należy do tego samego grona co ja
Taaak? Merch też była taka godna zaufania i w porządku? W końcu był członkiem, została przyjęta. Kolejny przykład moge podać w osobie Sabeeny, do której mieliście wiele zastrzeżeń. :]

Jak czytam takie ataki, na mnie, tylko dlatego, że wyraziłam swoją opinię i zapytałam po ludzku, to nie mam ochoty wstępować w Wasze szeregi... Jak się nawzajem kiedyś nie pozabijacie, to po prostu się rozpadniecie i tyle. Taką Wam wróżę przyszłość jako Stowarzyszeniu, jeśli nadal będziecie tak traktować zwykłych ludzi, którzy pomagali i chcą pomagać. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 00:38   

Azi napisał/a:
Masz szczury z różnych hodowli, więc dlaczego hodowca A ma mieć pewność, że będziesz dobrym domem, skoro masz szczury od hodowcy B?

Dokładnie.
Podam na swoim przykładzie - jedna z hodowli odmówiła mi sprzedaży szczurów, bo "nie spełniałam wymagań", a kilka dni później inny hodowca zgodził się sprzedać mi swoje maluchy od razu po tym jak spytałam o taką możliwość, bez przeprowadzania wywiadu, sprawdzania itd.
I tutaj urodziło mi się jeszcze jedno pytanie: czy hodowca będzie miał prawo odmowy sprzedania szczurka członkowi SHSRP, w sytuacji gdy ów członek ( ;) ) nie budzi zastrzeżeń jako potencjalny właściciel wśród innych hodowców zrzeszonych w SHSRP?

Nie rozumiem skąd ten bulwers i ogólne poruszenie, normalnym przecież jest, że jeśli jest się członkiem jakiejś grupy to korzysta się z przywilejów dostępnych jedynie członkom tej grupy. I odwrotnie - jako członek takiej grupy daje się też coś od siebie.
Korzyści i wkład są różne w zależności od charakteru grupy do której się należy - w tym przypadku wkład to składki członkowskie a korzyści to zniżki przy zakupie szczura i jego wystawianiu jak również uproszczona procedura przy zapisywaniu się na mioty.
(Zresztą rozmawiałam kiedyś na ten temat z kimś z SHSRP, jeszcze w czasach gdy wydawało się, że Stowarzyszenie się nie podniesie).

Z tego co mi wiadomo SHSRP to nie SS - przymusu przynależności nie ma.
Jeśli się komuś nie podoba, jeśli nie widzi dla siebie korzyści wynikających z członkostwa to zwyczajnie się nie zapisuje.

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać - niemożebnie cieszą i śmieszą mnie zawsze te nieszczęsne "członki" :mrgreen:
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 00:52   

marhef napisał/a:
"nie spełniałam wymagań"
I teraz ujawnijmy największą hipokryzję - zapisując się do SHSRP i wpłacając składkę "nagle" stajesz się wiarygodna dla wszystkich hodowców. To nawet nie jest śmiechu warte. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 00:57   

Olimpia napisał/a:
I teraz ujawnijmy największą hipokryzję - zapisując się do SHSRP i wpłacając składkę "nagle" stajesz się wiarygodna. To nawet nie jest śmiechu warte. :roll:

Z moich osobistych informacji wynika, że relatywnie często zdarza się, że jeden konkretny hodowca nie chce sprzedać swoich maluchów jednej konkretnej osobie, która dla całej reszty hodowców jest absolutnie godna zaufania.
Stąd moje pytanie czy w takiej sytuacji SHSRP będzie wywierać jakieś naciski na danego hodowcę, który nie będzie chciał sprzedać szczurków osobie będącej członkiem SHSRP, o ile oczywiście taka osoba cieszy się powszechnym zaufaniem wśród innych hodowców.
Więc, Oli, może najpierw poczekajmy na odpowiedź, a potem oceniajmy, ok?
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 12:00   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Informacja od Viss

Cytat:
SHSRP przede wszystkim chciałoby podziękować.
Przez jeden wieczór wiele się nauczyłyśmy, a czas jest cenny również dla nas.
Dziękujemy za celne uwagi, ważne pytania. Za słowa poparcia, także te wyrażane poprzez PW i GG.

SHSR jest małym stowarzyszeniem, z niewielkim stażem i liczbą ludzi. Nadal większość spraw jest przed nami i wiele rzeczy do wypróbowania. Dlatego popełnimy jeszcze niejeden błąd i dlatego wszelkie dyskusje są dla nas ważne.

Pracujemy obecnie nad wieloma sprawami na raz, jedną z nich będzie ulotka, także zamieszczana na forach. Za jakiś czas wkleimy ją i tu, licząc, że pomożecie nam ją jeszcze ulepszyć.

Ponieważ w czasie ostatniej dyskusji padło wiele różnych opinii na jeden temat, należy sprecyzować iż wiele z nich to osobiste opinie członków i hodowców. I to trzeba nam wybaczyć, bo mimo wspólnych celów i ideologii wiele nas także różni. Ale ponieważ szybko się uczymy, na pewno wypracujemy jeden wspólny głos, głos Stowarzyszenia.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 22:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Po wyczyszczeniu tematu z postów, które zupełnie go nie dotyczyły, temat zostaje ponownie otwarty oraz przeniesiony do działu dla zarejestrowanych hodowli. Liczę, że SHSRP doda jakąś 'świeżą' wypowiedź. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13