Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Wrz 25, 2012 16:05
Zanim oddasz szczura - pytania o możliwości finansowe
Autor Wiadomość
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 09:03   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


A ja powracam do mniej lub bardziej oficjalnego zachęcania do regularnego odkładania pieniędzy od pierwszego dnia ze szczurkiem, gdy jest młody, zdrowy i wet to raczej jedynie kontrola stanu zdrowia. Wtedy wydatki są mniejsze i można zaoszczędzić.
Jeżeli ktoś nie potrafi tego sam zrobić, można zostawiać pieniądze w lecznicy.
Wiele z nich przyjmuje "nadpłatę" rejestrując ją na koncie danego zwierzaka.
Można umówić się z wetem i przy każdej wizycie kontrolnej zostawiać 20, 25 (itd.) złotych więcej ponad opłatę. W ten sposób też narośnie jakiś "fundusz" na poważniejsze przypadki zdrowotne w przyszłości.
_________________
449955886677
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 09:05   

quagmire napisał/a:
Niż samo pytanie, ile odłoży albo czy odłoży/ł.
jak dla mnie to pytanie dotyczy świadomości człowieka, a nie ile odłożył. trzeba mieć świadomość, że mimo iż to małe stworzenia to ich leczenie, utrzymanie jest kosztowne i trzeba się z tym liczyć. Wielu ludzi myśli, że jak małe to niewiele kosztuje i u weta też się grosze płaci, a tu nagle zonk - tak nie jest.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 09:11   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Czyli wracamy do kwestii, że warto komuś powiedzieć, opowiedzieć na własnym przykładzie niż dodawać takie pytanie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 09:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Wydzieliłam nowy temat i przykleiłam w "Przyjmę".
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 09:18   

quagmire, ale jaki sens jest w pisaniu elaboratów? nie prościej napisać "czy masz świadomość, że" ;) mało komu chce się czytać długie teksty :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 09:35   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Oli, ale ja to widzę bardziej w rozmowie osobistej.
Ja bym się czuła bardzo źle, gdybym powiedziała komuś, że mam fundusze, a później stałoby się coś, że tych funduszy bym nie miała.
Off-Topic:
Z resztą kwestia finansowa właśnie zaważyła na tym, że będę wygaszała stado. Tak duże mam trochę ponad 2 lata, ale dopiero ostatnio tak mocno uderzyły mnie koszty. Może się zdarzyć, że ktoś ma bardzo zdrowe szczury i koszty weterynarza są u niego nieistotne przez wiele lat. I ja uważam, że nie mam prawa nikomu mówić, żeby nie brał, żeby to przemyślał, ale mam prawo opowiedzieć o moich doświadczeniach w tym zakresie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:05   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Fajna dyskusja, fajny pomysł na wątek kosztowy (na konskim forum takowy jest połączony z ankietą, choć tam NIE dotyczy nieplanowanych kosztów weta, które tutaj moim zdaniem są kluczowe). A wracając do meritum - mnie nie interesuje odpowiedź JAKIE ktoś ma źródło dochodów i JAKIEJ skali są to dochody. Mnie interesuje uswiadomnienie osób rozwazajacych adopcję o konieczności posiadania takowego. I oczywiście, że nie wyeliminuje to przypadków utraty pracy czy choroby w rodzinie, ale tego żadne deklarację nie wyeliminują. A dlaczego w ankiecie? Bo to jest moment namysłu. Umowa jest później, wątek można przeczytać albo i nie. Ale to oczywiście tylko moje zdanie, każdy może a nie musi korzystać z forumowych pytań adopcyjnych. Można też skorzystać z nich wybiórczo. Dla mnie istnienie takiego pytania jest ważne.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:14   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Bel napisał/a:
ale każdy kto ma szczury powinien mieć odłożone te 300-400zł min. na czarną godzinę
A ja nie mam. Ale wiem też, że moja sytuacja pozwala na wydanie tych pieniędzy, gdy są potrzebne, ewentualnie pożyczyć też mam skąd. Nie chodzi o to czy ktoś odkłada czy nie, każdy ma inny system, ważne, żeby wiedział, że z takim wydatkiem trzeba się liczyć.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Koszty utrzymania szczurów - temat dyskusyjny, porównawczy

Wady trzymania szczurów w domu - temat dyskusyjny
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Sob Mar 24, 2012 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:57   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki AD :) Jak widać nawet stali bywalcy forum nie wiedzą, że takie tematy już istnieją, to co mówić o osobach nowych. Dlatego też zainicjowałam ten temat w dziale Oddam a nie Przyjmę. Bo uświadomienie jest to w (długoplanowym) interesie osoby oddajacej ogona. "Nowi" wszystkiego na raz nie obejmą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 12