Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2007 12:15
Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
Autor Wiadomość
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 18:27   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


pszczółka napisał/a:
Martuha, fajny i tani :) A likwiduje też trochę przykre zapaszki? No i jaką wodę się do tego leje? Musi być destylowana, czy może być z kranu? Czy np. z filtra do wody (takiego w dzbanku)?
Tak likwiduje zapaszki,ja czasem nawet dolewam parę kropli olejku do wody i jest super :) Ja leję wodę z kranu ;)
pszczółka napisał/a:
No i czy nie będzie on szkodliwy dla szczurów? Skoro jest ultradźwiękowy, a szczury słyszą znacznie większą gamę niż człowiek, to może im to przeszkadzać? Jak myślicie? :P
Moje szczury kompletnie na niego nie reagują,tak jakby nic nie było ;)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 19:09   

No to fajnie, może skuszę się na taki nawilżacz :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 20:09   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Fajnie się też sprawdza podczas kataru ;) Dodaję parę kropli-olejków na katar z apteki i jest spokój,także gorąco polecam.Ja dawałam za niego ponad 100zł :/ Teraz widzę lepsza okazja buuuu.Hmmmm a ciekawe czy to jest dobre : http://allegro.pl/super-o...2020160057.html
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 22:17   

Zamówiłam ten co poleciłaś, Martuha, :P nie potrafię się przebijać przez dziesiątki podobnych sprzętów, każdy wydaje mi się dobry i trudno wybrać :| Cena bardzo fajna, mam nadzieję że się sprawdzi i pomoże również mnie :)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 19:38   
   Zwierzątka: brak


Dzisiaj doszedł ten nawilżacz, działa w tym samym pomieszczeniu, co klatki, a szczury nie zwracają na niego najmniejszej uwagi :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 19:41   

smeg, mój też doszedł, tylko jeszcze nie rozpakowany :oops:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 23:32   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


i jak się u Was dziewczyny sprawują te nawilżacze? ja ostatnio nie kupiłam jednak. ale mam skąd pożyczyć (na długi termin :P ) parę groszy i chciałam ten co kupiłyście zamówić. znowu zima i znów mam coraz większe duszności i mam nadzieję że to coś pomaga bo noc zaczyna być dla mnie na nowo koszmarem. Ostatnio zmieszałam też karmę zooplusową, którą zawsze zamawiam, z VL i zapach z klatki powoduje u mnie co najmniej odruch wymiotny (żałuję że zmieszałam bo zapach po VL w moim odczuciu powala- może jestem na to wrażliwa). i liczę trochę, że zmniejszy się on przy tym nawilżaczu, bo karmy mam na jakiś czas :/
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 17:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Hejka, mam pytanko do użytkowników różnej maści nawilżaczy - chciałabym kupić coś co pozwoli:
- nawilżenie powietrza (ale długotrwałe, znaczy nie ścierka na kaloryferze, tylko coś co będzie pracować non-stop całą dobę 7 dni w tygodniu),
- rozpylenie środków wspomagających oddychanie (np. inhalol, olbas oil),
- będzie ciche i mało uciążliwe w obsłudze,
- nie będzie za bardzo prychać wodą (mam drewnianą podłogę, niby lakierowaną, ale bardzo dawno).
Obecnie mam "babcine" metody działania - mokra ścierka, kominek zapachowy + ew. nebulizator.

Czy w opisywanych przez Was modelach nawilżaczy jest możliwość podawania czegoś więcej niż czystej wody?
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:12   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


Ja zaczęłam używać ten co Martuha podała czyli coś takiego http://allegro.pl/markowy...2033115356.html :)
powiem że u mnie jest włączony dość często i dość długo, stoi tymczasowo na kartonowym pudełku (w którym go nabyłam) koło ściany z zadrukowanymi kartkami i nigdzie nic się złego nie dzieje :)
I mam pytanie co do olejków eterycznych. Bo na moim nawilżaczu w instrukcji jest zapis by nie dodawać żadnej chemii ani olejków. I się zastanawiam czy to faktycznie może popsuć tą 'maszynę'? Bo wiem że chyba Martuha dodawałaś i nie dziąło się nic złego :)
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:27   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


dudzia, ja mam ten nawilżacz pół roku i daje olejki i nic się nie dzieje,nawet nie przeczytałam,że nie można :) Działa jak działał,a olejków używam codziennie :)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:49   

Też mam ten nawilżacz i stoi dosyć wysoko, jak bym ustawiała na maksa to na sufit by prychało. Ale zazwyczaj chodzi na pół mocy i jest ok. Zastanawiam się tylko, czy można go zostawiać na dłużej nie włączonego z wodą w środku? :P Czasami wyłączę i zapomnę wylać wodę i stoi 2 dni...
Martuha, a jakich olejków dodajesz?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 21:33   

Mój był najdłużej 8 godzin uruchomiony, tylko mgła londyńska się zrobiła w pomieszczeniu ;p
_________________
Mea Culpa.

 
     
jordan 


Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 51
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 21:46   
   Zwierzątka: Oleśnickie Pandemonium


powiedzcie bo ja mam uczulenie na chlopakow mam fuzzy bo siersciuchy musialem oddac ale czasem mam tak ze rano wstaje i sie dusze wymiotuje itp itd... ktoś miał coś podobnego ? i któryś z oczyszczaczy pomógł? prosze o linki dzieki.
_________________
 
 
     
jordan 


Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 51
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 23:12   
   Zwierzątka: Oleśnickie Pandemonium


no dalej nie dostałem odpowiedzi o jonizator :)

http://allegro.pl/super-o...2100117207.html ten wydaje sie byc ok ktos go ma uzywa ?

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 13:58 ]
http://allegro.pl/show_item.php?item=2104115262 kupiłem i chyba dobry to sie okaze
_________________
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 16:58   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


dyskusję o alergii przeniosłam do odpowiedniego tematu
tu prosiłabym o kontynuowanie rozmów tylko na temat jonizatorów itp.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12