Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia na szczura?
Autor Wiadomość
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 21:44   

Oj czasami niestety tak bywa ;( zdarza się tak też że częste przebywanie w pobliżu alergenu powoduje jego asymilacji a przez co neutralizacje przez człowieka, ale to też indywidualna sprawa i nie kazdy tak ma.
_________________
Mea Culpa.

 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 21:50   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Ja będę twarda i się nie dam nawet swędzącemu nosowi! <3
Może ja też mam alergię na ten pyłek co się robi ze ściółki, on na pewno w jakimś stopniu na sierści maluchów jest.
No mniejsza to, jakoś dam radę, poczekam i zobaczymy ^^
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 21:56   

Z rozsądnym podejściem dasz rade 8) :kciuki:
_________________
Mea Culpa.

 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 00:28   

Kasia_89, jeśli masz samców, to prawie pewnym jest, że masz na szczurzy testosteron uczulenie, nie na pyłek ze ściółki ;) z alergią da się żyć, bywa ciężko, ale się da - ja mam astmę i uczulenie na testosteron szczurzy i żyję :-P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 08:52   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Moje dziecko ma podejrzenie uczulenia na "coś",mam nadzieję,że nie na zwierzaki,bo się potnę jakbym miała je oddać i mieć dom bez zwierząt ;(
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Alexxx 



Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 48
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 11:14   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Ja mam alergię na sierść zwierząt, a mam w domu kota i dwa samczyki. Ratują mnie wszelkie leki, ale pomimo tego, że czasem wręcz umieram na katar, ból głowy i swędzenie to nie wyobrażam sobie zycia bez moich futerkowców :)
_________________
Cesar (10.08.2011) & Jimbo (13.08.2011) & Don Vito (9.01.2012)

 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 11:19   

Martuha, trzymam kciuki żeby to nie było na zwierzaki :kciuki:
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
aneczka 


Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 24
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 14:48   
   Zwierzątka: Imbir.Whisky i Paszczak:)3 x <:3)~


witam :)
mam alergię głównie na pyłki drzew, na psa,kota,chomika,królika i świnkę morską nie a i na myszki też nie,dodam że biorę na stałe leki od alergologa na receptę tabletki (nieistotne pewnie ale podam flonidan)i krople do nosa (allergodil) czy może wystąpić alergia na szczury jeśli nie mam na inne zwierzaki (nie miałam też wcześniej na zwierzaki nawet jak nie brałam leków (w ogóle alergie na pyłki mam od kilku lat bo mi się mleka w ciąży chciało i mnie to powaliło:x ) :?: a jeśli tak jak najlepiej to sprawdzić nie znam nikogo w moim mieście kto by miał szczurki jestem po przeprowadzce :?
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 15:00   

a w jakim mieście mieszkasz ? myślę że sprawdzenie właśnie odwiedzinami u zaszczurzonej osoby mogłyby pomóc w rozwianiu wątpliwości czy jesteś na nie uczulona czy też nie :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 15:02   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Poza kontaktem z alergenem żaden test nie będzie wiarygodny. Nawet stwierdzona alergia futro innego zwierzęcia nie jest żadną informacją, tutaj też zdarzają się paradoksy - niby kocie futro jest z tych bardziej uczulających, ale moi rodzice mieszkają z kotem i tacie nic nie jest, ale jako gość z jakimikolwiek psami wytrzymuje do godziny. Weź też pod uwagę krzyżówki itd.
Z alergią jest jeszcze ten problem, co pewnie doskonale wiesz jako alergiczka, że reakcje alergiczne lubią się nasilać pod wpływem reakcji z alergenem - tak więc jednorazowy kontakt ze szczurkiem może Ci nie dać pełnego obrazu sytuacji.
Jesteś w grupie ryzyka, jak by nie było. Może jakimś rozwiązaniem jest wzięcie szczurka w potrzebie na DT? Jako DT i tak masz w perspektywie rozstanie się z nim, więc gdyby się okazało, że reakcja alergiczna jednak jest, to oddanie go nie byloby aż tak przykre.
_________________
think big, start small
 
     
aneczka 


Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 24
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 15:10   
   Zwierzątka: Imbir.Whisky i Paszczak:)3 x <:3)~


ale skórnych reakcji nie mam tylko wziewne poza dobraniem szamponu do włosów :?
mieszkam w Białymstoku
i racja mogłabym na dt ale marzy mi się ds bo jak się zakocham ot nie oddam :lol: no i jestem w trakcie wyboru klatki już prawie prawie kupiłam :x
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 15:22   

tutaj na forum jest bardzo dużo alergików, np. ja :)
Samce mnie bardziej uczulają(chyba że są kastrowane) samice mniej, ale też same w sobie jak biegają to nic mi się nie dzieje, dopiero jak mnie któryś drapnie lub obsika :D
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 09:57   
   Zwierzątka: szczury


Hm... Ze swojego doświadczenia powiem, że też jestem alergikiem i przed wzięciem szczurów do domu także musiałam sprawdzić, czy nie jestem uczulona. Więc pojechałam do zaszczurzonej osoby, od której odbierałam moje maluchy. Szczury wymacane, wszystko ok, jedziemy do domu. Niestety po kilku miesiącach alergia się pojawiła. Szczuraki dorosły, ilość wydzielanego testosteronu się powiększyła no i jest... Ale można z tym żyć. Po kontakcie ze szczurem najzwyczajniej w świecie idę umyć ręce.
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:46   

Anomalia, ja również myję ręce i szczury nie są ze mną w pokoju co też pomaga, dużo osób poleca oczyszczacze powietrza :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 00:59   

jordan napisał/a:
powiedzcie bo ja mam uczulenie na chlopakow mam fuzzy bo siersciuchy musialem oddac ale czasem mam tak ze rano wstaje i sie dusze wymiotuje itp itd... ktoś miał coś podobnego ? i któryś z oczyszczaczy pomógł? prosze o linki dzieki.


jordan napisał/a:
ale czasem mam tak ze rano wstaje i sie dusze wymiotuje

?? No na moje to raczej nie objaw alergii. Przepraszam, że brutalnie, ale masz w domu inne zwierzęta? Obrobaczasz je? I siebie przy okazji kiedykolwiek? Pasożyty również mogą dawać objawy alergiczne typu duszności, a wymioty są już typowe raczej dla układu pokarmowego, a nie dla alergii.

[ Komentarz dodany przez: susurrement: Pon Lut 06, 2012 16:56 ]
zacytowałam post od którego zaczął się temat, aby zachować ciągłość dyskusji.
Ostatnio zmieniony przez susurrement Pon Lut 06, 2012 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 12