Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzikie szczury w mieszkaniu
Autor Wiadomość
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 18:25   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Nie mam niestety nic zbyt wartościowego merytorycznie, toteż drodzy dotknęci niechcianym zaszczurzeniem - życzę Wam powodzenia. Bo to fakt, że z dzikusem się walczy okropnie. Mam w stadku dziczka, z tego samego źródła, co Licho Tyfusa. I jeśli sądziłam wcześniej, że domowe szczury są sprytne, zwinne i trudne do złapania, jeśli nie chcą być złapane, to czas spędzony z nim uświadomił mi, że domowe to kluchy po prostu. Był ostatnio dobę "na gigancie" w pokoju, bo koleżanka go upuściła, jak była u nas, a on sobie zwiał i się gdzieś schował. Szczury szybko głodnieją, to stwierdziłam, że dam mu tę noc na wybieganie się bardziej, a pewnie za parę godzin wróci głodny albo spragniony. I nic. Musieliśmy odsunąć wszystkie możliwe meble i potem półtora godziny czatowaliśmy i próbowaliśmy złapać, dopiero jak go osaczyliśmy za piecykiem gitarowym, to wyszło... To tylko jedno doświadczenie, ale na jego podstawie wydaje mi się, że trzeba spróbować uczynić szczurze życie w piwnicy jak najmniej komfortowym, nie dokarmiać przysmakami, ale niekoniecznie głodzić totalnie, bo wychodzi na to, że jak się uprze, że miejsce jest dobre, to szybciej padnie niż zwieje, choć w teorii to drugie powinien zrobić.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 19:28   

greenfreak napisał/a:
trzeba spróbować uczynić szczurze życie w piwnicy jak najmniej komfortowym, nie dokarmiać przysmakami, ale niekoniecznie głodzić totalnie
jedzenie z tego co zrozumiałam szczur ma w żywołapce, więc możliwość jest, ale nie powinno się go dokarmiać czymkolwiek.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
caty 


Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Mar 16, 2011 00:12   
   Zwierzątka: kot, pies, szczurus


Miłosników Szczurusów chciałabym poinformować, że...napisałam książkę, której bohaterami są dwa przesympatyczne szczurki. Książka nosi tytuł EVIVA L`ARTE` i można ją tu zobaczyć :
http://forum.miau.pl/view...hp?f=8&t=120586
Jeżeli ktoś kocha absurd i paranoiczne sytuacje, to ta książka jest dla niego.
Aha...ja sie zapomniałam przedstawić. CATY to ja, czyli Katarzyna Ryrych. Można doczytać resztę w Wikipedii .
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 07:52   

Jak tam wyłapywanie spryciarza?

Z doświadczenia, nie radzę łapać dzika samodzielnie, bo ZAWSZE zagoniony w kozi róg skacze/biegnie w stronę twarzy :mrgreen: i obija sie od ręki, ranienia czy innej części ciała robiąc z człowieka durnia. Nie każdy ma aż tak stalowe nerwy. Najlepiej wynieść go w czymś - żywołapce, pudełku.
_________________
Za TM: Eryk, Logan, Ritta, Lucy, Nina, Kaka, Flora, Dżuma, Fauna, Pepper, Sars, Tyfus
 
     
pseudomonas 



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 275
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 17:59   
   Zwierzątka: <3__)~ już tylko *2 :(


Już dwa tygodnie nie widać ani nie słychać dzikusa wygląda na to że wreszcie się wyniósł :P Co prawda nie mam pojęcia którędy dał noge, bo wszystko oblookałem i nie ma żadnej szczeliny ni dziury :roll: Ale już go nie ma.
 
     
sabcia 


Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 13:32   
   Zwierzątka: psy,szczury


u mnie jest duzo dzikich szczurow i moi rodzice zeby je wytepic uzywaja trutki ktora daja w rozne miejsca na dworze
_________________
www.rats-pl.blogspot.com ZAPRASZAM !
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 13:34   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


sabcia napisał/a:
moi rodzice zeby je wytepic uzywaja trutki ktora daja w rozne miejsca na dworze
no to jest się czym chwalić nie ma co...
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 16:18   

Mój dziadek używaj powyższych żywołapek łapał szczury po żywemu i zazwyczaj wywoził je daleko na jakieś pole ale beż żadnej szkody dla zwierzaka :wink: bardzo humanitarne ustrojstwo :)
_________________
Mea Culpa.

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 09:05   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Koleżanka mojej mamy jest cieciem i jak słyszę, że morduje szczury łopatą , to aż mnie ściska o.0



Jak jutro przyjdzie, to spytam się czy przypadkiem pułapek żywołownych nie chce poużywać...
 
 
     
Caqui 



Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 22:49   
   Zwierzątka: pies


A coś wiecie o żywołapkach na myszy? Które są skuteczne?
Właśnie się dowiedziałam że mysz mieszka u mnie w łazience za pralką, a poznałam ją jak piła wodę z miski mojego psa :] i teraz kupuję żywołapki ;)
_________________
Igor i Koniaczek ∴ ♥ ∵ najlepiej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12