Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzikie szczury w mieszkaniu
Autor Wiadomość
caty 


Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 19:17   Dzikie szczury w mieszkaniu
   Zwierzątka: kot, pies, szczurus


Chcialabym powitać wszystkich szczurniętych uzytkowników tego sympatycznego FORUM. Jestem tu nowa - skierowano mnie tu z FORUM MIAU :) . Nie posiadam wlasnego szczura w taki sposób jak Wy, ale jestem zaprzyjaźniona z niezwykle sympatyczną dwójką tych zwierzątek. Oba ogonki wprowadzily się do mojego mieszkania przez dziurę w ścianie ( mieszkam w starej kamienicy ). Poradźcie co dalej. oprocz napisania bajki na ich temat( jestem pisarką ) i dokarmiania nie robię nic. A powinnam ??? ?
Ostatnio zmieniony przez Anouk Wto Lut 01, 2011 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 19:28   

dzikie szczury masz w domu? uch niedobrze :/ nie powinnaś ich dokarmiać. Dzikie szczury mogą być przyczyną wielkich problemów, przenoszą choroby, mogą zniszczyć sprzęty elektryczne czy zaszkodzić twoim zwierzętom.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 20:36   

hej ho :) nie wiem co doradzić oprócz ostrożności. Oczywiście dzikie szczury mogą przenosić choroby, ale o ile nie masz małych dzieci albo zwierząt które mogą wejść w kontakt ze szczurami/ich odchodami, to powinno być dobrze.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 23:19   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Jakby Cię irytowały, to możesz zapytać na SPSie, czy w Twoim rejonie znalazłaby się jakaś żywołapka - w ten sposób można by spróbować się ich pozbyć nie robiąc im krzywdy.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
caty 


Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 23:49   
   Zwierzątka: kot, pies, szczurus


Nie irytują mnie specjalnie. Ale zabrałam się za zacementowanie dziury. Mam nadzieję, że nie będą mi tego miały za złe :) . W sumie stały się inspiracją do bajki wcale nie dla dzieci...tyle mojego.
Powoli dojrzewam do doszczurzenia - mój Szczurus jest młodziutki i chyba dobrze mu zrobi towarzystwo. Bardzo chętnie wezmę wtedy zwierzątko od kogoś z Was.
Pozdrawiam i dziękuję za oddźwięk.
Myślę, że będę tu częstym gościem.

[ Dodano: Pon Sty 31, 2011 21:43 ]
Od wczoraj moi goście nie pokazali się. Mam nadzieję, że nic złego się im nie przytrafiło. Są to jedyne szczurusy, jakie zauważyłam w mojej okolicy. Są dość charakterystyczne - większy ma różowy nos, a mniejszy chyba jakąś wadę zgryzu - bo śmiesznie wystają mu ząbki. Dlatego zapamiętałam. :)
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 23:37   

caty, Nawet bardzo dobrze zrobi mu towarzystwo a tu na forum jest bardzo dużo szczurów szukających domu :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
caty 


Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 01:25   
   Zwierzątka: kot, pies, szczurus


Marzy mi się łagodny, proludzki szczurus...
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 01:27   

W dobrych hodowlach znajdziesz oswojone szczurki, wystarczy trochę się rozejrzeć po forum :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 02:13   

caty napisał/a:
Marzy mi się łagodny, proludzki szczurus...
w takim razie powinnaś zapisać się na miot w hodowli rodowodowej albo wziąć malucha od jakiejś odpowiedzialej osoby opiekującej się miotem wpadkowym :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
caty 


Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 20:03   
   Zwierzątka: kot, pies, szczurus


Nie miałam pojęcia, że są rasowe szczurki :shock:
 
     
pseudomonas 



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 275
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 20:50   
   Zwierzątka: <3__)~ już tylko *2 :(


caty, Ja też mam dzikusy w domu a raczej w piwnicy... Ładniutkie szczuraski..Wysiedliłem 5 sztuk za pomocą żywołapki i eksmitowałem do kurnika...Pierwszy raz słyszałem jak szczur potrafi głośno krzyczeć/skrzeczeć :shock: aż uszy puchły! A krzyczał tylko jeden ze złapanych za każdym razem jak się zbliżałem do żywołapki.. Teraz w piwniicy został jeden :/Ma depreche nie żeruje już tak jak było ich więcej. Nawet nie chce mu się za bardzo uciekać o ile za blisko nie podejdę. I wygląda na to że cwaniak z niego bo co by nie było w żywołapce nie wejdzie:/ A jego koleżanki i koledzy próbują się dostać do piwnicy gryząc okno, które jak narazie jest zabunkrowane.. Może ktoś ma pomysł jakby tego ostatniego uparciucha eksmitować? Bo biedny się sam męczy:/
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Mar 04, 2011 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 09:18   
   Zwierzątka: brak


Jak nie da się złapać, to może należy go oswoić z człowiekiem.
Jeżeli nie jest to samiczka w ciąży, to może należy karmić tego szczurka dobra karmą, mówic do niego itd. Jest duże prawdopodobieństwo, że szczurek karmiony przez Ciebie, nie bedzie siał spustoszenia w piwnicy, a oswojony, nie bedzie zagrozeniem dla ludzi.
Natomiast jeżeli jest to samiczka w ciąży, to lepiej nie dokarmiac, bo wyhodujesz sobie nowe stado dzikusów w piwnicy.
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Mar 04, 2011 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pseudomonas 



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 275
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:18   
   Zwierzątka: <3__)~ już tylko *2 :(


S, Co nie co mu się już sypnęło jedzonka nieraz bo jest w częsci piwnicy w której jest tylko piec i węgiel. A jest pan szczur. Zagrożenie z jego strony się raczej nie boję, może tyko jedynie że jakieś choróbsko moge przenieść na moje stado:/ Jak narazie uważam żeby sie w piwnicy o nic nie otrzeć i się dezynfekować.. Jedynie martwię sie że do niego towarzysze przyjdą. No i że sam za bardzo szczęśliwy pewno tam nie jest.
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Mar 04, 2011 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:27   
   Zwierzątka: brak


Szczuras wybrał samotność w zamian za ciepły dom, dach na głową i brak drapiezników.
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 20:15   

pseudomonas, zbliża się wiosna, nie karm szczura i patrz by w piwnicy nie miał karmy, bo inaczej nie będzie szans, zaraz znowu Ci się zlezą. To nie są milutkie gryzonie tylko wredne drapieżniki. Jak nie będzie miał żarcia, to odejdzie, w nocy już jest coraz cieplej.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 15