Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiast kąpieli..
Autor Wiadomość
Hexi 



Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 29
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 20:51   

Dostałam dzisiaj szczurka , i strasznie śmierdzi kupą .Podczas transportu strasznie dużo narobił pudełku i się umorusał. Ma 2 miesiące i mam go pierwszy dzień ,. nie chce go stresować kąpielą zresztą jest malutki więc woda i mydło chyba odpada. Tyle ze nie wiem jak pozbyć się smrodku. :(
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 21:46   

chusteczki dla niemowląt, albo wilgotne ręczniki papierowe i voila :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Madziudzia 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 21
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 20:14   
   Zwierzątka: mam ładne zwierzątko :)


Chusteczki niemowlęce chyba są najwygodniejsze, najlepiej jest kupić te "sensitive" :wink:
Ta pianka z Versele-Lagi rzeczywiście godna polecenia( Nie stosowałam jeszcze u ogonów ale u świnki peruwianki sprawdza się rewelacyjnie- pozostaje mi poczekać aż się któryś szczuras ubrudzi i wypróbuję :lol1: )
 
     
Małpa 
Dawniej maartuusiaa94



Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 228
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 19:44   
   Zwierzątka: <: )~ Jamal, Za TM: Joyuś ;((


A moje szczurki są czyściutkie, nigdy nie śmierdxzą a mam dwóch samców. Ich siuśki także nie. Ich zapach wręcz mi się podoba, i nikt z otoczenia nie wyczuwa nieprzyjemnego zapachu. Uwielbiam ich całować po tych mięciutkich pachnących brzuszkach, a jak jeden miał boiegunkę spowodowaną stresem (transport do domu po raz pierwszy) to wyczyściłam mu dupkę i ogonek chusteczką namoczoną wodą i do teraz jest czyściutki i pachnie. :) )
_________________
Moje ogonki:
Jamal standard standard black capped.
Za TM: ;(
Joy dumbo velveteen black silvered niest. irish.

[/url]
 
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 19:48   

Mi też zapach moich chłopaków się podoba... :mrgreen: :serducho:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 18:55   
   Zwierzątka: szczury


Ja tam już wolę przetrzeć wilgotną szmatką. Z resztą wątpię, aby wytrzymały chociażby 5 minut w jednym miejscu.
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
malutki220 


Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Londyn
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 08:52   Chusteczki dla niemowląt
   Zwierzątka: 3 szczurki, 2 koty, 1 pies


Ja też miałem problem z moimi śmierdzielkami, a że dopiero mam je od tygodnia, nie miałem serca katować ich kąpielą.
Na szczęście okazało się, że mycie chusteczkami dla niemowląt to niezła zabawa i moje szczurki po prostu ją uwielbiają. Bez problemu dały się porządnie umyć. Wycieranie ręcznikiem też się im spodobało.
Polecam wszystkim! .
 
 
     
aldo3434 


Dołączyła: 08 Wrz 2014
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 11:25   

Jeżeli są małe ubrudzenia, tak jak piszą inni - chusteczki dla niemowląt.
 
     
kissmyknees 



Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 14:07   
   Zwierzątka: Rumcajs, Alibaba, Gagarin i pies Gucci


Chusteczki do niemowląt do przemywania szczura? :shock:
Przecież w tym jest tyle chemii, że to koszmar, a dwa, że niemowlak ma inne ph skóry niż szczur. W dodatku niemowlę nie wyliże swoich włosów zaś szczur obliże całe swoje ciało... :?
Jak jest szczur zabrudzony i nie wymaga to użycia szamponu, a nawet przy obsranej dupie nie wymaga, to najlepiej stosować ciepłą wodę z naparem z rumianku lub pokrzywy...
_________________
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 18:49   

Istnieją łagodne chusteczki bez tony chemii, a różnica w średnich wartościach pH skóry człowieka i szczura nie jest znów taka duża. Rumianek akurat może silnie uczulać.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
adam232357 


Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 8
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 21:13   

Według mnie nie warto im podawać do skóry czegoś ,o czym my nie mamy zbytnio wiadomości. pH skóry szczura się trochę różni od ludzkiej.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Lis 17, 2014 13:34 ]
Poprawiłam post, ponieważ bez interpunkcji był niezrozumiały.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pon Lis 17, 2014 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szlajfka 



Dołączyła: 13 Gru 2012
Posty: 417
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 22:09   
   Zwierzątka: szczurzaste


Czym najlepiej myć starego szczura, kóry sam się już nie bardzo myje? Zwłaszcza tyłek i jajka? Chusteczki dla niemowląt, papier toaletowy nawilżany, chusteczki do hig. intymnej czy po prostu mokra szmatka? W grę wchodzi codzienne mycie. Używam tego papieru nawilżanego lub mokrych szmatek, ale mam wrażenie, że nie zmywają brudu zbyt dobrze.
_________________
Moje kluseczki :)

Przy mnie: Rubin wymarzony, słodki królewicz, Fiołek mały świrek z własnym pomysłem na życie
W szczurzym niebie: Niuniuś naleśnik, Lukrecjusz nerwusek, Diana moja dostojna królewna, Iskierka ta, która miała prześcignąć śmierć...:(, Kropeczka jedwabna dama, Ącek szalona dusza, Leon autystyczny i zagubiony w zawiłościach życia, Stefan męczennik, który stoi w kącie
 
     
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 22:40   

ja jak była taka potrzeba używałam chusteczek dla niemowląt, a w przypadkach "trudniejszych" po prostu czystej, letniej wody. raczej wszystko schodziło...
_________________
Ze mną: Ethlin Zirrael Rattery, Iskra Zirrael Rattery
Za TM: Furia, Brawurka, Eklerka, Umbra i Ultramaryna of Anahata, Bójka, Chewbacca WWW, Gafa SunRat's
Nasz temat!
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 23:18   
   Zwierzątka: brak


Ja używałam płatków kosmetycznych zmoczonych w ciepłej wodzie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 23:27   
   Zwierzątka: ....


ja mam mały spryskiwacz po jedwabiu do włosów (dokładnie wyczyszczony) i lekko spryskuje sierść szczurów wodą i przecieram wacikiem :) idealna opcja na zimę :) na wiosnę/lato nie ma zmiłuj i będzie prawdziwa kąpiel :P
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 12