Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiast kąpieli..
Autor Wiadomość
korusia05 


Dołączyła: 26 Sie 2009
Posty: 7
  Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:57   Zamiast kąpieli..

Zamiast kąpieli można inaczej wyczyścić szczura :]

Wystarczy nieużywana szczoteczka do zębów.
Szczoteczkę należy zmoczyć, ewentualnie namydlić i lekko "wyczesać" nią szczura.
Gdy mydlimy, później spłukać szczotkę i od nowa "czesać" :]
Ja osobiście wolę tą metodę, ponieważ moje szczury zdecydowanie są mniej zestresowane, niż przy normalnej kąpieli :)
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 21:16   

Zdecydowanie mało efektywna metoda. Już chyba lepiej szmatką mokrą. Jakbym miała szczoteczką do zębów myć jednego ze swoich ponad 500g samców, o chyba 2h by mi to zajęło. Nie wspominając już o tym, że szczur dostałby szału. ;)
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 21:45   

Wydaje mi się, że mokrą szczoteczką nie usunie się dobrze wszystkich mydlin.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 21:50   

zamiast kąpieli mogę polecić to http://www.planeta-zoo.pl...ean-p-5050.html , chociaż nie nadaje się do czyszczenia brudasów ;)

jest jeszcze taki specyfik http://www.planeta-zoo.pl...0ml-p-5045.html , ale go nie używałam, więc nie umiem się wypowiedzieć.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
korusia05 


Dołączyła: 26 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 08:16   

Viss napisał/a:
Zdecydowanie mało efektywna metoda. Już chyba lepiej szmatką mokrą. Jakbym miała szczoteczką do zębów myć jednego ze swoich ponad 500g samców, o chyba 2h by mi to zajęło. Nie wspominając już o tym, że szczur dostałby szału. ;)

Nie no, w sumie moje szczurki się nie brudzą zbyt mocno - ale Oti lubi nasikać na Sonię i nie pachnie wtedy miło ;)
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 15:26   

korusia05 napisał/a:
ale Oti lubi nasikać na Sonię i nie pachnie wtedy miło ;)
myjesz szczura za każdym razem jedno nasika na drugie? to dość stresujące i całkiem bezsensowne... szczury świetnie same się potrafią myć, tylko bardzo chore i stare zwierzaki wymagają czasami kąpieli.

Off-Topic:
btw, czy mi się zdaje czy trzymasz samca razem z samicą?
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 11, 2009 15:43   

to ja proponuję zacząć hodować szczury w akwarium - ale pełnym wody :Ppomysł kompletnie chybiony, jakbym miała szczoteczką myć każdego z dwunastki szczurów kiedy się poobsikuja, to chyba nic innego całe dnie bym nie robiła... :roll:
 
     
Gość

Wysłany: Śro Lis 11, 2009 16:01   

pozatym nikt ci chyba nie mowil, ze szczury pachna fiolkami? maja swoj zapach i trzeba do niego przywyknac.
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 17:17   

bez kitu dobrze jest nie miec takich problemów:) moje na siebie o dziwo nie sikaja i pachna fiolkami:P
 
     
Gość

Wysłany: Śro Lis 11, 2009 17:28   

sylwikk, masz samcow? pozatym zapytaj kogos kto nie ma zwierzat czy faktcyznie tak pachna jak ci sie wydaje ;)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 21:02   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


To normalne, że szczury w stadzie na siebie leją. ;) A najczęściej też leją na siebie, na szmatki i potem w tym szczęśliwe śpią :D

Ja nigdy nie miałam żadnego szczura wystarczająco cierpliwego, aby dał się wyczesać szczoteczką do zębów bez pisków, krzyków, drapania i akrobacji aby się uwolnić :lol:
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 22:41   

katasza napisał/a:
sylwikk, masz samcow? pozatym zapytaj kogos kto nie ma zwierzat czy faktcyznie tak pachna jak ci sie wydaje ;)



nie mam 4 samiczki i naprawde nikt z odwiedzajacych mnie osob nie skarży sie na brzydki zapach ba nawet sie dziwia ze nie smierdzi;)
jak mialam poprzednia samice i rzadziej sprzatalam to faktycznie czasami smierdzialo:)
 
     
korusia05 


Dołączyła: 26 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 18:17   

Mazoku napisał/a:
korusia05 napisał/a:
ale Oti lubi nasikać na Sonię i nie pachnie wtedy miło ;)
myjesz szczura za każdym razem jedno nasika na drugie? to dość stresujące i całkiem bezsensowne... szczury świetnie same się potrafią myć, tylko bardzo chore i stare zwierzaki wymagają czasami kąpieli.

Off-Topic:
btw, czy mi się zdaje czy trzymasz samca razem z samicą?

Trzymam (tzn. trzymałam - Otylia nie żyje) 2 samiczki..
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 21:05   

Co do samców...Mam siedem...I każdy z nich pięknie pachnie...Jeden nawet ma słodki zapach.Może nie fiołki,ale przyjemny i bardzo to lubię.Tak jak i zapach reszty z mojego stada.Nawet jak jeden nasika na drugiego,to po pewnym czasie ten zapach ginie,jeśli się szczuras porządnie umyje.I wcale nie trzeba go moczyć w detergentach.Każde zwierze ma swój sposób na zachowanie "świeżości",może nie ingerujmy aż tak bardzo w naturę...Wystarczy po prosty posprzątać naokoło zwierza,a resztę zostawmy instynktom...Chyba że już ogon okropnie śmierdząco się obesr...No to wtedy najlepiej dziecinne mydełko i chwila stresu z dupskiem pod kranem... :-P
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 20:36   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


ze swojej strony mogę polecić Versele-Laga Furry Foam piankę pielęgnująca sierść szczurasy zaśmierdziały mi się z miesiąc temu w domku z trawy, miały swój pierwszy okres braku higieny :twisted: wyczyściłam je więc tą pianką i do tej pory ślicznie mi pachną...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12