Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Linienie
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 21:55   

http://www.krakvet.pl/tri...359-p-1242.html
http://animalia.pl/produk...dwustronna.html
Ja ma taką jak w linkach powyżej. Ta strona druciana jest bardzo delikatna i czasem ją używam do czesania rexów. :wink: Reszta zadowala się włosiem. :mrgreen:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 22:08   

A, czyli taka z zoologa. No, to może troszkę ograniczy to liczbę białych włosów na narzutach (jakoś w to wątpię :P ). No, ale może chociaż spodoba się pannicom :]
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 16:45   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Chyba i ja zakupię, dziewczyny mi teraz linieją jak głupie, aż się mnie w domu czepiają, że na biurku i w klawiaturze pełno włosów. Chociaż nie wiem, jak one przyjmą szczotkę. Hexe niby luzara, ale Hinata mi pewnie spanikuje -_-
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 19:50   

U mnie jest masakra........ Wszędzie włosy Shaggy'ego.
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 21:22   

Off-Topic:
AdaK, dlaczego masz tylko jednego szczurka?
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 23:01   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Szczerze mówiąc żaden z moich 31 ogonków nie liniał tak, żeby to było mocno widoczne.... (powiedzmy, 30, bo fuzza nie będę liczyć :lol: ) liniały trochę latem, ale nie tak, żeby zostawała na mnie kupa sierści. Te ich linienie jest nieporównywalne do linienia np. kotów ;)

Wydaje mi się, że oprócz wyczesywania i gdy wykluczy się choroby skóry (nie tylko pasożyty, może też być łojotok), dobrze byłoby jednak podawać im przez 2 tygodnie witaminki. Jeśli to nie ograniczy linienia, to widocznie takich ich urok ;) .
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 11:02   

Moj szczur strasznie zaczal liniec na zime. Jak sprzatalam w klatce to wylecialo kilka kupek siersci. Pytalam sie weta i powiedzial, ze to cecha osobnicza i, ze jesli nie ma lysych plackow to ok :)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 11:13   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


tamiska, ale jeśli mu sierść wypada kupkami, to mogą być pasożyty i warto obu zabrać do weta. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
  Wysłany: Pon Gru 22, 2008 12:08   

Mam tylko jednego szczurka, bo rodzice się nie zgodzili, a ja wcześniej (patrz: 2 lata temu) myślałam, że towarzystwo dla szczura nie jest niezbędne jednakże myliłam się.... Jest mi przykro z tego powodu i wiem, że spełniłam obowiązku dobrego właściciela... :(

A co do tematu, to dlaczego na zimę sierść też wypada, chyba powinna rosnąć?
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 12:17   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


AdaK, prawdopodobnie z braku witamin, może pogorszenia stanu skóry spowodowanego zmianami temperatur (przesilenia pór roku), ze stresu, a bywa tak, że niektóre szczury gubią trochę sierści cały czas. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 13:54   

Nakasha, bylam z tym u weta i siersc piekna lsniaca i delikatna, zero strupkow itp, a skora tez ladnie wygladajaca. I wetka stwierdzila, ze podszerstek robi sie grubszy i dlatego moze tak liniec, lub np w zimie grzeje sie w domu i to z powodu suchego powietrza. Jakis miesiac temu mu przeszlo :)

Drugi szczur podczas kastracji byl ogladany i tez jest czysty. Ostatnio sie pytalam :D
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 01:45   

AdaK napisał/a:
A co do tematu, to dlaczego na zimę sierść też wypada, chyba powinna rosnąć?

U wszystkich zwierząt posiadających sierść są dwa rodzaje - letnia "cieńsza" i zimowa "grubsza". Prawidłowo powinny być dwie zmiany futra rocznie - na przełomie zima/wiosna i lato/jesień. Wtedy powinno to być zauważalne w postaci linienia. Ludzie też tak zmieniają włosy, widzą to na pewno długowłose panie. :wink: Niektóre zwierzaki gubią sierść cały rok (zauważalnie dla właściciela) i jest to ich cecha osobnicza. Jednak nigdy nie powinno towarzyszyć temu przerzedzenie włosa lub wręcz wyłysienia (równomierne lub nie), jeśli tak jest to jest to stan patologiczny. Zimą, kiedy grzejemy niektóre zwierzęta gubią sierść z powodu zbyt suchego i ciepłego powietrza w mieszkaniu. Jest im po prostu za gorąco i reagują jak na przesilenie zimowe = wzrost temperatur. Podsumowując, jeśli linieniu nie towarzyszy przerzedzenie sierści, jej zły stan i/lub wyłysienia to nie powinno to być nic niepokojącego. Oczywiście można podawać witaminy i mikro- oraz makroelementy, ale to przez okres 2-3 miesięcy może dawać jakieś efekty. Trzeba przy tym bardzo uważać na dawki podawanych suplementów, by nie przedawkować jakiegoś ze składników.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 11:17   

Zgadzam sie w stu procentach :)
 
     
handzia1 



Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 114
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 19:17   
   Zwierzątka: szczurcie, pies, rybki, krewetki


Witam! Mój Franciszek stracił prawie całą sierść kiedy uczulił się na trociny, skończyło się zastrzykami.
_________________
handzia1
 
     
RAYA 


Dołączyła: 24 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 13:02   

a ja swojej dziewczynie dzisiaj wyjęłam dwie kępki sierści: z główki i z pleców... żadnych strupków, zaczerwienienia na skórze ... ogólnie jej futerko jest bardzo ładne ...jednak nie wiem co może to oznaczać... druga szczurzyczka nie gubi sierści... jedzą to samo... co to może być?
_________________
Łazik i Wstydziocha
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11