Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitacja w wodzie?
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 01:54   

Już napisałam do niej PW. Powinna przesłać rtg. Bez tego a pewno nic jej nie powiedzą konkretnego.
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 02:42   
   Zwierzątka: małe stadko


Viss-dzieki za pw.
Temat zaczelam nie po to aby samej nastawiac szczurowi kregi ;)
Myslalam tez o swietle podczerwonym ale najpierw musze pojsc na kontrole z mala ;)
Nie podoba mi sie to jej chodzenie,nie wyglada mi to tylko na stluczenie.
Pani dr kazala obserwowac i pojechac na wizyte albo do swojego weta albo do nich-bylam w Sowie w niedziele,a to calodobowa klinika w dodatku pani dr jest od zwierzat egzotycznych ;)
Pytajac co sadzicie o rehabilitacji w wodzie, chcialam malej jakos pomoc i opisalam wszystkie szczegoly jak szczur sie zachowuje,szanuje wasze porady,bo nie chce zaszkodzic zwierzaczkowi.
Czy jest szansa wstawienia kregu u szczura?Bo ja naprawde sie o nia bardzo martwie :(
Nie podoba mi sie to,a mam rzekomo czekac na poprawe do 2 tyg.Dzis dokladnie jest tydzien od dnia kiedy powstal uraz(choc podejrzewam,ze uraz mogl rowniez powstac wczesniej,bo ona wczesniej mi juz tyle spala,co bylo dla mnie podejrzane ).
Rehabilitacja w wodzie nie wiem czy pomoze tu cos kregoslupowi,bo w wodzie raczej zwierzak rusza tylko lapami(ogolnie jest podtrzymywany na pasach badz przez czlowieka wiec malo tu pracy kregoslupa).
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 09:11   
   Zwierzątka: ogony


Podobnie, jak dziewczyny, uważam, że kąpiele w zasadzie nie mają sensu. Jakoś nie widzę, aby miały pomóc, a mogą jedynie zaszkodzić przy tej pogodzie (nie wiem, jak u Was, ale u mnie trochę od podłogi ciągnie).

Stanowczo jestem za fizykoterapią. Ale co masować, ruszać, ustawiać - to trzeba do weta. I nie wiem, czy Kacprzak będzie w stanie coś pomóc na odległość. Ustalenie fizykoterapii chyba wymaga kontaktu fizycznego z pacjentem...

A co do tego, czy szczurowi da się wstawić kręg. Nie wiem, Kacprzak na pewno wie lepiej. Ale nie zdziwiłabym się, gdyby dało się. Tylko to chyba będzie musiał robić dobry wet.
Może pójdź do jakiegoś innego?

PS. W przypadku samego stłuczenia objawy mijają po kilku dniach. Alifek tak miał.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:54   
   Zwierzątka: małe stadko


Dzieki Nisia,dzis dzwonilam do dr Kacprzak,bardzo mi sie spodobala i bardzo dobrze,ze kazala podac te leki,ktore podalam-nie sama ale bylam u mojej wetki(nie tej,u ktorej bylam zaraz po urazie,bo wtedy byla niedziela,a u nas zamkniete) i ona podala steryd na 5 dni oraz dostalam zestaw wit z grupy B,ponoc bardzo wazna rzecz przy roznego typu urazach.
Moja pani dr obejzala rtg i stwierdzila,ze jednak widac niewielkie przesuniecie kregu.
Zastanawialysmy sie tylko,w ktora strone krag jest przesuniety,czy nie ma ucisku na rdzen kregowy.Niestety po zdj rtg nie da sie tego stwierdzic :( .
Z dr Kacprzak umowiona jestem na srode ale z powodu braku totalnego finansow u mnie jestem zmuszona pojechac dopiero w poniedzialek-gdzie moze byc troche za pozno-tak powiedziala pani dr.Narazie siurka dostaje leki i po nich musi byc poprawa.
Licze na to ale wizyta i tak musi byc u kogos naprawde bardzo dobrze znajacego sie na gryzoniach-innemu wetowi nie ufam.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 21:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Justka1, ale się pani doktor zdziwiła, że wiem o szczurku z Łodzi ;)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12