Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja guza sutka - szczur nie wybudził się po operacji
Autor Wiadomość
Alicja0 


Dołączyła: 10 Paź 2019
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 22:31   Operacja guza sutka - szczur nie wybudził się po operacji

Witam ,

Moja szczurzyca 1rok 4 miesiące w poniedziałek miała operowanego guza w klinice w Venray w Holandii , podobno się znali , mieli sprzęt a jednak z tego co weterynarz mówił szczur zaczął się już wybudzać po czym zasnął i już nie udało się go z powrotem wybudzić . Twierdził że nie wie dlaczego dokładnie , że to małe zwierze i ciężko powiedzieć . Bardzo teraz żałuje że zgodziłam się na tą operacje , szczurzyca biegała normalnie , jadła nic jej nie było , guz miał około 2 cm i szybko rósł ale myślę że pożyła by jeszcze parę mieś . Ktoś miał podobną sytuacje ? Czy szczurki są od razu znieczulane gazem
i ona po prostu zasnęła i nie cierpiała ? Męczy mnie teraz to że skróciłam jej życie :(
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 22:52   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Alicja0, tak, to się czasem zdarza, choć dość rzadko, bo postęp w weterynarii bardzo małych zwierząt jest ogromny. Zazwyczaj tak jest w przypadku niewykrytych wcześniej wad serca lub poważnych chorób. Zapobiegać można badając wcześniej serce i krew, ale to podraża koszty operacji, więc nie każdy się na to decyduje, a rzadko która lecznica tego wymaga.
Myślę, że jeśli to doświadczeni lekarze operowali to możesz poprosić o wykonanie sekcji - im też powinno zależeć na wiedzy co się zadziało, że się nie udało. Rok i 4 miesiące to bezpieczny wiek do operacji, to nie staruszka z ryzykiem 400 chorób.
Nie sądzę też, aby Twoja mycha cierpiała - zwierzaki usypia się na czas zabiegu gazem (tzw. "wziewka") i nie czują bólu. Po operacji też dostają leki przeciwbólowe.
I nie zarzucaj sobie, że to zła decyzja, szczególnie jeśli guz szybko rósł. Dużo gorszą decyzją byłoby czekać jak guz zacznie jej przeszkadzać, będzie się rozpadać, krwawić, uciskać na narządy, utrudniać poruszanie się. Najważniejsze jest, żeby zapewnić zwierzakowi życie w komforcie - a tego dla niej chciałaś. Lepiej krótko a dobrze niż długo w cierpieniu. Zaniechanie jest gorsze, uwierz.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 11