Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ręcznie wykonane wyposażenie klatki
Autor Wiadomość
Szczureks 


Dołączył: 24 Kwi 2019
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 24, 2019 19:03   Ręcznie wykonane wyposażenie klatki

Cześć, chciałbym sprawić przyjemność moim szczurzycom i ulepszyć ich klatkę. Co moglibyście zaproponować osobie, której zdolności manualne są równe zeru? :-P Zależałoby mi na jakimś hamaku oraz tunelu/konstrukcji służącej do zabawy. Ogonki są niewielkich rozmiarów. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc :)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 24, 2019 19:25   

Najprościej kupić małą, kwadratową, polarową poszewkę na poduszkę i przy użyciu jakiejkolwiek preferowanej metody (np. wycinając w rogu dziurkę) doczepić do niej uchwyty do zawieszenia.

Jeśli chodzi o tunel, to doskonale się sprawdzi zwykła rura PCV z Castoramy czy tam innego OBI. Dla dorosłych szczurów (a takie właśnie będziesz miał za max parę miesięcy) odpowiedni będzie przekrój około 10cm.

Przypominam przy tym, że wyposażenie klatki powinno składać się z WIELU hamaków, tuneli, koszyczków, domków i kryjówek.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Kwi 24, 2019 19:55   
   Zwierzątka: szczurowadła


Szczureks, największy plus jest taki, że szczurów nie interesuje Twój brak talentu :)
Jeżeli chodzi o hamaki to możesz poszukać inspiracji np.tutaj http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=107
zobaczysz co szyją osoby które takie hamaczki sprzedają, w samym szyciu nie pomogę przez internet :P

Z innych bardzo prostych rzeczy super sprawdzają sie wszelkiego rodzaju kartonowe pudełka z wyciętą dziurą. Jak masz miejsce w klatce to możesz połączyć kilka i stworzyć szczurzy zamek :)
Oczywiście zostanie zjedzone i zasikane, ale wtedy łatwo wymienić na nowe.
Takie kartonowe pudełko bo chusteczkach higienicznych też się super nadaje, już samo ma wyciętą dziurę, wystarczy zamontować sznurkiem albo drutem do prętów klatki i gotowe.

Swego czasu miałam też w klatce plastikowy koszyk z przymocowanym u gory kawałkiem polaru jako daszek, szczurom się podobało :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Śro Maj 01, 2019 15:06   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Hej napiszę w tym poście bo tu Was najwięcej mam do sprzedania dwie klatki "ferplast xl" , "indoor mini loft" w dziale o klatkach nikt nie zaglądał od dawna ,więc pomyślalam ,ze moze będzie ktos z was zainteresowany ,niestety nie potrafie dodawac tu zdjec, mogę wyslac mms . Zainteresowanych prosze o smsy 606228675 . Klatki są też widoczne na moim ig crazypets4
 
     
tomasz36 


Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 5
Wysłany: Czw Paź 03, 2019 08:49   

ja planuje sam wyspawać klatkę jak dobrze pójdzie to jakieś zd będą. Zrobie ją sam ponieważ będzie mieć zaawansowane funkcje takie jak tunele mały basen oraz wieże widokową na cały pokój dla jacusia( mój szczurek)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 05, 2019 04:54   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


tomasz36, jeśli wiesz sam zrobić klatkę, to najpierw warto żebyś zobaczył jak powinna wyglądać prawidłowej wielkości klatka i jakie wyposażenie jest przydatne - poszperaj w wątku nasze klatki i w polecanych klatkach.
Basen to dodatek, który warto mieć latem, w trakcie upałów, ale jesienią czy zimą jest zdecydowanie niewskazany.
Na ile ogonów ma być klatka (piszesz tylko o Jacusiu, ale mam nadzieję, że nie jest to szczur samotny - one są bardzo silnie stadne i żaden taras widokowy czy tunele nie zastąpią mu towarzyszy)? Czym planujesz osiatkować żeby nie przegryzły?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11