Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 15:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
Moprzyj 



Dołączyła: 17 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Śro Paź 02, 2019 09:09   
   Zwierzątka: Szczurki, myszki


Hej. Moja Yoyo została zdiagnozowana niecałe 2 tyg temu z guzem przysadki mózgowej. Szczurek ma już ok rok i 10 miesięcy. Dostała wtedy sterydy i leki, niestety po tygodniu pogorszyło się jej znów I musiałam zabrać ja do weta. Dostała znów zastrzyki I zmieniliśmy jej leki chwilowo, I widać, że jest jej lepiej, choć idealnie nie jest - dalej chodzi niepewnie (wcześniej całkiem traciła równowagę).
Podkarmiam ja sinlakiem I umieściłam ja w małej klatce w separacji od Loli, bo musiałam wyjechać w delegację niestety i nie mam jak pilnować tego, by druga nie podjadala jej jedzenia. Całe szczęście mój przyjaciel może do niej zajrzeć raz dziennie i dokarmiac, jednak wet powiedział mi, że równie dobrze mogę ją wrzucić do tej dużej klatki, gdy zapytałam, czy na wszelki wypadek lepiej zostawić ja w małej, żeby nie spadła np z góry w tej dużej.

Moje pytanie teraz, co Wy myślicie? Bo wiem, że niedobrze dla szczurów, by w separacji były jednak, ale boję się też, by nie spadła z wysokości, no i jednak łatwiej ja dokarmiac jest, gdy jest sama w klatce. Wracam dopiero w sobotę, więc do tego czasu byłaby w separacji z nią.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2019 12:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Moprzyj, zawsze możesz trzymać ją w mniejszej klatce i okresowo (jak nie je) dorzucać jej koleżankę. Stres (czyli również oddzielenie od stada) jest przy przysadce niewskazany, ale zgodzę się z Tobą, że wysoka klatka też nie.
Nie ma szans, aby ktoś przychodził dwa razy dziennie? Wtedy na dzień mogły by być rozdzielone i miałaby pełną miskę a na noc koleżankę.

Przy okazji poczytaj pierwszy post - tam masz wytyczne jakie powinny być dawki leków na przysadkę. Warto to sprawdzić, bo nie wszyscy weterynarze stosują odpowiednie dla szczurów dawki. Czy to polecany szczurzy wet? Wiesz jakie leki i w jakich dawkach mycha dostaje?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Moprzyj 



Dołączyła: 17 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Śro Paź 02, 2019 21:03   
   Zwierzątka: Szczurki, myszki


Tak, to polecany szczury wet. Jedyny w moim mieście który się naprawdę dobrze zna na gryzoniach, szczególnie szczurach. Niestety, moja lokatorka jedynie ja dokarmia też raz dziennie, ale nie mam nikogo, kto mógłby spędzić z nimi dłużej czas, by obie posiedzialy razem. Wczoraj obie puściłam na kanapie przez 2h,by pobyly razem. Jedyna opcja to postawić klatkę mała obok dużej, by miały siebie na oku i widziały, że ta druga istnieje tu obok. Niestety do soboty mogę poprosić kogoś by albo ja wrzucił na stałe do dużej, albo zostawił w małej. Ale z racji karmienia sinlakiem lepiej chyba, by była oddzielnie, bo inaczej ta druga będzie jej podjadac...

Edit: zabieralam Yoyo na zastrzyki sterydowe, ostatni mieliśmy w pon i mieliśmy wrócić do bromergonu, bo było lepiej. Wczoraj jej się pogorszyło i chciałam ja dziś zabrać do weta. Niestety, przychodzę do klatki, a ona już leżała martwa :( zostawiłam ja na noc w małej klatce znów, bo się przewalala I nie wiem co mam zrobić z Lola - pokazać jej Yoyo I dać się z nią pożegnać czy po prostu ją pochować i nie pokazywać jej?
 
     
bestwishes 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 17
Wysłany: Czw Gru 17, 2020 13:41   

Hej,
Ma ktos do odsprzedania kabergoline?
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 17, 2020 13:47   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


bestwishes zależy skąd jesteś.
Ja mam już niepotrzebną jedną dawkę w płynie, w strzykawce, więc do wysłania się nie nadaje. Ale gdybyś była z Wawy, to w każdej chwili mogłabyś mieć.
Zawsze to jakieś poratowanie na kolejne trzy dni.
_________________
449955886677
 
     
bestwishes 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 17
Wysłany: Czw Gru 17, 2020 15:11   

Hanami napisał/a:
bestwishes zależy skąd jesteś.
Ja mam już niepotrzebną jedną dawkę w płynie, w strzykawce, więc do wysłania się nie nadaje. Ale gdybyś była z Wawy, to w każdej chwili mogłabyś mieć.
Zawsze to jakieś poratowanie na kolejne trzy dni.


Jestem z Irlandii.
Szukam jakis tanszych opcji, bo dostalam od mojego weta galastop na 3 dni i ten lek jest strasznie drogi, poza tym jest to dawka 6ml wiec ciezko mu to podawac. Lecznica, ktora specjalizuje sie w szczurach jest ode mnie od cholery daleko.

Wie ktos moze jak przeliczac galastop na ten w tabletce? Moj szczur wazy 0.550kg. Dostałam dla niego dawke 6ml ale nie wiem czy moge az jednorazowo mu tyle podac?
 
     
bestwishes 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 17
Wysłany: Pią Gru 18, 2020 12:19   

Czy po podaniu kabergoliny nastapila u waszych szczurów poprawa po pierwszej nocy? Bo moj dostal juz 3.5ml galastopu i nie widac zadnych zmian. Dostaje oprocz tego steryd i antybiotyk baytryl. Nie je sam, nie pije, przewraca sie, tylko czolga, siusia pod siebie, nie raguje, spi w dziwnej pozycji z nogami rozlozonymi do przodu. Na główce kolo prawego ucha widac guz, ktory teraz z dnia na dzien rosnie. Nie wiem co myslec i czy nastapi poprawa po kaber. Byc moze jednak jest to guz nie hormono zależny. Przykro, zawsze najukochanszy szczurek najpoazniej mi choruje. To byl najwiekszy szczur w stadzie moze ta otylosc jest przyczyna. Serducho peka, ida swieta, a ja mysle czy on zaraguje na to leczenie...
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 18, 2020 17:17   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Niestety nie mam żadnego doświadczenia w takich przeliczeniach.
Piszę Ci PW z numerem do mojej lek. wet. wyślij do niej sms lub spróbuj zadzwonić. Mam nadzieję, że Ci pomoże. Gdyby miała czas na rozmowę, to mogłabyś z nią sobie kilka spraw wyjaśnić.
Już piszę PW. :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
449955886677
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Gru 19, 2020 00:23   

bestwishes, w pierwszym poście tego wątku opisane są szczegółowe wyliczenia dawkowania.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 19, 2020 01:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


bestwishes, jeśli widzisz guza na zewnątrz głowy to to nie jest guz przysadki i na niego kabergolina nie zadziała. Oczywiście rozumiem, że możesz mieć na raz dwa guzy - zarówno guza przysadki jak i jakiegoś na zewnątrz pyszczka, ale nie wróży to dobrze.
Jeśli mimo sterydów i kabergoliny (w prawidłowej lub uderzeniowej dawce) po dobie nie będzie żadnej reakcji to sugerowałbym jednak, żeby pomóc zwierzęciu odejść. Biorąc pod uwagę to co odpisujesz to być może nie jest w stanie nawet strawić leku.
 
     
rockieriel 


Dołączył: 04 Lut 2024
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 05, 2024 07:51   Guz przysadki - łączenie

Hej!
Mam od dziś 3 nowe szczurki, maluchy. Mam już dwóch rezydentów, z czego jeden od dwóch tygodni zmaga się z podejrzeniem guza przysadki. Po standardowej dawce kabergoliny przez tydzień było ok, powrócił do życia, jednak wczoraj musieliśmy jechać do kliniki w mieście obok, bo stan był tragiczny. Dostał mnóstwo leków (sulfonamid z trimetropinem, metamizol sodowy i deksametazon w uderzeniowej) oraz miał wyciskanego ropnia w uchu. Dziś już lepiej, je, nie chodzi bez celu jak wcześniej. Nie chcę go jednak łączyć z maluchami ze względu na dodatkowy stres:/ Stąd pytanie: czy szczurki mogą mieszkać w tym samym pokoju ale w osobnych klatkach? Czy mimo wszystko spróbować je połączyć?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12