Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Półki, pięterka w klatce
Autor Wiadomość
panszczurekk 


Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Mar 22, 2019 22:52   Półki, pięterka w klatce

Witam, jestem posiadaczem pary małych samiczek, i nurtuje mnie pytanie czy metalowe pięterka i schodki w klatce odstępy ok. 1 cm mogą być dla nich niebezpieczne? Jako, że moje maluchy lubią strasznie wariować i zbiegają z góry na dół w mgnieniu oka obawiam się że w końcu którejś wpadnie łapka w dziurę i będzie nieciekawie. Ewentualnie zastanawiam się czy warto przykryć je jakimś materiałem lub wymienić na nowe, np. plastikowe.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 22, 2019 23:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


panszczurekk, masz dobre przeczucie - pięterka z prętów są zdecydowanie ryzykowne i niezdrowe dla szczurzych łapek. I to zarówno grozi urazem jak i stanem zapalnym na łapkach - szczury są delikatne pod tym względem. Warto wymienić pięterka na plastikowe półki - albo dedykowane półki do kupienia (np. ferplastowe) albo samoróbki z tacek czy desek ze sklepów z gospodarstwem domowym. Albo zastąpić hamakami i koszyczkami.
Popatrz sobie w wątku o naszych klatkach (niestety nie podlinkuję z komórki) albo o wyposażeniu klatek (tam też warto było zadać to pytanie - tak działa forum, że staramy się pisać w istniejących wątkach, żeby potem łatwiej było wyszukać informacje).

A jak już piszesz o pięterkach to może warto popatrzeć też na samą klatkę, bo takie pięterka występują zazwyczaj w klatkach, które są za małe dla szczurów (choć niestety nagminnie i masowo sprzedawane jako klatki dla szczurów).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
panszczurekk 


Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 23, 2019 11:19   

Dzięki za informacje, nowa klatka tym razem większa i bardziej przemyślana jest już w drodze do mnie i moich ogonków : )
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 23, 2019 23:55   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


panszczurekk, super :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 30, 2019 20:55   

Włączę się do tematu :)

Stanowczo odradzam pięterka z prętów - łatwo o złamanie łapek czy ogonka. Wymień od razu.
Aha, jakie wymiary ma nowa klatka?
 
     
tomasz36 


Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 5
Wysłany: Czw Paź 03, 2019 08:50   

Czy może być piętro z drewna czy szczur mi to pogryzie od razu
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 03, 2019 19:04   

tomasz36, drewno może być, jeśli będzie odpowiednio zaimpregnowane. Polecane są np. pokost lniany albo specjalne lakiery do drewna z zaświadczeniem, że są bezpieczne dla dzieci. Dzięki takiej warstwie ochronnej mocz nie będzie wsiąkał w drewno, będzie łatwiej je umyć. W przypadku użycia bezpiecznych środków nie będzie ryzyka, że szczury się zatrują, chociaż na ogół one "śrutują" - nie połykają tego, co gryzą. Dla mnie plastikowe piętra są wygodniejsze i po kilku latach użytkowania wyglądają estetyczniej niż kilkuletnie półki drewniane.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 11