Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile powinien ważyć szczur? Jak powinien być duży?
Autor Wiadomość
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 07:52   
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Pomimo że obecne stadko jest już którymś z kolei w mojej rodzinie, zadam pytanie dosyć banalne: do jakiego wieku młode szczury rosną i "nabierają ciałka"?
Mam 3 półrocznych chłopaczków, ważą w okolicach 400 g każdy. Wczoraj je ważyłam i zauważyłam, że po raz pierwszy nic nie przybrały na wadze od miesiąca. Wcześniej nabierały masy bardzo szybko, co nie dziwne biorąc pod uwagę ich możliwości pochłaniania każdej ilości żarła :) .
Czy mogę uznać że dorosły już do wagi "dojrzałego" szczura?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:25 ]
Scaliłam z tematu zbiorczego.
 
     
Samara 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Lut 20, 2019 13:21   
   Zwierzątka: Dwie szczurki: Coco i Myszę oraz kota Froda


Cześć. Wiem, że trochę odgrzewam temat sprzed lat, ale mam problem. Jedna z moich 3 miesięcznych szczurzyc waży 223 a druga 184 gramy, przy czym od zeszłego tygodniata pierwsza przytyła 10 gram i wygląda dobrze, nawet trochę okrągławo, a druga schudła 17 gramów. Przy czym Mysza od początku była drobniejsza i delikatniejsza, teraz jeszcze się wydłużyła, co powoduje, że optycznie jest sporo chudsza. Ale kości żadne nie wystają, żeber nie widać. Obie karmione są tak samo, karmą versele laga complete + codziennie różne warzywa i owoce, czasem kawałek sera, ryby, kurczaka lub gorzkiej czekolady. Wybieg mają codziennie, od 1 do 6 godzin. No i pytanie, czy powinnam się tym siedemnastogramowym spadkiem wagi martwić?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 20, 2019 15:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Samara, dobrze, że się przejmujesz - w tym wieku szczury nie powinny chudnąć, wręcz przeciwnie, rosną, więc ich waga powinna rosnąć. Są dwie możliwości: albo nie dopycha się do miski terroryzowana przez drugą, albo - co bardziej prawdopodobne - zaczyna się choroba, której objawów jeszcze nie widzicie.
Ustaw w klatce dwie miski lub rozsyp karmę w ściółce i przejdź się na kontrolę dobpolecanego szczurzego weta.

/Edit
I na kontroli poproś też o sprawdzenie uszu.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 20, 2019 15:19   
   Zwierzątka: szczurowadła


Samara, Przyjrzyj się, czy chudsza samiczka je tyle samo co przedtem, szczególnie jeżeli chodzi o suchą karmę, bo na smakołyki nawet chory szczur często się skusi.
Młode szczury mają ADHD więc potrafią biegać bez przerwy, spalają w ten sposób mnóstwo kalorii, więc mogą być chude, ale jednocześnie w tym wieku nadal rosną, więc nie powinny tracić na wadze.
Jeżeli zobaczysz, że ta mniejsza ma dobry apetyt i dużo, jednak nadal chudnie to warto wybrać się do weterynarza, to mogą być pasożyty wewnętrzne, kandydoza, jakiś guz, ogólnie milion rzeczy, przy których szczurek dość długo będzie zachowywał się całkiem normalnie, mimo, że rozwija się u niego groźna choroba.
gdyby szczurzyca jadła mniej niż ta druga, to może warto zmienić karmę, czasem się trafiają niejadki które będą wybrzydzać. No ale to też pod warunkiem, że od początku jadła mniej, bo nagłe zmniejszenie apetytu też może sugerować chorobę.

Wyrzuć też ze szczurzej diety czekoladę i ser, szczególnie jeżeli to ser żółty. Nie podawaj nic solonego. Szczur zje wszystko, większość będzie mu bardzo smakować, ale jednak zdecydowana większość ludzkiego jedzenia się dla niego nie nadaje.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Samara 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lut 21, 2019 10:11   
   Zwierzątka: Dwie szczurki: Coco i Myszę oraz kota Froda


Dałam im wczoraj orzechy włoskie, Mysza wcinała aż miło, Coco faktycznie trochę się rządzi, ale nie zauważyłam, żeby zabierała jej jedzenie. Zważę je dzisiaj jeszcze raz, żeby wykluczyć defekt wagi, a potem faktycznie pozostaje tylko wet. Ledwo Coco wyleczyła swój ropień, i znów trzeba do lekarza. No ale niestety, maluchy są z zoologa... :/
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 21, 2019 14:36   
   Zwierzątka: szczurowadła


Samara, takie już niestety są uroki szczurów.
Trzeba się przyzwyczaić do częstych wizyt u weta.
Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok! :kciuki:
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11