Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusja] Wartość odżywcza popularnych karm dla szczurów
Autor Wiadomość
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 15, 2019 22:10   
   Zwierzątka: szczurowadła


Albireo, Nie wiem czy ja jakieś złe sklepy internetowe wybieram, czy złe karmy, ale od jakiegoś czasu mam mega problem z kupieniem jakiegoś logicznego szczurzego żarcia. Szczególnie, że zawsze kupuje też żwirek i jakieś inne pierdoły, bo wszystko za jednym razem i darmowa wysyłka. Ale ostatnio nie jestem w stanie znaleźć w jednym sklepie karmy i żwirku, więc się musiałam stacjonarnymi sklepami posiłkować, bo jednak przy płaceniu za wysyłkę wychodzi sporo drożej.

A wracając do karmy, to od dawna karmiłam szczury Supreme - Science Selective Rat, wszystkie szczury ją lubiły, no i jako, że to granulat to nie było grzebania i niedojadania. Jednym minusem był fakt, że karma jest wegetariańska, ale białko zwierzęce dostawały w postaci jajek albo gerberów. Do tego zioła, warzywa i owoce. Szczury są na tyle zdrowe na ile mogą być szczury, albo może raczej chorują, ale każdy na co innego i nie widzę w tym żadnego związku z karmą.
Ale ostatnio ta karma to jakiś mega deficytowy towar, z Hipcia wycofana na stałe, a w zooplus częściej jej nie ma niż jest.
Jak nie mogę kupić Supreme to kupuję Versele Laga Rat&Mouse Complete, szczury też nie wybrzydzają jakoś szczególnie
Miałam wielki plan przestawienia się na Mixerame, ale ona ma 9% tłuszczu, a u mnie same kastraty i na 100% bym miała problemy z otyłością. (pomijam fakt, że ta karma też jest niedostępna...)

No i w sumie efekt jest taki, że już zupełnie nie wiem czym karmić szczury...
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 16, 2019 06:28   

angelus, ja najczęściej zamawiam na Hipciu. Mam wór zrębków z Allegro i starczają mi na pół roku. Od ponad pół roku karmię szczury JR Farm Ucztą wymieszaną z Mixeramą albo Niezłym Ziółkiem. JR Farm ma w sobie coraz więcej kolorowych chrupków, ponoć dodali też jakieś śladowe ilości sera. Karma znika ładnie, szczury nie jedzą tylko najmniejszych ziarenek. Niezłe Ziółko jest ponoć fajne i naturalne, ale w czasie, gdy u nas było, zdarzyły się chyba ze 3 zadławienia. Co nie znaczy, że samym JR Farm się nie dławią, bo też tak bywało. W NZ nie podobają mi się specjalnie wielkie kawły suszonek, głównie całe plastry pomidorów i jabłek. Dzielę je na mniejsze kawałki. Ogony też nie rzucają się na nie jakoś mega entuzjastycznie. A Mixerama raz znika, raz się pojawia. Gdy zbliża mi się koniec paczki, czatuję, aż będzie dostępna na hipciu i wtedy szybciutko składam zamówienie.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 16, 2019 08:36   
   Zwierzątka: szczurowadła


Albireo, Ja używam Chipsi Mais, od czasów jak miałam szczura uczulonego na dosłownie wszystko i to była jedyna ściółka po której nie kichał... W Hipciu jej brak od miesiąca... w Zooplus w ogóle ostatnio nie ma.
Ucztę kiedyś próbowałam (chociaż to było dość dawno temu i żaden z obecnych szczurów chyba nie miał z nią styczności) ale zupełnie mi tego nie chcieli jeść.
Na niezłe ziółko też patrzyłam, fajny skład i dużo mniej tłuszczu niż w Mixeramie, ale boję się, że będą grzebać i wybrzydzać. Granulat jednak pod tym względem wygrywa.
Moje szczury kochają warzywa i owoce. najczęściej dostają JR Farm Ratatouille, albo coś z Herbal Pets. Do tego jakieś gotowane mrożonki warzywne, bo sama takie hurtowo wcinam.
Owoce im tylko surowe wchodzą, tzn. np jabłko, bo banana suszonego pewnie by jadły, ale jak mam dać smakołyk to wolę pestkę dyni, bo też uwielbiają, a przynajmniej się muszą ze skorupką pomęczyć :)
Myślę, że jak Mixerama wróci do sprzedaży to kupie opakowanie na próbę i będę mieszać z granulatem, ma być podobno na początku lutego w Hipciu, bo pisałam do nich mail.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 20:39   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Hej ja zawsze kupuję VERSELE-LAGA ,wczoraj zamówiłam zamiast dla szczura to dla myszoskoczka i na aukcji była karma ta w zielonym opakowaniu ,a do mnie przyszła zupełnie w innym . Firma i przeznaczenie się zgadza z tym że tamta była w wiekszosci z owocow , a ta jest owocow,warzyw i robaczkow😱 jakie bylo moje zdziwienie jak wysypalam na dlon. Skład: kukurydza17% ,groch 12%, czerwona papryczka 2% , marchew 2% , banan i rodzynki 1% (bez szału) , larwy mącznika 4% , orzechy , minerały , drożdze, zioła i oleje oraz tłuszcze , nagietek ,FOS , MOS, pestki winogron , algi ,jukka. DODATKI: witaminy A , D3 , E, żelazo , miedź , mangan , cynk , selen , przeciwutleniacze.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 21:43   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Czy ja wiem czy 17% kukurydzy to najlepszy skład karmy. Kukurydza często uczula. Słabo znam się na karmach, ale jakoś mi to nie pasi.
W ogóle VL mi śmierdzi.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 14, 2019 00:19   

Pyl, tak VL śmierdzi. Bo co się kryje pod nazwą "produkty pochodzenia roślinnego"??? W zestawieniu z "oleje i tłuszcze" daje pewien obraz....
A jak śmierdzi JR Farm Uczta :x Przydrożny bar!
Albo ze mną jest coś nie tak albo... Mixerama też zalatuje. Tutaj podejrzewam konserwanty.

Pyl, a Ty czym karmisz? Bo widzisz, to że Twoje nie chorują na nowotwory, to raczej nie jest przypadek. :>
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 14, 2019 00:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niwka, moim zdaniem zdecydowanie przypadek.
Off-Topic:
A jak Twój nowotworowy mych? Udało się coś umówić w PV?


A karmię... prawie wszystkim co wpadnie w rękę :P No dobra, trochę przesadzam. Mieszam mieszanki.
Rat Adult - bo daje zajęcie szczurom (np. niełuskane ziarna, proso w kawałku)
Vilmie (ale z niemieckiego zooplusa, bo w polskim są ciągle robaki) - bo ją szczury jedzą, a przy staruszkach nie mam odwagi bawić się w czekanie na zjedzenie niezjadliwej karmy
JR Farm Uczta szczura - bo ma dość miękkie granulki i staruszki nie mają problemów z gryzieniem
Mixerama (która akurat jest dostępna) - dla urozmaicenia, ale nie jedzą jej specjalnie chętnie, zostaje zazwyczaj "na później", na szczęście zapach mi nie przeszkadza.
Selective - najczęściej jako "wypełniacz" na potem - żeby nie zjadły wszystkiego na raz tylko coś miały do gryzienia w dzień. A staruszkom łatwo to gryźć. Tylko ostatnio coś się popsuł - jest twardszy :(
I okresowo dodaję Care+ - jak mam maluchy ze względu na zawartość białka i... obłędny zapach.

Chciałam sprawdzić Niezłe ziółko, ale nie chce mi się zamawiać jednej karmy z osobnego sklepu. W ogóle to mnie wkurza, że muszę kupować w kilku sklepach, bo ciągle czegoś gdzieś nie ma. Adulta to nie idzie kupić - jeśli są w sklepie to 2-3 opakowania (one są tylko pakowane po 0,5 kg), więc przy dużym stadzie to porażka. Ostatnio wykupiłam całą dostawę w PV, ale już dawno nie mam po niej śladu, a oni jeszcze nie planują zamówienia następnej :(

Mo i cały czas myślę, czy nie zacząć robić własnej mieszanki, ale pietram się, że będzie niezbilansowana :(
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 15, 2019 22:47   
   Zwierzątka: szczurowadła


Pyl,
Cytat:
W ogóle to mnie wkurza, że muszę kupować w kilku sklepach, bo ciągle czegoś gdzieś nie ma
o to to!
też mnie to niemiłosiernie wkurza!
Z resztą ja w ogóle ostatnio mam problem z karmą. Chłopaki to niejadki (nawet jajka nie chcą, a co dopiero jak im karma nie podejdzie...) Dziewczyny kastrowane więc z tendencją do tycia a jedna to żarłok. Tylko Selective mi jedzą wszystkie w normalnych ilościach, a ostatnio coraz ciężej go kupić. Pojawił się w zooplus to kupiłam 5 paczek, bo na więcej mi kasy nie starczyło... a boje się, że za chwile znowu nie będzie.
karm typu Mixerama się boję, bo Coma wyżre wszystko co najbardziej kaloryczne i utyje jak klocek, a chłopaki zanim dojdą do miski to samo zboże zostanie, którego pewnie i tak nie zjedzą.
Niezłe ziółko bym chętnie spróbowała, ale właśnie bez sensu jedną karmę kupować i za przesyłkę bulić z każdego sklepu osobno.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2019 01:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


angelus, w niemieckim zazwyczaj jest na stałe. Tylko trzeba przeliczyć koszty transportu czy warto. No i pytanie czy warto wyłącznie nim karmić - jest bardzo ubogi jeśli chodzi o skład.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2019 07:22   

Pyl, [nie wiem jak zrobić off-topic] - Nie udało się dograć dostępności lekarzy z Pulsvetu i Domvetu, ale skontaktowali się i telefonicznie uzgodnili jak miałaby wyglądać narkoza. Niestety w tym czasie stan kardiologiczny szczurzycy się pogorszył. W takim razie dr onkolog odstąpił od zabiegu elektrochemioterapii i podał zwykłą chemię w zastrzyku. Macam tego guza i ... powiem to ostrożnie i bardzo cichutko, bo draństwo jest złośliwe, ale...chyba...mamy...sukces! :) :)

Pyl,
Pyl napisał/a:
Rat Adult - bo daje zajęcie szczurom
ja to chcę! Jaka to firma, bo próbuję wygooglować, ale nie mogę znaleźć. Poproszę w PV, żeby zamówili 2 dodatkowe opakowania, dla mnie.

Też mieszam. Też nie mogę dostać wszystkiego w jednym miejscu. Też chcę Niezłe Ziółko, ale musiałabym zapłacić za przesyłkę jednego opakowania :evil:

Serio Mixerama ładnie Wam pachnie? Kupuję tą Basic. Może podróbę mi sprzedają? :| To nie jest naturalny zapach. Obwąchałam porównawczo żłób konia i mieszankę ziaren dla dzikich ptaków, i te pachną normalnie. Mixerama nie.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2019 10:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niwka, JR Farm. Bywa w hipciu, ale wykupiłam ostatnie 2 opakowania. Bywa w PV, ale mało. Trzeba by się dogadać, żeby zamówili więcej.
Tylko to dziwna karma, mają czasem problem z powtarzalnością składu - czasem jest dużo zajęcia dla ogonów a czasem mało. Warto patrzeć co jest w środku w konkretnym opakowaniu.

Może nie lubisz zapachu suszonych ogórków? W karmie dla koni tego nie ma, a w Mixeramie i owszem ;)

Off-Topic:
To mocno trzymam za mychę. Oby działało!
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 16, 2019 17:01   
   Zwierzątka: szczurowadła


Pyl, Mieszam z VL, suszonymi warzywami i ziołami.
Ogólnie szału nie ma, ale przy tych szczurach muszę mieć granulat, bo inaczej nie radzę sobie z karmieniem...
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 17, 2019 00:25   

Pyl,
Pyl napisał/a:
Może nie lubisz zapachu suszonych ogórków?
Ha! Mam winowajcę! Trochę się zastanawiałam, czy to nie jakieś podstępne i nieznane mi warzywo. :) Czyli dobrze karmię swoje.
Ale nie zgadniecie co znalazłam? Mixeramę dla staruszków. U mnie najmłodsza to dwulatka, reszta powyżej 2,9 lat, więc dla nas jak z nieba. https://www.pupillo.pl/mi...row-p-1646.html [oczywiście nie może być w magazynie wszystko co jest mi potrzebne. Od tygodnia wypatruję zrębków, które im się akurat wyprzedały. Miałabym jedną paczkę, ale nie].

Pyl, w PV zagadaj z panią Anną Kramer albo poproś panią na recepcji, żeby zamówiły dodatkową karmę dla Ciebie i odłożyły. Powiedz ile czego potrzebujesz. Poprosiłam i ściągnęłły dla mnie produkty, których nie mają w ofercie i w ogóle nie było tego w Polsce. (Kupują u czeskiego dystrybutora). Byle marka się zgadzała (JR Farm).
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 17, 2019 02:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niwka, już z nimi gadałam. Ale przecież nie będą robić zamówienia tylko dla mnie, muszę poczekać na "zbiorcze" zamównienie, tylko więcej zamówią dla mnie.

A ta Mixerama dla staruszków to jakoś mi nie pasi z opisu. Wszystko bez łusek - niby, żeby łatwiej zjeść, ale to dla ogonów NUDA :( Kukurydza na trzecim miejscu ilościowo - a często uczula i najchętniej bym jej wcale nie miała. Czepiam się. Może muszę spróbować, ale póki co nie zachęcili mnie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2019 01:01   

Pyl napisał/a:
A ta Mixerama dla staruszków to jakoś mi nie pasi z opisu. Wszystko bez łusek - niby, żeby łatwiej zjeść, ale to dla ogonów NUDA Kukurydza na trzecim miejscu ilościowo - a często uczula i najchętniej bym jej wcale nie miała.
Rzeczywiście. Słaby skład i mało urozmaicony porównując z Mixeramą w wersji Basic. Moje chude nie są więc chyba jeszcze dają radę ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11