Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunele
Autor Wiadomość
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 28, 2018 21:32   

Lina wygląda spoko, ale co do kleju, to nie mam pojęcia, jaki klej miałby być nietoksyczny. Chyba tylko szkolny. : P Może lepiej jakoś pozawiązywać te linki albo przytwierdzić je w jakikolwiek inny sposób?
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 18, 2019 16:47   Rury dla szczurów, czy to dobre czy jednak nie?

Witam, ostatnio kupiłem dla moich szczurasków rury kanalizacyjne (bezpieczne) dla moich szczurów, średnicy 10-15 cm i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Uważam, że rury idealnie nadają się do klatki, gdyż one zaspokajają naturalną szczurzą chęć do małych pomieszczeń.

(edytowane)
Ostatnio zmieniony przez Sob Sty 19, 2019 09:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 22:13   

Karol739, przeniosłam Twój post do pasującego tematu ogólnego.

Rury i wszelkie tunele są fajnym dodatkiem do wyposażenia klatki poza hamakami i koszykami. Ja mam plastikowy tunel Trixie, który można zginać na różne strony i na dowolną długość od 10 do 75 cm). Szczury lubią w nim przesiadywać z co lepszymi kąskami. Na podłodze mam też kawałek rury kanalizacyjnej z dwoma wejściami. Moje stado woli spać w miękkich hamakach, ale czasem któraś ma kaprys i idzie spać w tunelu ;)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 09:41   

Ja posiadam zwykłą rurę kanalizacyjną, średnicy bodajże 10 cm, tyle że powiesiłem ją w klatce za pomocą kawałka drutu. Naprawdę super sprawa.

Develborz, odpowiadając na Twoje pytanie polecam Ci po prostu kawałek drutu (takiego, z którego jest ogrodzenie, nazywane popularnie siatką) że sklepu budowlanego. Kupujesz szpulę 10 m za, bodajże 50 zł no i powinno Ci tyle wystarczyć. Tego drutu można też użyć do zawieszania hamaczków czy innych elementów. Szczury nie powinny tego przegryźć, a Ty będziesz spała spokojnie :P

No i tego nie trzeba przyklejać, bo można pleść.

(edytowane)

Nie uważacie, że rury są lepsze niż hamaczki? Z hamaczkami jest dużo zabawy, tj. pranie, suszenie, zabezpieczanie przed gryzieniem, itd. itp. A i tak Szczurki to przegryzą... A z rurami nie ma zabawy, a i w rury nie trzeba tak inwestować. Co do hamaczków, to moja "wybitna" szczurynka Vega przegryzała je w kilkanaście minut, po tym hamak nie nadawał się już do użytku.

No i to mit, że rury są drogie. Kupiłem 6 kolanek, które później połączyłem w całość (całość ma jakieś 0,5 m) i zapłaciłem za to jakieś 10 do 20 zł. W sklepie zoologicznym 50 zł za krótszy odcinek.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 19, 2019 10:15   

Karol739, tunele są twarde i nie wsiąkają w nie siuśki, czyli szczur śpi na mokrym. Ja szyję hamaki sama od czterech lat. I mam elementy, które mają po ponad 3 lata. Dorobiłam zaczepy, pocerowałam trochę środek i dalej się trzymają. Przetrwały niszczycielską Irinę i jej duchową córkę - Rozę. Zależy od wykonania i zdeterminowania szczurów. Uważam, że zimą dużo przyjemniej jest ogonom wtulić się z koleżanką w ciepły domek (nawet, jeśli ma już wyjścia ewakuacyjne) niż spać w tunelu z plastiku. Zresztą tunele też mogą być pogryzione. Ja mam na całą wielką klatkę kilkanaście hamaków, kilka koszyków i jeden tunel.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12