Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunele
Autor Wiadomość
Senthe 

Wysłany: Pią Gru 28, 2018 21:32   

Lina wygląda spoko, ale co do kleju, to nie mam pojęcia, jaki klej miałby być nietoksyczny. Chyba tylko szkolny. : P Może lepiej jakoś pozawiązywać te linki albo przytwierdzić je w jakikolwiek inny sposób?

Karol739 

Ostrzeżeń:
 1/4/5
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 16:47   Rury dla szczurów, czy to dobre czy jednak nie?
   Zwierzątka: Pies Gryzek i szczury: Vega, Kasjopeja i Mars

Witam, ostatnio kupiłem dla moich szczurasków rury kanalizacyjne (bezpieczne) dla moich szczurów, średnicy 10-15 cm i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Uważam, że rury idealnie nadają się do klatki, gdyż one zaspokajają naturalną szczurzą chęć do małych pomieszczeń.

(edytowane)
Ostatnio zmieniony przez Karol739 Sob Sty 19, 2019 09:47, w całości zmieniany 3 razy  

Albireo 

Wysłany: Pią Sty 18, 2019 22:13   
   Zwierzątka: 4 szczurki + pan mysz

Karol739, przeniosłam Twój post do pasującego tematu ogólnego.

Rury i wszelkie tunele są fajnym dodatkiem do wyposażenia klatki poza hamakami i koszykami. Ja mam plastikowy tunel Trixie, który można zginać na różne strony i na dowolną długość od 10 do 75 cm). Szczury lubią w nim przesiadywać z co lepszymi kąskami. Na podłodze mam też kawałek rury kanalizacyjnej z dwoma wejściami. Moje stado woli spać w miękkich hamakach, ale czasem któraś ma kaprys i idzie spać w tunelu ;)

Karol739 

Ostrzeżeń:
 1/4/5
Wysłany: Sob Sty 19, 2019 09:41   
   Zwierzątka: Pies Gryzek i szczury: Vega, Kasjopeja i Mars

Ja posiadam zwykłą rurę kanalizacyjną, średnicy bodajże 10 cm, tyle że powiesiłem ją w klatce za pomocą kawałka drutu. Naprawdę super sprawa.

Develborz, odpowiadając na Twoje pytanie polecam Ci po prostu kawałek drutu (takiego, z którego jest ogrodzenie, nazywane popularnie siatką) że sklepu budowlanego. Kupujesz szpulę 10 m za, bodajże 50 zł no i powinno Ci tyle wystarczyć. Tego drutu można też użyć do zawieszania hamaczków czy innych elementów. Szczury nie powinny tego przegryźć, a Ty będziesz spała spokojnie :P

No i tego nie trzeba przyklejać, bo można pleść.

(edytowane)

Nie uważacie, że rury są lepsze niż hamaczki? Z hamaczkami jest dużo zabawy, tj. pranie, suszenie, zabezpieczanie przed gryzieniem, itd. itp. A i tak Szczurki to przegryzą... A z rurami nie ma zabawy, a i w rury nie trzeba tak inwestować. Co do hamaczków, to moja "wybitna" szczurynka Vega przegryzała je w kilkanaście minut, po tym hamak nie nadawał się już do użytku.

No i to mit, że rury są drogie. Kupiłem 6 kolanek, które później połączyłem w całość (całość ma jakieś 0,5 m) i zapłaciłem za to jakieś 10 do 20 zł. W sklepie zoologicznym 50 zł za krótszy odcinek.

Albireo 

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 10:15   
   Zwierzątka: 4 szczurki + pan mysz

Karol739, tunele są twarde i nie wsiąkają w nie siuśki, czyli szczur śpi na mokrym. Ja szyję hamaki sama od czterech lat. I mam elementy, które mają po ponad 3 lata. Dorobiłam zaczepy, pocerowałam trochę środek i dalej się trzymają. Przetrwały niszczycielską Irinę i jej duchową córkę - Rozę. Zależy od wykonania i zdeterminowania szczurów. Uważam, że zimą dużo przyjemniej jest ogonom wtulić się z koleżanką w ciepły domek (nawet, jeśli ma już wyjścia ewakuacyjne) niż spać w tunelu z plastiku. Zresztą tunele też mogą być pogryzione. Ja mam na całą wielką klatkę kilkanaście hamaków, kilka koszyków i jeden tunel.

Odpowiedz do tematu