Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 00:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
angelus, myśl, myśl, jest teraz dużo bid szukających domu. Jak nie będzie w Krakowie to transport z Warszawy znajdziemy :>
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
gina89 


Dołączyła: 05 Paź 2018
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 17:26   

Witam i proszę o pomoc. Planuje posiadanie dwóch szczurzych samiczek i nie wiem jaka klatka dla nich. Idealna była by Perfecta ale z mniejszymi odstępami między pretami. I najlepiej troszkę niższa. Czy w ogóle istnieje taka klatka? Frodo ma dla mnie za małe drzwiczki i jednak mniejszy urok niż klatka ala szafka i to na kółkach.
Przeglądałam pobieżnie dział z klatkami na forum ale nic nie wpadło mi w oczy :-(
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 23:09   

Większość osób po prostu siatkuje Perfecty, czyli przytwierdza do nich metalową siatkę z mniejszymi oczkami. Nie są już potem takie ładne, ale przynajmniej gamonie z nich nie wyłażą przez pręty.
 
     
gina89 


Dołączyła: 05 Paź 2018
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Pią Paź 26, 2018 07:03   

Dziękuję za odpowiedz. A tak z innej beczki czy gdzieś na forum lub necie można zobaczyć zdjęcie klatki frodo ze szczurami w środku? Chciałabym zobaczyć jak szczurki mieszczą sie w klatce bo wstępnie ide w kierunku samców szt3
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 09:34   
   Zwierzątka: Szczury


Hej. Chcę kupić klatkę Frodo dla 2 szczurów i zastanawiam się, czy jak będę chciała powiększyć stado, to będę mogła dokupić drugą taką samą klatkę i je połączyć? Zrobił ktoś tak już?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 16:39   

brodorex, Frodo jest na cztery szczury. Ale sporo osób łączyło ze sobą dwie Frodo, więc najwyraźniej da się bez większych problemów :)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 17:08   
   Zwierzątka: Szczury


Albireo, na razie mam 2, ale za jakiś czas chcę mieć 3-4. Prawdopodobnie później będę chciała jeszcze więcej, dlatego wolę pomyśleć o tym już teraz :D dziękuję za pomoc :D
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 16:22   

Mam Frodo dla dwóch chłopaków, może jutro zrobię fotkę jak to wygląda i podeślę. Ale na moje oko na 4 szczury spokojnie da rade, zwłaszcza jak dodasz dużo dodatkowych koszyków i hamaków.
Od razu zaznacze, że półki (w wersji plastikowej) Frodo są do bani, latają strasznie i strach zwierzaka wpuścić na to.
Ja wytopiłam w tych połkach dziurki gorącym prętem i przymocowałam je drutami. Niestety tych "drabinek" juz tak łatwo sie nie da naprawić, a te z kolei ciągle spadają (np jeden szczur włazi i spada ta pochylnia na drugiego), a do tego potwornie sie szczury po nich slizagają (przyklejałam te takie filcowe podkładki jak na nóżki mebli) . Zrezygnowałam z nich zupełnie, zamontowałam dodatkowe małe półki do wskakiwania i gałąź do wchodzenia po niej.

Frodo ma faktycznie małe drzwiczki z przodu, ale za to maja otwieraną górę, co trochę rekompensuje. Jak szczury bardzo nie chcą włażić spowrotem do klatki, to przez drzwiczki trudno je upchnąć (bo wyłażą od razu) a przez dach zdąże wsadzic obu i szybko zamknąć zanim wystrzelą na zewnątrz :mrgreen:
_________________

 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 16:31   
   Zwierzątka: Szczury


gijane, dziękuję za rady. :) te półki wyciągnę i zrobię 2 piętra zamiast nich. Mam niepełnosprawnego szczura i chcę, żeby mógł wszędzie wejść i żeby było bezpiecznie. Hamaki łapaki nie wchodzą w grę, bo drugi szczur jest niszczycielem. Muszę więc zrobić piętra na całą długość klatki. Chętnie zobaczę zdjęcia. Może czymś się zainspiruję. :)
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 10, 2018 10:13   

Klatka Frodo:

A tu z dwoma modelami ;)
_________________

 
     
Develborz 


Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 16, 2018 12:12   

Będę kupował pierwsze szczurki, jaką klatkę polecacie na początek?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 16, 2018 13:24   

Develborz, zostałeś już co najmniej dwa razy na tym forum poinformowany, że nie należy kupować szczurów. Chyba że planujesz zakup w jednej z zarejestrowanych hodowli? Jeżeli tak, to wymień jej nazwę.

NIE akceptujemy kupowania szczurów w sklepach i od pseudohodowców.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11