Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruja + walka o dominację?
Autor Wiadomość
Lev 



Dołączyła: 04 Paź 2018
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 10:13   Ruja + walka o dominację?

Jako że to mój pierwszy post na forum, postaram się jakoś w skrócie przedstawić. Jestem Lev. Moje doświadczenie jako szczurzy właściciel ma niecały tydzień. Mam dwie 3-miesięczne samiczki, obie z tej samej klatki tego samego sklepu zoologicznego. Póki co oswajanie trwa i jakiekolwiek postępy pojawiają się bardzo powoli. Ale w tym temacie nie o tym.

Jak już wspominałam, są to moje pierwsze szczury i w sumie niewiele o nich wiem, ale ogólnie myślę że są ze sobą blisko. Zdarzają się nieszkodliwe bijatyki, zdarza się współpraca, przytulanie i spanie na sobie. Jednak czasem robią coś co poddaje w wątpliwość wszystko co zdążyłam sobie na ich temat przyswoić. Czasami Bonnie obłapuje Clyde od tyłu. Wydaje mi się to trochę dziwne, nawet jak na próby dominacji jednej nad drugą. Poza tym zawsze wygląda to tak samo. Najpierw jest pościg, wreszcie Bonnie dopada Clyde i nagle stają się prawdziwą parą kochających się przestępców. Clyde zawsze na dole + wygina się jak podczas rujki, Bonnie na górze. Wydaje mi się, że ostatnio robią tak coraz częściej. Z początku myślałam, żeby je rozdzielić na jakiś czas, ale poza tym wszystko między nimi wydaje się być okej. Co o tym sądzicie? Osobiście nie wydaje mi się to problemem, ale jestem ciekawa czy ktoś z Was miał podobne przygody z samiczkami i jak można to ewentualnie tłumaczyć.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 17:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Lev, jeśli masz pewność, że oba szczurki to dziewczyny to nie ma żadnych powodów do niepokoju - to normalne zachowanie, nie trzeba ich izolować. Ale jeśli jeden jest samczykiem - a w sklepach niestety często dochodzi do pomyłek - to niestety masz szansę na stadko maluchów.
Istnieje też ryzyko, że skoro dziewczynki mają 3 miesiące i pochodzą ze sklepu to mogą być w ciąży (a przynajmniej Bonnie, skoro Clyde ma ruję). Obserwuj je przez 2-3 tygodnie.

Na przyszłość staraj się pisać w istniejących wątkach - tutaj masz wątek o kopulacji między osobnikami tej samej płci.
I również nie kupuj szczurów w sklepie - jest mnóstwo ogonów szukających domów, a jeśli koniecznie chcesz kupować to ze sprawdzonej, polecanej hodowli. Nie masz wtedy ryzyka niespodziewanego "rozsypania" się szczurzynki na kilkanaście małych ogonków.

A poza tym witaj! Forum już jest wymarłe, ale nadal jest tu sporo przydatnych informacji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Lev 



Dołączyła: 04 Paź 2018
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 17:56   

Dzięki wielkie za odpowiedź. Rzuciło mi to trochę światła na całą sprawę :serducho:
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 22, 2018 13:35   

Lev, witaj cieplutko na forum! Zapoznaj się koniecznie z działem dla początkujących, i przywitaj się w odpowiednim dziale! Życzę miłego pobytu na Alloszczurze
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11