Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilnie oddam samca. Kraków(ew. Katowice, Bielsko-B.)+okolice
Autor Wiadomość
KelevraGoodcat 


Dołączyła: 08 Wrz 2018
Posty: 2
  Wysłany: Sob Wrz 08, 2018 21:59   Pilnie oddam samca. Kraków(ew. Katowice, Bielsko-B.)+okolice

1. Liczba szczurów do oddania:
1
2. Płeć szczurów:
samiec
3. Wiek szczurów:
ok. 14 miesięcy
4. Miasto:
Kraków
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast:
W okolicach. Jeśli jednak do końca tygodnia nie uda nam się mu znaleźć gdzieś bliżej nowego domu, to jak najbardziej, przyjedziemy, jak w okolicach Katowic lub Bielska-Białej znajdzie się dla niego nowy właściciel.
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
Jest zdrowy. Po bójce z rodzeństwem dostaje ForCalm (zalecenie weterynarza)
7. Charakter, usposobienie szczurów:
Bardzo ciekawski i ruchliwy - wszędzie go pełno :)
8. Stosunek szczurów do człowieka:
Chętnie podbiega i szuka towarzystwa. Miesiąc temu podczas interwencji w bójce (zaczynało to wyglądać już nie ciekawie) pogryzł mnie i męża. Poza bójkami jest spokojny i nieagresywny w stosunku do ludzi.
9. Stosunek do innych szczurów:
Jest agresywny w stosunku do braci :(
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:
Jestem zmuszona go oddać, ponieważ zrobił się agresywny w stosunku do swoich braci. W środę skończyło się to krwawo :( Czas bardzo się liczy, ponieważ nie mam warunków, żeby trzymać ich oddzielnie. Póki co jest w małej klatce i wypuszczany, jednak zależy mi, aby jak najszybciej znalazł nowy dom z właściwymi warunkami. Weterynarz powiedział, że kastracja może pomóc - nie ma jednak gwarancji, a ryzykować nie chcę. Tym bardziej, że z mężem pracujemy i nie chcę myśleć jak mogłaby się bójka skończyć gdyby nas nie było w domu.
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:
-
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:
-
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:
-
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:
-
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela:
Szukam doświadczonego właściciela.
16. Zdjęcia szczurów:
Wyleguję się na fotelu:

17. Kontakt:
kelevragoodcat@gmail.com
18. Kilka słów o szczurze:
Został kupiony z hodowli domowej, razem z dwójką braci. Dumbo, szary, z białą plamką na brzuszku. Oczka pod światło ma rubinowe. Jest kochanym i uroczym szczurkiem. Bardzo lubi obgryzać gałązki. Od początku jest karmiony Versele Laga Rat & mouse Complete, czasem dodatkowo kolbą kukurydzy.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 08, 2018 22:44   

Kastracja zdecydowanie może/powinna pomóc, to nie jest żadne "ryzykowanie", kastracja to bezpieczny zabieg. Czy Twoim zdaniem lepiej, żeby jakieś inne szczury (i ludzie) były pogryzione, a nie Twoje? Bo bez kastracji raczej i tak nie ma możliwości rozwiązać zaawansowanego problemu z agresją wobec innych szczurów. Zaklinanie przez doświadczone osoby nic nie zmieni.
 
     
KelevraGoodcat 


Dołączyła: 08 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Wrz 08, 2018 23:01   

Nie widzę ryzyka w kastracji, tylko w tym, co może się stać, jeśli nie pomoże. Weterynarz uprzedził, że tak może być. Ponadto powiedział, że poziom testosteronu we krwi spadnie dopiero za miesiąc od zabiegu. Jak pisałam, nie mam warunków do trzymania ich oddzielnie. Tymczasowo mała klatka (do ok. tygodnia) może być, jeśli trzeba, ale miesiąc + x czasu na ponowną socjalizację z braćmi, to nie wpłynie dobrze na szczurka... Liczę bardziej na to, że znajdzie się osoba doświadczona o dobrym sercu, która ma warunki i dysponuje odpowiednią ilością czasu, żeby trzymać go osobno przez jakiś czas, aż faktycznie powoli oswoi się ze stadem. Moim zdaniem, przyda się w tym doświadczenie.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 02, 2018 18:10   
   Zwierzątka: szczurowadła


KelevraGoodcat, również uważam, że powinnaś wykastrować szczurka. No bo co zrobisz jak w ciągu tygodnia nie znajdzie się dla niego nowy dom?
Kastracja bywa naprawdę pomocna w takich przypadkach, a dodatkowo zdecydowanie zwiększy szanse na adopcje ogonka.
Wydaje mi się, że nie ma też potrzeby trzymania go cały czas oddzielnie. Jak jesteście w domu puszczajcie szczurki razem, w ten sposób nie będzie konieczności ponownego łączenia po kastracji.
Dodatkowo myślę, że warto rozważyć możliwość jakiejś innej choroby jeże szczurek nagle stał się agresywny. Widzisz jakieś inne zmiany w jego zachowaniu?
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 17, 2019 21:30   

KelevraGoodcat, aktualne?
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 11