Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej płci jest mój szczur?
Autor Wiadomość
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 14, 2018 19:30   

Raski, samce oddziela się od samiczek, gdy mają około 4,5 tygodnia. Pierwsze zdjęcie to, jak sam pisałeś, na pewno chłopak. Nie da się nie zauważyć jajek. W tym wieku szczurze jądra są już wyraźne. Twoje zdjęcia są trochę rozmazane i bardzo przybliżone, ale u innych maluchów jąder nie widać. 100% pewności nie mam, bo brak mi doświadczenia w rozpoznawaniu płci. Może zmień weterynarza?
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 15, 2018 17:36   

Na tych zdjęciach naprawdę mało widać. Sugeruję wrzucić zdjęcia sensownej jakości na imgur.com.
 
     
Raski 


Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 08:10   

Jak najbardziej się zgadzam, wieczorem jak będę miał dostęp do szczurów i kompa postaram się zrobić porządne zdjęcia. Na telefonie to lepiej wyglądało :) .

Chciałem zrobić to już wczoraj, tylko że czasu nie było. Trzeba było szukać uciekonera co niestety zakończyło się fiaskiem, do tego musiałem zorganizować pozostałej siudemce i mamusi przeprowadzike już do mojego mieszkania . Na razie samiec którego udało mi się zidentyfikować mieszka w osobnej klatce. A resztę staram się obejrzeć przynajmniej raz dzienie.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 11:09   

Raski, to rozsądna decyzja. Byłoby super dziwne (chociaż niby nie niemożliwe), gdyby urodziła Ci się ósemka samych samców. Rozejrzyj się za innym weterynarzem.
 
     
Raski 


Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 21:23   

Uff... nareszcie mam nadzieję że te zięcia będą bardziej czytelne (po tych kilku próbach stwierdzam że fotograf to ze mnie o kand d...)
Nr1
klik
klik
Nr2
klik
klik
Nr3
klik
klik
Nr4
klik
Nr5
klik
Nr6
klik
klik
Nr7
Niestety, najprawdopodobniej uciekł. Choć cały czas mam nadzieję że gdzieś po domu mojej mamy się kręci.


Tak patrząc na te zdjęcia dochodzę do wniosku że nadal są do rzyci. Co nie zmienia faktu że im dłużej patrzę paskudą pod ogony wychodzi mi że to chyba jednak samice są.
Dziękuję za cierpliwość, bo że za pomoc jestem wdzięczny to chyba oczywiste:)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 23:16   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Raski, faktycznie nawet teraz trudno po tych zdjęciach mieć pewność, raczej to dziewuchy, ale może ułatwi Ci rozpoznanie, jeśli będziesz szukać u samiczek:
- sutków (to dobrze widać jak nie są jeszcze do końca ofutrzone, ale jak porozgarniasz futro na brzuchu, to i teraz powinieneś je znaleźć)
- wejścia do pochwy - dodatkowy otwór pomiędzy cewką moczową a odbytem - u młodych w tym wieku dopiero się pojawia, ale jak jest to masz pewność, że to dziewucha. W czasie ruji będzie duży i dobrze widoczny. Jeśli matka daje się brać na ręce to możesz obejrzeć jak to wygląda w dorosłej samicy, będzie Ci łatwiej szukać u dzieciaków.

U samców nawet, jeśli nie zeszły jądra to tak czy siak powinna być już widoczna moszna w postaci nadmiaru skóry. Ale to czasem trudniej poprawnie ocenić, szczególnie, jeśli zwierz jest w stresie i... robi kupę ;)

No i jeśli faktycznie wyjdzie, że masz tylko jednego chłopaka to szybko szukaj mu domu - żaden szczur nie powinien być samotny, a już w tym wieku to tragedia - brak stada to brak stymulacji do rozwoju, brak nauki komunikacji, relacji stadnych. Pewnie widzisz co się dzieje w stadzie, jak się młode kotłują, ganiają, wzajemnie iskają, włażą matce na głowę - to wszystko jest im potrzebne do prawidłowego rozwoju.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Raski 


Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 17:08   

Cóż... kolejnymi zdjęciami nie będę Was zamęczał, też kiepskie. Choć plus taki że małe się już do tego stopnia przyzwyczaiły że dwa pstryknięcia aparatu wytrzymują prawie że spokojnie. I choć sutków nie udało mi się zalesić, to swoje wątpliwość rozwiałem używając lupy. U wszystkich pod cewką moczową jest otworek mniejszy bądź większy, ale jest. Co nie zmienia faktu że jeszcze przez jakiś czas pod ogony paskudom będę zaglądał, kurde jakieś zboczenie? xD

Udało mi się złapać szczura który uciekł jeszcze w starym miejscu zamieszkania (szczurów). Niestety wychodzi mi że też samiczka. I kurcze niby tylko dwa dni na własny garnuszku (miała tylko tyle jedzenia co rozsypałem w celu zlokalizowania miejsca pobytu :) ) a różnica w rozmiarach do reszty rodzeństwa dosyć widoczna. Choć już wcześniej była trochę mniejsza, o nim wspomniałem tu klik.

Cóż to stawia mnie w sytuacji gwałtownego szukanie domku dla jedynego rodzynka w grupie, kurcze ładny wynik 7 samic do jednego samca. No nic biorę się za zakładanie tematu w odpowiednim dziale. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 04, 2018 21:23   

Raski,

Nr. 1: samica
Nr. 2: Samica
Nr. 3:Też samica :D
Nr. 4: samica
Nr. 5: samica
Nr. 6: samica także :P

Jak się pomyliłem to przepraszam :D
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 04, 2018 22:35   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karol739, litości - patrzyłeś na datę posta?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
szkrab 



Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 22, 2018 21:42   

Witam, chciałam poprosić o pomoc w określeniu płci dwóch młodych szczurków
nr 1



nr 2
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11