Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem
Autor Wiadomość
Raski 

Wysłany: Śro Mar 28, 2018 16:41   Problem

Dzień dobry.
Na wstępie chciałem przeprosić, że tak bez oficjalnego przywitania. Planowałem to zrobić jak tylko znajdę wolna chwilę. I zapewne zrobię to w sobotę wtedy tesz wytłumaczę dokładnie w jaki sposób zostałem zaszczurzony.

Ale przechodząc do sedna sprawy. Szczuzyca pod moją opieka urodziła półtora tygodnia temu (piątek) i od tego momentu jest pod moją opieką, dlatego praktycznie jest nieoswojona. I teraz mam problem z jednym z maluchów. Mianowicie piska bardzio czesto, prawie jakby był głodny, drga mu główka i chyba ma problem z poruszaniem choć nie zawszcze. Cóż nigdy nie byłem dobry w ubieraniu myśli w slowa więc przedstawię obraz:Film

Proszę o radę i odpowiedź jak bardzo muszę się martwić. W razie pytań odpowiem jak najszybciej. A do weta go jeszcze nie zabrałem bo obawiam się że po powrocie... no cóż, że nie miał by dokąd wracać.

Juggalo187 

Wysłany: Czw Mar 29, 2018 13:51   

Nie znam się dobrze na szczurach, ale mi to wygląda na jakiegoś rodzaju padaczkę. Jak najszybciej jedź ze szczurkami do weta..

aga6677 

Wysłany: Sob Kwi 07, 2018 20:46   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury

Witam mam taki duży ,mały problem .
Moja szczurka po śmierci swojej siostry zaczeła telepać główka ,powiązałam to z tym wydarzeniem bo zaczęło się od razu po paru godzinach ,natychmiast pojechałam do weta bo bałam się ,że może mieć zapalenie uszka , wet wszystko sprawdził od a do z ,w jednym uszku miała wydzielinke ,ale stwierdził ,że to naturalne i jest tego znikoma ilość ,a drugie było delikatnie zaróżowione co sama zauważylam ,ale powiedział ze nic sie nie dzieje i zarozowione moze miec przez drapanie . Pare dni był spokoj Fanta trzepała główka raz na pare godziń ,a uszko zrobiło się normalnego koloru ,ani razu się w nie nie drapała ,ale od czasu do czasu trzepnie głowka jakby sie otrzepywala z wody i biegnie dalej ,jest to bardzo rzadkie ,ale jednak jest i mimo ,ze wet powiedzial po kolejnej kontroli ze jest wszystko w porzadku ,jakos mnie to niepokoi .....minelo ok 2 miesiace i Fanta od czasu do czasu telepnie glowka ,ale uszka ma czyste bez wydzieliny bez zapachu ,nie drapie ich ,może to na tle nerwowym po tej stracie siostry i pare dni pozniej kolezanki?

szczurkai 

Wysłany: Sob Kwi 07, 2018 21:50   
   Zwierzątka: szczury i żółw

czy wet do którego chdziłaś z Fantą zna się na gryzoniach?
Za TM:Luna, Chelsi,Unia Europejska,Velvet,Dubaj,Melania,Bella

Karol739 

Wysłany: Nie Kwi 08, 2018 10:16   
   Zwierzątka: Pies i szczury: Andromeda, Vega i Kasjopeja

To może być przysadka, ale sprawdź u weta. Na Alloszczur znajdziesz listę polecanych.

Raski 

Wysłany: Sob Kwi 14, 2018 18:32   

Cóż powiedzmy że mój problem został rozwiązany. Pytałem u weta i stwierdził żeby na razie nie ruszać, bo jeżeli to padaczka to na razie i tak nic się nie da zrobić, do tego naprawdę bałem się je ruszyć (to było ok 2 tyg. temu). Jako że od tego czasu to się nie powtorzylo do tego nabrał ciała i ogólnie wygląda dobrze. Narazie jak to się mówi kamień z serca.

Inna kwestia że wczoraj byłem u tego samego weta by je podzielił na samce i samiczki i ta wizyta trochę mnie zmartwila i zachwiała moja wiarę w jego znajomość szczurzej anatomi, ale to sprawa na inny wątek.

Odpowiedz do tematu